Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 października 2018, 19:46

autor: Vergil

W Red Dead Redemption 2 będzie można zagrać już od czwartku?

Firma Rockstar Games ujawniła, kiedy dokładnie zostanie zniesione embargo na publikację materiałów z gry Red Dead Redemption II. Można domniemywać, że wówczas produkcja zostanie udostępniona wszystkim zainteresowanym.

Trzy dni przed premierą gry Red Dead Redemption II firma Rockstar Games opublikowała oficjalny komunikat, w którym podzieliła się konkretami na temat tego, kiedy upłynie embargo na transmitowanie w Internecie rozgrywki z tej produkcji, a także na publikację pochodzących z niej materiałów. Zgodnie z tym, o czym informowaliśmy nieco ponad tydzień temu, wszelkie ograniczenia z tym związane zostaną zniesione wraz z australijską premierą omawianego tytułu, czyli o północy 26 października czasu miejscowego. Dla polskich graczy oznacza to, że embargo minie w czwartek 25 października o 13:00 (podziękujmy Australii, że jest tam, gdzie jest).

Daty i godziny upłynięcia embarga na publikację materiałów z Red Dead Redemption II w różnych strefach czasowych. - W Red Dead Redemption 2 będzie można zagrać już od czwartku? - wiadomość - 2018-10-23
Daty i godziny upłynięcia embarga na publikację materiałów z Red Dead Redemption II w różnych strefach czasowych.

Z uwagi na fakt, że osoby, które złożyły zamówienie przedpremierowe w PlayStation Store lub Xbox Store, mogą już teraz pobrać niezbędne pliki na dysk (by niepotrzebnie nie tracić czasu w dniu debiutu), można domniemywać, że otrzymają one dostęp do gry wraz ze zniesieniem wyżej wspomnianego embarga. Choć nie zostało to potwierdzone przez deweloperów, logika podpowiada, że przedłużanie oczekiwania na odblokowanie gry w pozostałych strefach czasowych, skoro embargo w Australii kończy się w dniu jej premiery, nie powinno mieć miejsca.

Strzelaniny to nieodłączny element życia każdego typa spod ciemnej gwiazdy mieszkającego na Dzikim Zachodzie. - W Red Dead Redemption 2 będzie można zagrać już od czwartku? - wiadomość - 2018-10-23
Strzelaniny to nieodłączny element życia każdego typa spod ciemnej gwiazdy mieszkającego na Dzikim Zachodzie.

Warto odnotować, że autorzy polecają poczekać z rozpoczęciem przygody na możliwość pobrania premierowej łatki. Mimo wszystko twórcy zastrzegają, że w produkcji tych rozmiarów zwyczajnie nie da się zawczasu znaleźć wszystkich błędów. Osoby, które napotkają jakiekolwiek problemy (nawet po zainstalowaniu owego patcha), mogą więc udać się na stronę wsparcia technicznego. Warto również wspomnieć o tym, że gra otrzyma mobilną aplikację towarzyszącą, która zostanie udostępniona użytkownikom smartfonów i tabletów z systemami iOS i Android.

Red Dead Redemption II zmierza na PlayStation 4 oraz Xboksa One, a w Polsce otrzyma kinową lokalizację. Oprócz kampanii dla pojedynczego gracza tytuł dostanie tryb multiplayer, czyli Red Dead Online, którego otwarte (dla każdego, kto zaopatrzy się w omawianą produkcję) beta-testy wystartują w listopadzie. Na koniec słówko o świecie gry – poniżej znajdziecie fotografię mapy dołączanej do pudełkowej wersji.

Mapa świata gry w całej okazałości. - W Red Dead Redemption 2 będzie można zagrać już od czwartku? - wiadomość - 2018-10-23
Mapa świata gry w całej okazałości.
  1. Oficjalna strona internetowa gry Red Dead Redemption II
  2. Jak GTA 6, tylko na Dzikim Zachodzie – Red Dead Redemption 2 zachwyca
  3. Wszystko o Red Dead Redemption II