Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 9 lipca 2021, 20:35

autor: Iltutmiś

Star Wars zawita do Fallout: New Vegas dzięki modyfikacji

Para fanów tworzy moda przerabiającego Fallout: New Vegas na grę ze świata Star Wars. Ciekawe co na to Disney?

W SKRÓCIE:
  • Zapowiedziano gigantyczną modyfikację do Fallout: New Vegas przenoszącą nas do uniwersum Star Wars z „bardzo wczesnych lat galaktycznego imperium”.
  • Projekt Star Wars Open Worlds w założeniu ma nas zabrać na 12 planet. Podczas naszej przygody natkniemy się na wiele frakcji i spotkamy nowych kompanów.
  • Twórcy moda nie ustalili na razie terminu ukończenia projektu.

Niektóre gry to pole do popisu dla autorów modyfikacji. Teraz dwójka moderów pracuje nad projektem, który zrobi z Fallout: New Vegas grę o Star Wars.

Twórcy moda, Tank_Girl444 i Karim Najib, dużo obiecują. Modyfikacja Star Wars Open Worlds ma nas zabrać w podróż po 12 planetach z uniwersum Star Wars. NPC-e należące do wielu nowych frakcji mają być w pełni zdubbingowane. Nowi mają być również kompani oraz system craftingu. Do tego mod ma oferować wybór cech naszych bohaterów między różnymi gatunkami obcych.

Star Wars zawita do Fallout: New Vegas dzięki modyfikacji - ilustracja #1

Modyfikacja zapowiada się bardzo ambitnie i może być interesującą odskocznią od standardowej rozgrywki w Fallout New Vegas. Obawiam się, że nawet jeśli projekt osiągnie sukces (czego mu życzę jako fan obu marek), to Disney może zablokować nad nim prace z przyczyny braku praw jego twórców do licencji Star Wars. Warto przypomnieć choćby to, co ostatnio działo się między Ubisoftem a pewnym moderem, który spędził grubo ponad tysiąc godzin odtwarzając mapy z GoldenEye 007 w Far Cry 5. W tym wypadku wszystko skończyło się dobrze, aczkolwiek nie zdziwiłbym się, gdyby w razie konfliktu z Disney’em było inaczej.

Star Wars zawita do Fallout: New Vegas dzięki modyfikacji - ilustracja #2

Na razie nie został podany termin zakończenia prac nad modem. Obawiam się, że ten projekt może skończyć jak podobne w skali, gigantyczne mody do tej produkcji Obsidian Entertainment. Zbyt duże ambicje często nie spotykały się z faktycznymi możliwościami zespołów fanów i rozwój modyfikacji był wstrzymywany, przerywany bądź zwyczajnie nie pokrywał się z obietnicami twórców. Kto jeszcze pamięta takie projekty jak Fallout Miami czy Fallout Cascadia tworzone na podstawie Fallout 4?

Jeśli jednak połączenie Fallout i Star Wars Was zdobyło, to zerknijcie na kanał YouTube twórców - publikują tam aktualizacje prac nad swoim nadzwyczajnym modem.