Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lipca 2021, 21:08

autor: Szarmancki

Genshin Impact - największa aktualizacja w historii dodaje region inspirowany Japonią

Ogłoszona została nowa, największa do tej pory aktualizacja do gry Genshin Impact. Wprowadza ona nowy region Inazuma, trzy postacie oraz sporo innej zawartości.

Wielka chwila dla zagorzałych fanów darmowej gry fantasy Genshin Impact od studia MiHoYo. Poznaliśmy datę premiery aktualizacji o tytule The Immovable God and the Eternal Euthymia oraz oznaczonej numerem 2.0, która przypada na 21 lipca bieżącego roku. Będzie to największe jak dotąd rozszerzenie, które wprowadzi powiew świeżości do krainy Teyvat. Update wprowadza zupełnie nowy region, postacie, linię fabularną, przeciwników, bossów i wiele więcej, natomiast poniżej znajdziecie jego zwiastun.

Tak więc w Genshin Impact 2.0 do naszej dyspozycji zostanie oddany długo wyczekiwany, inspirowany Japonią region Inazuma. Obszar składa się z sześciu wysp, a od Liyue i Mondstadt oddziela je morze. Tamtejsze regiony znajdują się pod władzą archonta żywiołu Electro, który mimo swojego boskiego stanu, obsesyjnie dąży do życia wiecznego. Aktualizacja wprowadzi również dwie pięciogwiazdkowe postaci - władającą Cryo i walczącą mieczem Ayakę oraz parającą się Pyro łuczniczkę Yoimiyę, a także jedną czterogwiazdkową - uroczą, uzbrojoną w ciężki Claymore Sayu, której domeną jest Anemo. W grze pojawią się również nowi bossowie oraz wzorowane na japońskiej kulturze uzbrojenie.

Z technicznych nowości tytuł zostanie rozszerzony o funkcję cross-save pozwalającą na zalogowanie się do jednego konta i rozgrywanie przypisanego do niego zapisu na dowolnej platformie, na jakiej dostępna jest gra. Dodatkowo dla posiadaczy PlayStation 5 wprowadzone zostało wsparcie dla haptycznych wibracji kontrolera DualSense, jak i ulepszenie cieniowanie postaci i poprawioną optymalizację.

Genshin Impact jest dostępne za darmo na komputerach osobistych, urządzeniach mobilnych Android i iOS oraz na konsolach PlayStation 4 i 5.