Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lutego 2021, 20:12

Komisja Europejska wyda opinię o przejęciu Bethesdy przez Microsoft

Microsoft złożył wniosek do Komisji Europejskiej o wydanie zgody na przejęcie ZeniMax Media Inc., czyli firmy matki studia Bethesda. Decyzja zostanie podjęta do 5 marca.

We wrześniu ubiegłego roku Microsoft ogłosił, że przejmuje ZeniMax Media Inc., czyli spółkę matkę studia Bethesda Softworks. Sama informacja nie została podana do wiadomości po zakończeniu całego procesu zakupu. Formalności trwają nadal – do 5 marca Komisja Europejska podejmie decyzję, czy transakcja może zostać sfinalizowana.

Jak donosi serwis Reuters, wniosek został złożony do Komisji Europejskiej przez Microsoft 29 stycznia. Chodzi o ocenę, czy umowa spełnia kryteria antymonopolowe. Jest to rutynowa procedura w przypadku przejęć firm. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to wydana zostanie zgoda na finalizację transakcji. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości może zostać wszczęte roczne postępowanie, które opóźni wydanie ostatecznej decyzji.

ZeniMax Media Inc. posiada pod swoimi skrzydłami takie studia jak Bethesda, Arkane Studios i id Software. Daje to Microsoftowi szeroki wachlarz możliwości i prawa do wielu uznanych marek, takich jak Doom, Fallout czy The Elder Scrolls. Najnowsze produkcje od tych deweloperów mogą być silnym atutem dla dynamicznie rozwijającej się usługi Xbox Game Pass.

  1. Microsoft – oficjalna strona