Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 marca 2021, 14:00

Gracze walczą z mikropłatnościami w Assassin’s Creed

Pewien gracz postanowił stworzyć petycję, w której wzywa firmę Ubisoft do usunięcia mikropłatności z kolejnej gry Assassin’s Creed i zaoferowania zamiast tego darmowej zawartości, dzięki której gracze dłużej angażowaliby się w zabawę.

W SKRÓCIE:

  1. jeden z graczy stworzył petycję wzywającą Ubisoft do usunięcia mikropłatności z kolejnej odsłony serii Assassin’s Creed;
  2. autor dokumentu wskazuje na kilka problemów z tzw. sklepem Helix i uważa, że najlepszym wyjściem byłoby jego całkowite usunięcie.

Jeden z fanów serii Assassin’s Creed ma na tyle dość obecnych w ostatnich tytułach mikropłatności, że postanowił przygotować petycję wzywającą Ubisoft do usunięcia sklepu Helix Store z kolejnych odsłon cyklu. W momencie pisania tego teksu dokument został podpisany przez 549 osób, ale liczba ta szybko rośnie.

Po niedawnej premierze AC Valhalla trudno nie czuć, że marka jest wykorzystywana jako narzędzie do sprzedaży przedmiotów w ramach systemu mikropłatności. Fakt, że całkowity koszt zakupu wszystkich paczek w sklepie Helix jest wyższy niż cena samej gry jest haniebny (mowa o sklepie w grze, w którym kupuje się rzeczy za walutę nabywaną za prawdziwe pieniądze – przy. red.). Dodam również, że jeśli kupiłeś przepustkę sezonową, to ona nie daje Ci dostępu do żadnego z elementów dostępnych w sklepie Helix, a wyłącznie do 2 DLC, które zostaną wydane – czytamy w petycji.

Gracz wskazuje też na fakt, że w bazowej grze można znaleźć zaledwie dziewięć zestawów pancerza, zaś kolejne są sprzedawane w sklepie Helix – przy czym na ogół są to tzw. reskiny istniejących modeli (czyli przedmioty wyglądające podobnie, ale ze zmienionymi barwami lub niewielkimi szczegółami).

Gracze walczą z mikropłatnościami w Assassin’s Creed - ilustracja #1
Sklep Helix w AC Valhalla. Źródło: https://attackofthefanboy.com/wp-content/uploads/2020/11/acv-store.jpg

Chcę również podkreślić, że w podstawowej wersji gry było tylko 9 zestawów zbroi. Z tego co pamiętam dodali jeszcze zestaw świętego Grzegorza, ale nie liczę go ze względu na to, że jest to reskin zbroi Theign. Ubisoft regularnie aktualizuje sklep dodając do niego kolejne zestawy zbroi i żąda za nie absurdalną ilość pieniędzy. Nie dość, że chcą za te przedmioty tak dużo, to jeszcze są to reskiny ekwipunku z podstawowej gry – czytamy dalej.

Autor petycji przyznaje, że nie ma większych złudzeń co do tego, czy będzie skuteczna, ale chce sprawdzić, jak wielu graczy zgadza się z jego punktem widzenia. Jego zdaniem najlepszym sposobem rozwiązania problemu byłoby usunięcie całego sklepu Helix z kolejnej gry z serii Assassin’s Creed.

Moim rozwiązaniem tego problemu byłoby usunięcie sklepu helix i mikrotransakcji w ogóle i skupienie się na tworzeniu wyzwań w grze oraz darmowych pakietów z zawartością, dzięki którym ludzie mogliby nadal być zaangażowani w grę i wciąż grać. Osobiście skończyłem AC Valhalla, wbiłem platynowe trofeum, a następnie usunąłem grę. Nie mam żadnego powodu, aby wrócić i znów zagrać – stwierdził autor petycji.

Przypominamy, że najnowszą odsłoną cyklu AC jest Assassin’s Creed: Valhalla, które zadebiutowało 10 listopada zeszłego roku i jest dostępne na pecetach oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X / S.

  1. Recenzja Assassin's Creed Valhalla - to jest Asasyn, którego szukacie
  2. Assassin’s Creed: Valhalla – poradnik
  3. Assassin’s Creed: Valhalla – strona oficjalna