Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 stycznia 2021, 11:58

autor: Aquma

Gra o tron w Bannerlord - mod wygląda coraz lepiej

Fani Gry o tron oraz Mount & Blade 2: Bannerlord stworzyli kolejną modyfikację, która pozwala grać w omawianą produkcję w krainie Westeros znanej z książek i seriali.

W SKRÓCIE:

  1. mod Trial of the Seven Kingdoms do Mount & Blade 2 pozwala grać w świecie znanym z serialu Gra o tron;
  2. akcja modyfikacji rozgrywa się w czasach Wojny Pięciu Królów;
  3. dzieło na razie nie jest kompatybilne z aktualizacją e1.5.6.

Gra Mount & Blade II: Bannerlord otrzymała kolejną modyfikację w stylu total conversion, która pozwala zagrać w krainie Westeros znanej z książek z serii Pieśń lodu i ognia oraz popularnego serialu HBO Gra o tron. Mod autorstwa zespołu KingOfTheN0rth nosi nazwę Trial of the Seven Kingdoms i można go pobrać z serwisu NexusMods.

Warto odnotować, że nie jest to pierwsza modyfikacja przenosząca świat Gry o tron do M&B2 – w maju zeszłego roku pisaliśmy o mającym podobne założenia modzie A Wist of Fate. Pomiędzy tymi dziełami jest jednak zasadnicza różnica. Akcja starszego z nich rozgrywa się w alternatywnej wersji Westeros, w której Robertowi Baratheonowi nie udało się przeprowadzić przewrotu przeciwko rodowi Targaryenów – jest to więc swego rodzaju prequel Gry o tron. Z kolei opisywana dziś modyfikacja jest umiejscowiona w realiach dobrze znanych fanom serialu – w czasie tzw. Wojny Pięciu Królów (zaraz po pierwszym sezonie / tomie).

Na razie mod oferuje głównie tereny Westeros, ale z czasem mogą pojawić się w nim także inne kontynenty i frakcje. Warto odnotować, że modyfikacja na razie nie może zostać uznana za ukończone dzieło, choć jest już grywalna (twórcy twierdzą, że gotowe jest około 75% mapy, ale może brakować części postaci, a wygląd niektórych bohaterów się zmieni).

Gra o tron w Bannerlord - mod wygląda coraz lepiej - ilustracja #1
W modzie zobaczymy także Nocnego Króla. Źródło: https://staticdelivery.nexusmods.com/mods/3174/images/2560/2560-1609663700-1570838958.png

Mod bardzo prosto zainstalować (wystarczy wrzucić wszystkie pliki do głównego katalogu gry). Trial of the Seven Kingdoms współpracuje ze wszystkimi wersjami Bannerlorda (Steam, Epic Games Store oraz GOG), ale niestety na razie nie jest kompatybilne z najnowszą aktualizacją e1.5.6 – twórcy nad tym pracują. Jeśli chcielibyście podzielić się swoimi uwagami z autorami, znajdziecie ich na tym kanale na Discordzie.

  1. Gram w Bannerlord i mam do twórców pytanie: co wyście robili przez 10 lat?!
  2. Mount & Blade II: Bannerlord – poradnik
  3. Mount & Blade II: Bannerlord – strona oficjalna