Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 października 2018, 15:48

autor: Aquma

Mod Fallout: New California debiutuje w wersji BETA 201

Twórcy moda Fallout: New California do gry Fallout: New Vegas poinformowali, że wersja BETA 201 została udostępniona wszystkim zainteresowanym. Jest to publiczny debiut tego fanowskiego projektu, który dotychczas był dostępny wyłącznie w ramach zamkniętych beta-testów.

Fallout: New California udostępniony w wersji beta. - Mod Fallout: New California debiutuje w wersji BETA 201 - wiadomość - 2018-10-23
Fallout: New California udostępniony w wersji beta.

FALLOUT: NEW CALIFORNIA W SKRÓCIE:

  1. olbrzymi mod do Fallout: New Vegas, stworzony przez Ricka Hukkanena (główny programista) i Brandana Lee (główny projektant)
  2. oferuje zupełnie nową mapę, o 1/3 mniejszą od tej znanej z New Vegas;
  3. posiada wątek fabularny, rozgrywający się przed wydarzeniami z Fallouta 3 i New Vegas, ale po wojnie pomiędzy NCR i Enklawą z Fallouta 2.

Twórcy moda Fallout: New California (znanego kiedyś pod nazwą Project Brazil) do gry Fallout: New Vegas – Rick Hukkanen (pełniący rolę głównego programisty) oraz Brandan Lee (odpowiedzialny za ogólny projekt) – poinformowali, że wersja BETA 201 ich dzieła została właśnie udostępniona wszystkim zainteresowanym. Jest to równoznaczne z premierą, bowiem dotychczas modyfikacja była dostępna wyłącznie w ramach zamkniętych beta-testów. Mod można pobrać pod tym adresem. Wymaga on do działania pełnej wersji postapokaliptycznego RPG-a od Obsidian Entertainment.

Fallout: New California oferuje zupełnie nową mapę (o wielkości mniej więcej 2/3 tej znanej z New Vegas) i nowy wątek fabularny, przedstawiający wydarzenia rozgrywające się pomiędzy Falloutem 2 i 3. Opowieść pozwoli nam zaangażować się w konflikt pomiędzy popadającą w stagnację Nową Republiką Kalifornijską (NCR – New California Republic) oraz groźnym przywódcą łupieżców, któremu udało się zebrać pod swoim sztandarem potężną armię – Juanem Elsdragonem.

W produkcji znajdziemy co najmniej 48 nowych zadań i niemal 17 tys. linii dialogowych. Mod może zapewnić nawet do 30 godzin zabawy. Warto też odnotować, że został przygotowany bardzo profesjonalnie – twórcy zadbali nawet o aktorów głosowych (w nagraniach wzięło udział 60 ochotników).

  1. Fallout: New California – serwis ModDB