Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2020, 11:56

autor: Czaruś

Gra o tron w Mount and Blade 2 Bannerlord - jest pierwszy mod

Nie od dziś wiadomo, że seria Mount & Blade wiele ze swojej popularności zawdzięcza scenie moderskiej. Nie inaczej ma być z najnowszą odsłoną cyklu – Bannerlordem. Ostatnio w świadomości graczy zaczął wypływać szczególnie jeden fanowski projekt – A Twist of Fate, który zabiera nas do Westeros, krainy znanej z Gry o tron.

W SKRÓCIE

  • Najnowszy mod do Mount & Blade 2: Bannerlord zainteresował tysiące graczy.
  • A Twist of Fate, gdyż o nim mowa, przenosi nas do świata Westeros znanego z Gry o tron.
  • Projekt jest jednak daleki od ukończenia, a w swojej finalnej wersji ujrzymy go pewnie dopiero po opuszczeniu przez Bannerlorda wczesnego dostępu.

Chyba nikomu zainteresowanemu grą Mount & Blade II: Bannerlord od studia TaleWorlds nie trzeba powtarzać, że tytuł jest wciąż we wczesnym dostępie i jeszcze pewnie długo w nim zostanie. Obecnie twórcy skupili się na łataniu produkcji, a nie na dodawaniu nowej treści. Tutaj z pomocą przychodzą moderzy. Prześcigają się oni w implementacji zawartości, która ma zwiększyć komfort gry. Ze świecą jednak jeszcze szukać wielkich projektów, takich, które zatrzęsłyby u podstaw mechaniką i światem – takich jak w przypadku poprzedniczek. Wydawało się, że jest jeszcze na to za wcześnie. Szlaki przeciera jednak A Twist of Fate, modyfikacja, która zabiera nas do znanej z Gry o tron krainy Westeros.

Gra o tron w Mount and Blade 2 Bannerlord - jest pierwszy mod - ilustracja #1
Jak widzimy, ród Starków się powiększa. Źródło: Shadowclaimer2

Modyfikacja nie zawiera jakichkolwiek spoilerów z książek lub filmów, gdyż skupia się na alternatywnej historii. W świecie A Twist of Fate Robertowi Baratheonowi nie udaje się przewrót przeciwko rodowi Targaryenów – zostaje zabity przez Rhaegara Targaryena. Twórca o nicku Shadowclaimer2 stwierdza, że jego dzieło będzie wolne, bądź prawie wolne, od przejawów magii, a rozgrywka ma się opierać na walce pomiędzy 7 królestwami i różnicami kulturowymi pomiędzy frakcjami.

Gracze oczekujący jednak pełnego doświadczenia będą zawiedzeni. Mod wciąż powstaje i ciągle dodawana jest nowa zawartość. Prace trwają, jednak daleko im do końca. Sam autor przyznaje, że wiele z modeli postaci jest tymczasowych przez wzgląd na ciągle zmienną naturę samej gry. Osoby liczące na to, że będą mogły podróżować po krainie Westeros również muszą poczekać, gdyż dopóki deweloperzy nie udostępnią zaawansowanych narzędzi moderskich, kraina pozostanie Calradią ze zmienionymi nazwami miejscowości.

Ambitny mod wywołał sporo entuzjazmu wśród fanów Bannerlorda, ale również i obaw. Niektórzy użytkownicy Reddita martwią się, że praca włożona w tak duży projekt może pójść na marne wraz z aktualizacjami gry.

Nie pozostaje nam nic innego, jak poczekać na to, w jakim kierunku rozwinie się A Twist of Fate. Jego finalnej wersji prawdopodobnie nie zobaczymy, zanim Mount & Blade 2: Bannerlord nie wyjdzie z fazy wczesnego dostępu. Fani Gry o tron jednak już teraz mogą dodać tego moda do obserwowanych.