Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lutego 2021, 19:06

Mod Fallout: The Frontier ponownie dostępny

Po licznych perturbacjach mod Fallout: The Frontier został ponownie udostępniony na stronie Nexus Mods. Jego zawartość uległa pomniejszeniu o wkład kontrowersyjnego współautora.

Mod Fallout: The Frontier ma za sobą długą i wyboistą drogę. Ponad dwa tygodnie temu, po latach w produkcji, ujrzał on światło dziennie. Nie pozostał jednak za długo dostępny, ponieważ kilka dni później został usunięty w wyniku skandalu pedofilskiego, w którego centrum znalazła się jedna z osób pracujących nad projektem – ZuTheSkunk. Teraz, po tych perturbacjach, znów jest on dostępny na stronie Nexus Mods (via Eurogamer).

Nowe wydanie The Frontier różni się od opublikowanej pierwotnej wersji – usunięto z niej zawartość stworzoną przez ZuTheSkunk. Wraz z ponownym udostępnieniem pojawiło się oświadczenie Tgspy, czyli jednego z twórców modyfikacji:

Przepraszamy za nasze chwilowe milczenie. Niedawno zauważyliśmy, że jeden z artystów pracujących przy projekcie od jakiegoś czasu tworzy nieodpowiednie treści z udziałem nieletnich. Żaden z pozostałych członków zespołu nie był świadomy działań tej osoby, zanim wyszły na jaw, i potępiamy je w najsilniejszy możliwy sposób. Ta osoba została natychmiast usunięta z zespołu, a jej wkład w projekt skasowano (czyli większość ikon Pip-Boya). Należy zwrócić uwagę na fakt, że wbrew niektórym doniesieniom, osoba ta nie miała wpływu na pisanie projektu.

Wynika z niego, że część kontrowersyjnych elementów modyfikacji nie została wprowadzona przez wspomnianego twórcę – w tym dialogi o niewolnictwie. Oznacza to, że pozostały one w nowej wersji The Frontier.

Jednocześnie warto zwrócić uwagę, że premiera The Frontier na platformie Steam pozostaje pod znakiem zapytania. Karta produktu została zdjęta ze strony i nie wiadomo, kiedy tam powróci.

  1. Mody do Fallout New Vegas – strona Nexus Mods
  2. Fallout: New Vegas – poradnik do gry