Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lutego 2022, 19:30

autor: Michał "Maycuzai" Zegar

Trwają rozmowy odnośnie Fallout: New Vegas 2 (plotka)

Informator Jeff Grubb twierdzi, że Microsoft prowadzi rozmowy z Obsidian Entertainment odnośnie potencjalnego Fallout: New Vegas 2. „Zieloni” mają być rzekomo bardzo zainteresowani projektem.

We wrześniu 2020 roku świat obiegła wiadomość, że Microsoft przejął firmę Bethesda Softworks. Dwa lata wcześniej studio Obsidian Entertainment również trafiło pod zwierzchnictwo „zielonych”.

Choć za ostatnie Fallouty „z numerkiem” (m.in. Fallouta 4) odpowiada Bethesda, to właśnie Obsidianowi zawdzięczamy Fallouta: New Vegas, który przez wielu uznawany jest za najlepszą odsłonę spośród „nowoczesnych” części Falloutów.

Uwaga! Poniższe informacje nie zostały oficjalnie potwierdzone. Warto traktować je z dystansem.

Potencjalne New Vegas 2

Podczas swojego show (dla użytkowników premium) nadawanego w serwisie Giant Bomb, Jeff Grubb, dziennikarz portalu VentureBeat i znany branżowy informator, powiedział niedawno (via VGC):

Jest wciąż zbyt wcześnie, by o tym mówić, ale ludzie zaczęli prowadzić rozmowy. Padają w ich trakcie słowa „Obsidian” oraz „New Vegas 2”.

Wspomniani wyżej „ludzie” to najpewniej wysoko postawieni pracownicy Microsoftu i Obsidianu. Grubb dodał, że w obu firmach mają trwać „rozmowy”, dzięki którym potencjalne New Vegas 2 mogłoby dostać zielone światło na realizację:

Jeśli już, jest to pieśń przyszłości – odległej o wiele lat. Ale widać zainteresowanie tym tematem, odbywają się także konwersacje mające na celu urzeczywistnić ten projekt.

Wielu ludzi w Microsofcie myśli, że mogłoby się to udać, i widać tam wiele starań w kierunku doprowadzenia do realizacji tego projektu.

  1. Fallout: New Vegas - recenzja gry
  2. Fallout: New Vegas - poradnik do gry
  3. Obsidian Entertainment – strona oficjalna