Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 stycznia 2021, 12:56

autor: Adrian "Ness" Piotrowski

Fallout: The Frontier usunięty przez jego twórców na skutek skandalu

Długo wyczekiwana modyfikacja do Fallout: New Vegas o nazwie The Frontier została usunięta, ponieważ u jednego z deweloperów znaleziono materiały pedofilskie.

Niecałe dwa tygodnie temu informowaliśmy o udostępnieniu modyfikacji The Frontier, która jest fanowskim rozszerzeniem dla Fallout: New Vegas. Mod został wydany po kilku latach pracy i od razu podbił serca graczy, którzy docenili rozmach produkcji i jej długość (15 godzin rozgrywki). Popularność tego dzieła była tak duża, że w pierwszych godzinach od jego publikacji serwery portalu Nexus Mods odmówiły posłuszeństwa. Dzisiaj to wszystko jest historią, ponieważ modyfikacja została usunięta przez twórców. Na prywatnym koncie jednego z deweloperów pracujących nad projektem znaleziono animowane materiały o wydźwięku pedofilskim.

Obecnie na stronie, skąd można było pobrać modyfikację, znajdziecie wyłącznie informację o tym, że została ona usunięta, a także oświadczenie jednego z twórców projektu, Jacka „weijiesena” Wonga.

Parę godzin temu otrzymaliśmy bardzo niepokojącą wiadomość. Zostaliśmy poinformowani, że jeden z naszych deweloperów, ZuTheSkunk, umieszczał na swoich prywatnych artystycznych kontach animowaną zawartość o charakterze pedofilskim. Cały zespół potępia to zachowanie z całą stanowczością. ZuTheSkunk został usunięty z grupy, a także z serwera naszej społeczności na Discordzie. W najbliższym czasie przeprowadzimy rozmowy z pozostałymi programistami, by usłyszeć ich opinie na temat zaistniałej sytuacji i podjąć bardziej przemyślane decyzje. W obecnej chwili zaprzestajemy wszelkich prac nad modyfikacją, ponieważ chcemy odnieść się do sprawy w odpowiedni sposób. W niedalekiej przyszłości zostaną podjęte kolejne działania oraz pojawi się bardziej szczegółowe oświadczenie. Wszelkie poglądy, myśli i opinie wyrażone w modyfikacji oraz poza nią, należą wyłącznie do autorów, którzy je wyrazili. Nie są oficjalnym stanowiskiem zarządu, społeczności ani nikogo innego.

Nie jest to pierwsza kontrowersja związana z tą produkcją. Parę dni temu jeden z użytkowników Reddita zwrócił uwagę na nadmierną fetyszyzację bohaterów oraz przerysowanie. Inni gracze odkryli, że w grze można zmusić nastoletnią dziewczynę do bycia niewolnicą protagonisty oraz, że w jednym z pobocznych zadań nawiązuje się kontakt z humanoidalnymi jaszczurami, którzy współżyją z ludźmi. Jednak dopiero dzisiejsze odkrycie sprawiło, że krótka, acz burzliwa historia tej modyfikacji prawdopodobnie dobiegła końca. Nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle rozszerzenie zostanie przywrócone do pobrania, a nawet jeśli tak się stanie, to czy nadal będzie dostępne w swojej pierwotnej formie.