Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 stycznia 2021, 10:57

autor: Vergil

Fallout New Vegas 2 - informator sugeruje, kiedy może nastąpić premiera gry

Podobno trwają już prace nad grą Fallout: New Vegas 2. Youtuber Tyler McVicker, wcześniej działający jako Valve News Network, stwierdził, że posiada informacje na temat tego i innych projektów firmy Bethesda. Poza tym podzielił się orientacyjnymi terminami ich premier.

W SKRÓCIE:
  1. YouTuber Tyler McVicker, wcześniej znany jako Valve News Network, twierdzi, że posiada informacje na temat szeregu projektów;
  2. jednym z nich jest Fallout: New Vegas 2, który rzekomo ma ujrzeć światło dzienne po 2025 roku;
  3. poza tym McVicker podzielił się m.in. spodziewanymi terminami premier innych gier Bethesdy.

Tyler McVicker – działający wcześniej pod pseudonimem Valve News Network – dał się poznać jako wiarygodne źródło zakulisowych informacji na temat tego, co dzieje się w firmie Valve. W najnowszym W najnowszym materiale wideo przyznał jednak, że chciałby dzielić się konkretami dotyczącymi innych studiów i projektów.

Jak stwierdził, posiada szereg informacji o grze Fallout: New Vegas 2, które zamierza ujawnić w najbliższym czasie. Na tym nie kończą się wieści na temat tego enigmatycznego i (jeszcze?) niezapowiedzianego oficjalnie projektu. W tweecie opublikowanym niedługo później Tyler McVicker napisał bowiem, że kontynuacji New Vegas spodziewa się nie wcześniej niż po 2025 roku.

Poza tym McVicker wspomniał o kilku innych planowanych projektach działających na wyobraźnię graczy, a także ujawnił przewidywane przez niego terminy premier pozostałych gier sygnowanych logo firmy Bethesda Softworks. Nim przejdziemy do ich omówienia, rzućmy okiem na wspomniany tweet i materiał wideo.

Fallout New Vegas 2 - informator sugeruje, kiedy może nastąpić premiera gry - ilustracja #1
Zdaniem McVickera, przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać zarówno na gry już zapowiedziane przez Bethesdę, jak i na te, które funkcjonują jedynie w sferze plotek i domysłów. Źródło: https://twitter.com/Tyler_McV/status/1351402390440833025.

Zacznijmy od tego, że według McVickera projektem Bethesdy, na który będziemy czekać najkrócej, jest Starfield. Niemniej i tak oznacza to, że gra ujrzy światło dzienne dopiero „za rok lub dwa”. The Elder Scrolls VI jego zdaniem zadebiutuje w 2026-2027 roku, z kolei Fallouta 5 doczekamy się nie wcześniej niż w roku 2030. Jako że Fallout: New Vegas 2 ma rzekomo trafić do sprzedaży niejako w międzyczasie, prace nad tym projektem mogły zostać przekazane w ręce innego studia. Trudno sobie wyobrazić, by miał to być inny zespół niż autorzy pierwowzoru, czyli Obsidian Entertainment, zwłaszcza że po przejęciu Bethesdy przez Microsoft obie firmy znalazły się pod tymi samymi skrzydłami; okazja do ponownej współpracy tych podmiotów jest więc lepsza niż kiedykolwiek.

Co zaś tyczy się innych projektów, o których McVicker podobno posiada informacje – mowa o Avowed, wspomnianym już Starfield, Deathloop, planach rozwoju Fallouta 76, a także zapowiedzianym niedawno Back 4 Blood. Poza tym jego zdaniem firma Nintendo przygotowuje „coś” na nadchodzące urodziny serii Super Mario oraz The Legend of Zelda; w niedługim czasie powinniśmy również usłyszeć co nieco o Nintendo Switch Pro, które YouTuber określa mianem Nintendo Super Switch.

Oczywiście rewelacje, które przekazuje nam McVicker, nie zostały jeszcze w żaden sposób potwierdzone, toteż należy traktować je z przymrużeniem oka i uzbroić się w cierpliwość, oczekując na oficjalne konkrety.

  1. Bethesda – oficjalna strona internetowa
  2. Fallout – oficjalna strona internetowa