Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Fallout: New Vegas

Fallout: New Vegas przechodzę już czwarty raz. Ta gra ciągle mnie czymś zaskakuje

Przemysław Dygas, 11 maja 2022, 15:46

Fallout: New Vegas to produkcja pełna błędów i problemów, a mimo to jest niemal idealnym RPG. Mógłbym przechodzić ją raz do roku i pewnie nadal by mi się nie znudziła. Wiem, o czym mówię, właśnie trwa moja czwarta przygoda z tym tytułem.

New Vegas 2, niekanoniczność Fallouta 1 i 2 oraz inne rewelacje od Chrisa Avellone'a

Agnieszka Adamus, 11 kwietnia 2022, 19:34

Chris Avellone na swoim blogu opublikował post związany z serią Fallout. Poruszył w nim wątki dotyczące kanoniczności pierwszych odsłon cyklu, Fallouta: New Vegas 2 czy konfliktu Bethesdy z Obsidianem.

Trwają rozmowy odnośnie Fallout: New Vegas 2 (plotka)

Maycuzai, 24 lutego 2022, 19:13

Informator Jeff Grubb twierdzi, że Microsoft prowadzi rozmowy z Obsidian Entertainment odnośnie potencjalnego Fallout: New Vegas 2. „Zieloni” mają być rzekomo bardzo zainteresowani projektem.

Fallout: Nuevo Mexico - spory fanowski mod do Fallout: New Vegas na trailerze

Agnieszka Adamus, 7 lutego 2022, 20:15

W sieci pojawił się zwiastun Fallout: Nuevo Mexico, czyli ambitnego moda do Fallout: New Vegas, wprowadzającego między innymi nowe frakcje.

Fallout 4 - ambitny mod Project Mojave już dostępny we wczesnej wersji

Adrian Werner, 24 października 2021, 09:33

Ukazała się pierwsza, wczesna wersja moda Project Mojave. Celem projektu jest odtworzenie w grze Fallout 4 dużej części zawartości Fallout: New Vegas.

Star Wars zawita do Fallout: New Vegas dzięki modyfikacji

Iltutmiś, 9 lipca 2021, 20:09

Para fanów tworzy moda przerabiającego Fallout: New Vegas na grę ze świata Star Wars. Ciekawe co na to Disney?

Moderzy przenoszą anulowanego Van Burena na silnik Fallout: New Vegas

Przemysław Dygas, 30 maja 2021, 10:34

Fani Fallouta zajęli się kolejnym ambitnym projektem. Zamierzają odtworzyć anulowaną grę Van Buren studia Black Isle na silniku New Vegas.

Mod Fallout: The Frontier ponownie dostępny

Agnieszka Adamus, 1 lutego 2021, 18:42

Po licznych perturbacjach mod Fallout: The Frontier został ponownie udostępniony na stronie Nexus Mods. Jego zawartość uległa pomniejszeniu o wkład kontrowersyjnego współautora.

Fallout: The Frontier usunięty przez jego twórców na skutek skandalu

Ness, 28 stycznia 2021, 12:41

Długo wyczekiwana modyfikacja do Fallout: New Vegas o nazwie The Frontier została usunięta, ponieważ u jednego z deweloperów znaleziono materiały pedofilskie.

Skyrim na fanowskim zwiastunie z dialogami czytanymi przez AI

AlexB, 21 stycznia 2021, 13:20

W serwisie Nexus Mods pojawiły się interesujące narzędzia. Są to syntezatory mowy, które dzięki AI są w stanie naśladować głosy znane m.in. ze Skyrima oraz Fallouta 4. Z ich pomocą jeden z fanów stworzył nieoficjalny zwiastun The Elder Scrolls 5.

Fallout New Vegas 2 - informator sugeruje, kiedy może nastąpić premiera gry

Vergil, 20 stycznia 2021, 10:19

Podobno trwają już prace nad grą Fallout: New Vegas 2. Youtuber Tyler McVicker, wcześniej działający jako Valve News Network, stwierdził, że posiada informacje na temat tego i innych projektów firmy Bethesda. Poza tym podzielił się orientacyjnymi terminami ich premier.

Wyczekiwane Fallout: The Frontier wyszło po latach

Paweł Musiolik, 16 stycznia 2021, 11:49

Modyfikacja Fallout: New Vegas - The Frontier - została wydana po latach dewelopingu. Na graczy czeka kilkadziesiąt godzin zabawy, nowe lokacje i bronie, a do tego mechanika jeżdżenia pojazdami.

Mod przemieni Fallout: New Vegas w Star Wars RPG

AlexB, 8 grudnia 2020, 12:45

Trwają prace nad modyfikacją Star Wars Open Worlds, która ma przemienić grę Fallout: New Vegas w produkcję RPG osadzoną w świecie Gwiezdnych wojen. Ma ona zawierać między innymi 12 planet do eksploracji, w pełni udźwiękowione dialogi oraz wątek fabularny.

Mod Fallout 4: New Vegas z nowym trailerem w 10. rocznicę premiery oryginału

AlexB, 20 października 2020, 11:58

W sieci pojawił się nowy zwiastun fanowskiego projektu Fallout 4: New Vegas. Zadebiutował on dokładnie w dziesiątą rocznicę premiery uwielbianej przez wielu produkcji studia Obsidian Entertainment.

Fallout: New Vegas otrzymał mod poprawiający głosy postaci

Aquma, 17 sierpnia 2020, 09:30

Gra Fallout: New Vegas otrzymała mod Brave New World, który wprowadza wiele zmian w obszarze voice actingu. Twórcy nagrali ponownie dialogi ponad 140 postaci, by zwiększyć różnorodność głosów w produkcji studia Obsidian Entertainment.

Modyfikacja Fallout 4: New Vegas na nowych screenach

AlexB, 9 stycznia 2020, 10:21

W sieci pojawiły się nowe screeny prezentujące ambitną modyfikację do Fallouta 4, która odtwarza całą zawartość znaną z New Vegas od studia Obsidian. Prace nad projektem trwają i nie wiadomo, kiedy będzie miał on swoją premierę.

Wyciekło Fallout Legacy Collection

Adrian Werner, 2 października 2019, 09:16

Na stronie niemieckiej wersji sklepu Amazon pojawiła się niezapowiedziana produkcja Fallout Legacy Collection. Ma to być zestaw zawierający większość odsłon cyklu wraz z dodatkami.

Tale of Two Wastelands – mod łączy Fallout 3 i Fallout New Vegas w jedną grę

Aquma, 4 grudnia 2018, 11:28

Udostępniono kolejną wersję Tale of Two Wastelands - rozbudowanego moda do Fallout: New Vegas, który umożliwia eksplorowanie tą samą postacią zarówno postapokaliptycznego Vegas, jak i terenów znanych z Fallout 3.

Mod Fallout: New California debiutuje w wersji BETA 201

Aquma, 23 października 2018, 15:33

Twórcy moda Fallout: New California do gry Fallout: New Vegas poinformowali, że wersja BETA 201 została udostępniona wszystkim zainteresowanym. Jest to publiczny debiut tego fanowskiego projektu, który dotychczas był dostępny wyłącznie w ramach zamkniętych beta-testów.

Studio Obsidian nie wierzy, że opracuje w przyszłości nowego Fallouta

Adrian Werner, 18 października 2018, 13:01

Jeśli mieliście nadzieję na nowego Fallouta od studia Obsidian Entertainment, to przygotujcie się na rozczarowanie. Zespół przyznał, że powstanie takiej gry jest mało prawdopodobne.

Fallout 4: New Vegas - pierwsze 10 minut modyfikacji na filmie

Serek, 16 września 2018, 14:45

Fallout 4: New Vegas jest jednym z bardziej ambitnych projektów fanowskich ostatnich lat. Grupa moderów zdecydowała się odtworzyć Fallouta: New Vegas na silniku Fallouta 4. W sieci pojawił się zapis rozgrywki przedstawiający pierwsze 10 minut modyfikacji i... wygląda to dobrze.

Rekord świata speedrunningu w Fallout Anthology

Serek, 23 lipca 2018, 20:17

Speedrunner o pseudonimie tomatoanus przeszedł wszystkie części głównego cyklu Fallout w niecałe półtorej godziny. Ustanowił tym samym rekord świata. Po takim dokonaniu gracz może naprawdę poczuć się "S.P.E.C.I.A.L."

Bethesda daje zielone światło dla moda Fallout: New California

Osti, 22 lipca 2018, 09:38

Wszystko wskazuje na to, że powstający od kilku lat potężny fanowski mod niedługo ujrzy światło dzienne. Mimo obaw ze strony twórców, związanych z dodatkiem do planszówki pod tą samą nazwą, Bethesda nie zamierza w żaden sposób wstrzymać publikacji Fallout: New California.

Zapomnijcie o nowym Falloucie od Obsidian Entertainment

Vergil, 19 lipca 2018, 19:37

Todd Howard i Pete Hines z firmy Bethesda Softworks udzielili wywiadu, z którego jednoznacznie wynika, że Fallout: New Vegas był jednorazowym „wybrykiem”. Jak się okazuje, wydawca nie zamierza w najbliższej przyszłości zatrudniać do rozwoju swoich marek zewnętrznych studiów deweloperskich. Podobną niechęć Bethesda przejawia wobec remasterów starszych gier.

Potężny fanowski mod Fallout: New California zadebiutuje w październiku tego roku

Ender, 1 czerwca 2018, 20:12

Zespół pracujący od wielu lat nad ogromnym fanowskim modem Fallout: New California ogłosił, że przygotowuje się do jego oficjalnej premiery, która powinna nastąpić w październiku tego roku. Tytuł jest prequelem Fallout New Vegas i zaoferuje graczom zupełnie nową kampanię, w której wcielamy się w mieszkańca Krypty 18.

Zobacz zwiastun modyfikacji Fallout: New California

Jakub Mirowski, 15 kwietnia 2018, 13:59

Twórcy modyfikacji Fallout: New California, która znajduje się obecnie w fazie beta, wypuścili nowy zwiastun swojego projektu. Niestety, nadal nie podano nawet przybliżonej daty premiery.

Mod Fallout: New California wchodzi w fazę beta po 9 latach produkcji

Movis, 10 kwietnia 2018, 10:10

Twórcy modyfikacji Fallout: New California – nieoficjalnego prequela Fallout: New Vegas – zdecydowanie mają co świętować. Po wielu latach prac ich oczko w głowie oficjalnie weszło bowiem w fazę beta. Gracze już niedługo będą mogli zwiedzać zupełnie nową mapę Cajon Pass i wsiąknąć w pełną wyborów fabułę.

Koniec modów Fallout 4: Capital Wasteland i Fallout 4: New Vegas?

Movis, 13 marca 2018, 11:45

Przedstawiciele zespołów pracujących nad modyfikacjami odtwarzającymi Fallout 3 oraz Fallout: New Vegas na silniku najnowszej odsłony serii dzielą się z fanami smutnymi wieściami. Prace nad modami zostały znacząco utrudnione, gdyż wedle firmy Bethesda użycie dialogów i muzyki z tych tytułów oznaczałoby złamanie praw autorskich. .

Zwiastun moda Fallout 4: New Vegas prezentuje system rozwoju postaci i walkę

Aquma, 4 stycznia 2018, 11:16

Zapowiedziany w zeszłym roku mod Fallout 4: New Vegas doczekał się nowego zwiastuna. Możemy na nim zobaczyć m.in. pierwszą lokację gry, a także system rozwoju postaci oraz strzelaninę z wykorzystaniem strzelby.

Mod wskrzesi Fallout: New Vegas w Fallout 4

Ender, 3 grudnia 2017, 11:32

Fallout 4 New Vegas to kolejny ambitny mod do Fallouta 4, jego celem jest kompletne przeniesienie ulubionego przez fanów Fallout: New Vegas do najnowszej odsłony serii. Projekt ma przed sobą jeszcze bardzo długą drogę, ale twórcy pokazali już jego pierwszy trailer.

Doczekamy się projektu z uniwersum Fallouta z udziałem Chrisa Avellone'a?

Jakub Mirowski, 5 października 2017, 10:20

Ostatnia aktywność dewelopera Chrisa Avellone'a na Facebooku sugeruje, że legendarny projektant może powrócić do prac nad legendarnym cyklem Fallout. Źródłem tych pogłosek jest jedno z opublikowanych zdjęć.

Obsidian Entertainment chciałoby wrócić do Fallouta

godrikus, 22 września 2017, 10:31

Reżyser gry Fallout: New Vegas w wywiadzie z dziennikarzem z portalu IGN przyznaje, że jego studio bardzo chciałoby stworzyć coś nowego w postapokaliptycznym świecie. Czy w końcu doczekamy się New Vegas 2?

Fallout 3, Fallout: New Vegas i The Elder Scrolls IV: Oblivion bez DRM na GOG-u

Góral, 2 czerwca 2017, 08:57

W sklepie GOG.com zadebiutowały gry Fallout 3, Fallout: New Vegas i The Elder Scrolls IV: Oblivion. Wszystkie produkcje dostępne są od teraz bez zabezpieczeń DRM, a dodatkowo możecie je (oraz kilka innych tytułów) kupić w promocyjnych cenach.

Kontynuacja Fallout: New Vegas w produkcji?

AlexB, 31 stycznia 2017, 12:30

W sieci pojawiła się plotka sugerująca, że trwają prace nad drugą częścią Fallout: New Vegas - popularnego spin-offu znanej serii, stworzonego przez studio Obsidian. Tytuł ma zostać oficjalnie zaprezentowany podczas tegorocznych targów E3.

StarCry, FROST, Uplink OS, Wolfenstein: Blade of Agony i inne najlepsze modyfikacje

Adrian Werner, 13 grudnia 2016, 11:19

W najnowszym przeglądzie modów omawiamy projekty do takich gier jak Fallout 4, SWAT 4, Crysis, Battlefield 1942, Doom II, Uplink, Amnesia: The Dark Descent, Jurassic Park: Operation Genesis, Crusader Kings II, Sid Meier’s Civilization IV czy Freedom Force vs 3rd Reich.

Fallout: New Vegas otrzyma multiplayerowy mod

Meehow, 28 stycznia 2016, 13:15

Grupa moderów pracuje nad modyfikacją do gry Fallout: New Vegas, która wprowadzi do rzeczonej produkcji tryb wieloosobowy. Prace są na zaawansowanym poziomie, a ekipa poszukuje testerów.

Studio Obsidian gotowe do pracy nad kolejnym Falloutem

Arantasar, 21 stycznia 2016, 12:51

Główny projektant odpowiedzialnego za grę Fallout: New Vegas studia Obsidian stwierdził na Twitterze, że jego zespół jest gotowy do pracy nad kolejną odsłoną marki Fallout. Pierwszy ruch należy jednak do firmy Bethesda, która jest właścicielem praw do cyklu.

Pierwszy Fallout na silniku Fallout: New Vegas

Entelarmer, 27 listopada 2015, 12:30

Grupa moderów postanowiła przenieść pierwszą część serii Fallout do gry Fallout: New Vegas. Fallout The Story dostępny jest w wersji alfa i wprowadza świat oraz fabułę znaną z jedynki.

Fallout: New Vegas - wypuszczono mod Autumn Leaves oferujący wiele godzin zabawy w nowych lokacjach

Adrian Werner, 1 października 2015, 10:12

Doczekaliśmy się premiery Autumn Leaves, czyli potężnej modyfikacji do postapokaliptycznego cRPG Fallout: New Vegas. Oferuje ona sporych rozmiarów minikampanię, w której zwiedzamy nową kryptę.

Fallout Anthology na PC w październiku

Meehow, 23 lipca 2015, 22:05

Podczas imprezy QuakeCon 2015 zapowiedziane zostało Fallout Anthology – kolekcjonerski zestaw wszystkich odsłon serii Fallout, jakie dotychczas wydano na komputery osobiste.

Fallout: New Vegas - mod Fallout: Project Brazil ukaże się w tym roku

Góral, 21 lipca 2015, 11:43

Kilka lat temu zapowiedziano Fallout: Project Brazil - modyfikację gry Fallout: New Vegas. Od momentu wydania wersji beta 1.3.0 pod koniec 2013 roku o projekcie zrobiło się cicho. Wiemy już jednak, że tytuł żyje i ma się dobrze, a premiera pełnej wersji planowana jest na bieżący rok.

Miejsca do przejścia – Tajemnica Krypty 11 w grze Fallout: New Vegas

Gawełko, 10 czerwca 2015, 19:38

Krypta 11 od samego początku wykazuje szlachetne cechy miejsca zaprojektowanego w pierwszej kolejności jako fabularna zagadka czekająca na rozwikłanie. Lokacja skrywa jedną z najmroczniejszych historii w serii w Fallout.

Fallout: Shadow of Boston – Bethesda rejestruje nowy znak towarowy [news zaktualizowany]

Ender, 5 listopada 2014, 21:55

Firma Bethesda zarejestrowała właśnie znak towarowy Fallout: Shadow of Boston. Obejmuje on programy komputerowe, a także...telewizyjne. Gracze już spekulują czy nie jest to tytuł długo wyczekiwanej kontynuacji postapokaliptycznej serii. Przypuszczenia te potwierdzają krążące od kilku lat plotki wskazujące na to, że akcja nowego tytułu będzie rozgrywać się w Bostonie.

Interakcja z NPC-ami czyli "odgrywanie roli” w cRPG-ach

BattleAxe, 27 października 2014, 17:15

Zastanawialiście się kiedyś w jaki sposób "odgrywa się role" w komputerowych RPG-ach? Na czym polega interakcja z postaciami niezależnymi i towarzyszami z drużyny?

Lifting Fallout: New Vegas – poradnik upiększania postapokaliptycznego cRPG-a studia Obsidian Entertainmen

Adrian Werner, 31 marca 2014, 19:11

Fallout: New Vegas to wciąż wyśmienita gra, ale od czasu premiery zdążyła się już solidnie zestarzeć pod względem oprawy wizualnej. Można to jednak naprawić za pomocą fanowskich modyfikacji. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie projektów, od których warto zacząć przygodę z poprawianiem grafiki tego przeboju

Sztuka survivalu w cyfrowym świecie

Maurycy, 15 stycznia 2014, 17:31

Czy ograniczenia z jakimi muszą się borykać twórcy gier pozwalają, by sztuka przetrwania w elektronicznej rozgrywce mogła być realistyczna?

Najlepsze modyfikacje (08/07/2013) - m.in. Project Brazil, Nihilum, Dniepr i Caveman2Cosmos

Adrian Werner, 8 lipca 2013, 19:19

W najnowszym przeglądzie omawiamy mody do takich gier jak Half-Life 2: Episode Two, Company of Heroes: Opposing Fronts, Fallout: New Vegas, Deus Ex czy Freespace 2.

Obsidian Entertainment ma pomysł na kolejnego Fallouta

Adrian Werner, 13 lutego 2013, 13:16

Na imprezie deweloperskiej DICE szef Obsidian Entertainment przedstawił pomysł studia na nową odsłonę cyklu Fallout. Projekt nie jest bez szans na realizację.

Najlepsze modyfikacje (10/02/2013) - m.in. Tales of Middle Earth, Run the Lucky 38 i Command & Conquer: Untitled

Adrian Werner, 10 lutego 2013, 22:20

W najnowszym przeglądzie modów omawiamy takie projekty jak m.in. Hyrule: Total War, nowe światy do Mount & Blade: Warband, Tales of Middle Earth oraz Run the Lucky 38 do Fallout: New Vegas.

Bethesda rejestruje znak towarowy Fallout dla programu telewizyjnego

Hed, 17 stycznia 2013, 10:55

Firma Bethesda Softworks zarejestrowała znak towarowy Fallout dla programu telewizyjnego, rozgrywającego się w postnuklearnym świecie. To oznacza, że przynajmniej teoretycznie wydawca ma możliwość zrealizowania serialu na podstawie tego uniwersum.