Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lutego 2021, 10:50

autor: Aquma

Bannerlord zmienia się na lepsze - zobacz nowe tryby, mapy i poprawki

Twórcy gry Mount & Blade 2: Bannerlord przedstawili szczegóły zmian, które planują wprowadzić do swojej produkcji w niedalekiej przyszłości. Na liście znalazło się kilka ciekawych pozycji, takich jak tryb pojedynkowy, moduł sandboksowy oraz nowy system generowania lokacji, na które trafiamy w trakcie bitew.

W SKRÓCIE:

  1. M&B2 otrzyma tryb pojedynkowy oraz moduł sandboksowy;
  2. pierwszy pozwoli rywalizować z innymi graczami w starciach 1 vs 1, zaś drugi umożliwi granie bez wątku fabularnego, z większą liczbą opcji dostosowania rozgrywki;
  3. pojawią się też znaczące poprawki systemu odpowiadającego za generowanie map w czasie bitew oraz kilka nowych lokacji, na których będą toczyły się oblężenia.

W marcu zeszłego roku we wczesnym dostępie zadebiutowała gra Mount & Blade II: Bannerlord. Od tego czasu twórcy ze studia TaleWords intensywnie pracują nad rozwijaniem swojego dzieła, co jakiś czas wydając kolejne spore aktualizacje. W opublikowanym na platformie YouTube kolejnym filmie z serii Development Update przedstawiono szczegóły zmian, które niedługo zajdą w produkcji – na czele z systemem terenu oraz trybem pojedynkowym.

Najciekawszą nowością będzie chyba ostatnia ze wspomnianych rzeczy, czyli tzw. Duel Mode. Gracze będą mogli dołączyć do serwera, który pozwoli toczyć pojedynki z innymi użytkownikami. By zwyciężyć w całym starciu, trzeba będzie wygrać trzy rundy. Będziemy mogli wybrać uzbrojenie, a także zdecydować, czy chcemy walczyć na piechotę, czy na grzbiecie konia. Co ważne, nasze wyniki będą zestawiane z rezultatami innych osób na specjalnej tablicy, dzięki czemu wszyscy będą wiedzieli, kto radzi sobie najlepiej.

Deweloperzy zapowiedzieli też klasyczny tryb sandboksowy, który pozwoli cieszyć się rozgrywką bardziej dopasowaną do naszych oczekiwań i pozbawioną głównego wątku fabularnego.

Planowana jest również duża zmiana w systemie odpowiedzialnym za generowanie terenu w czasie bitew. Mapa zostanie podzielona na kilkadziesiąt regionów, które będą powiązane z określonym typem terenu. Gra weźmie też pod uwagę specyfikę konkretnego miejsca (np. obecność rzek lub morza) oraz to, gdzie znajdują się wszystkie strony konfliktu. Efektem ma być znacznie lepsze powiązanie trójwymiarowych lokacji, na których walczymy, z punktami na mapie, po której wędruje nasza postać.

Bannerlord zmienia się na lepsze - zobacz nowe tryby, mapy i poprawki - ilustracja #1
Mapa zostanie podzielona na kilkadziesiąt regionów. Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=lQse5KhT1Ng&feature=emb_title

Bannerlord otrzyma sześć nowych map oblężniczych, przy czym cztery z nich przedstawią miasta, a dwie zamki. Dostaniemy również nowe opcje Pillage i Devastate, z których będziemy mogli skorzystać w podbitych twierdzach lub miastach. Pierwsza z nich pozwoli zdobyć dodatkowe pieniądze, zaś druga poprawi morale naszych żołnierzy.

Dodatkowo w grze pojawi się też dziewięć nowych hełmów inspirowanych uzbrojeniem celtyckim oraz bardziej rozbudowany kreator postaci pozwalający na dostosowanie m.in. wagi i budowy ciała bohatera (skorzystamy z niego zarówno w kampanii fabularnej, jak i trybie sandboksowym). Posiadaczy kart graficznych firmy Nvidia zapewne ucieszy też wsparcie dla DLSS 2.0.

  1. Gram w Bannerlord i mam do twórców pytanie: co wyście robili przez 10 lat?!
  2. Mount & Blade II: Bannerlord – poradnik
  3. Mount & Blade II: Bannerlord – strona oficjalna