Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 października 2018, 13:34

Studio Obsidian nie wierzy, że opracuje w przyszłości nowego Fallouta

Jeśli mieliście nadzieję na nowego Fallouta od studia Obsidian Entertainment, to przygotujcie się na rozczarowanie. Zespół przyznał, że powstanie takiej gry jest mało prawdopodobne.

Fallout: New Vegas najpewniej pozostanie jedyną odsłoną marki autorstwa studia Obsidian Entertainment. - Studio Obsidian nie wierzy, że opracuje w przyszłości nowego Fallouta - wiadomość - 2018-10-18
Fallout: New Vegas najpewniej pozostanie jedyną odsłoną marki autorstwa studia Obsidian Entertainment.

Za każdym razem, gdy pojawiają się spekulacje na temat kolejnego projektu studia Obsidian Entertainment, w sercach wielu osób rodzi się nadzieja, że będzie nim kolejna odsłona serii Fallout. Nie dzieje się tak bez powodu. Opracowany przez ten zespół Fallout: New Vegas uznawany jest przez dużą grupę fanów za najlepszą trójwymiarową część serii, znacznie lepszą niż Fallout 3 oraz Fallout 4. Niestety, raczej nie ma większych szans na powrót studia do tego postapokaliptycznego uniwersum.

Na Twitterze jeden z fanów zapytał Obsidian Entertainment, czy są jakieś szanse na nową grę z serii Fallout autorstwa tego studia. Zespół odpowiedział obrazkiem zabawki znanej jako Magiczna Kula nr 8, na której widniała wiadomość „mało prawdopodobne”. To oczywiście rozczarowujące, ale trudno też udawać zaskoczenie. Todd Howard, czyli prezes firmy Bethesda Softworks, przyznał niedawno, że od współpracy z niezależnymi deweloperami woli opracowywanie projektów wewnętrznie.

Rok temu ludzie ze studia Obsidian Entertainment otwarcie przyznawali, że z wielką chęcią powróciliby do uniwersum Fallouta. Wydaje się, że obecnie deweloperzy pogodzili się już z faktem, że tak się nie stanie.

Oczywiście, odpowiedź zespołu na Twitterze może być także skutkiem zakulisowych negocjacji. Niedawno pojawiły się bowiem plotki, według których firma Microsoft finalizuje umowę zakładającą wykupienie Obsidian Entertainment. Jeśli tak się stanie, to praktycznie nie będzie już żadnych szans na nowego Fallouta od tego zespołu.

  1. Oficjalna strona Obsidian Entertainment