Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 marca 2021, 14:05

Bannerlord - mod Warhammer The Old World wygląda imponująco

Od kilku miesięcy powstaje modyfikacja do Mount & Blade II: Bannerlord, która przeniesie graczy do świata Warhammera Fantasy, znanego chociażby z popularnego bitewniaka oraz papierowego RPG-a. Niedawno twórcy projektu podzielili się kilkoma nowymi informacjami na temat postępu prac.

W SKRÓCIE
  1. Powstaje modyfikacja The Old World do gry Mount & Blade II: Bannerlord.
  2. Przeniesie ona graczy do świata Warhammera Fantasy, znanego chociażby z gry bitewnej oraz papierowego RPG.
  3. Twórcy pochwalili się ostatnio postępami w pracach nad projektem i opublikowali szereg screenów prezentujących to, co już udało im się przygotować.

Warhammer Fantasy jest bliski wielu miłośnikom fantastyki zarówno w Polsce, jak i na świecie. Zarówno gra bitewna, jak i papierowe RPG oraz inne produkcje należące do różnych mediów osadzone w tym uniwersum do dziś cieszą się sporą popularnością. Niektórzy członkowie społeczności fanów swoje przywiązanie do marki okazują tworząc modyfikacje do rozmaitych gier. Jedna z nich, zatytułowana The Old World, powstaje od mniej więcej połowy ubiegłego roku i jest przeznaczona do Mount & Blade II: Bannerlord.

Bannerlord - mod Warhammer The Old World wygląda imponująco - ilustracja #1
Takie krajobrazy mogą robić wrażenie.

Według obietnic twórców, projekt The Old World zapewni „najlepsze możliwe doświadczenie” mrocznego uniwersum Warhammera Fantasy. Gracze będą mogli przemierzać cały tytułowy Stary Świat (czyli kontynent wzorowany na późnośredniowiecznej Europie), odwiedzać porozrzucane po nim mniej bądź bardziej znane miasta lub wioski, rekrutować wojów z różnych stron, spotykać ikonicznych bohaterów pokroju Imperatora Karla Franza, czy w końcu rzecz jasna toczyć emocjonujące starcia na dużą skalę.

Ostatnio ekipa The Old World Modteam pochwaliła się postępami w pracach nad swoim projektem. Opublikowała ona szereg screenów, na których możemy zobaczyć między innymi wygląd imperialnych i wampirzych osad, projekt mapy i przeciwników czy modele potężnych dwuręcznych mieczy. Część z nich możecie zobaczyć poniżej, reszta jest dostępna tutaj i tutaj.

Bannerlord - mod Warhammer The Old World wygląda imponująco - ilustracja #6
Źródło: Mod DB

Na razie nie wiadomo, kiedy modyfikacja The Old World będzie miała swoją premierę. Twórcy poinformowali jednak, że będzie ona wychodziła w partiach. W pierwszej znajdą się Imperium oraz wampiry z Sylvanii. Później mają pojawić się między innymi krasnoludy i orkowie.

Jeśli chcielibyście pomóc w powstaniu projektu The Old World, to swoje zgłoszenia możecie złożyć na Discordzie na kanale #applications. Obecnie poszukiwani są projektanci dźwięku, artyści 3D oraz programiści C#.

Bannerlord - mod Warhammer The Old World wygląda imponująco - ilustracja #7
W The Old World nie zabraknie rzecz jasna efektownych starć.

Co ciekawe, The Old World nie jest jedynym projektem do Mount & Blade II: Bannerlord osadzonym w uniwersum Warhammera. Wcześniej powstał Hemmerlord, nad którym prace zostały jednak anulowane.

Przypominamy, że Mount & Blade II: Bannerlord jest dostępny obecnie w fazie wczesnego dostępu wyłącznie na PC. Niestety, produkcja nie posiada polskiej wersji językowej.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Mount & Blade II: Bannerlord
  2. Mount & Blade II: Bannerlord – poradnik do gry
  3. Mount & Blade II: Bannerlord – kompendium wiedzy