Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 września 2017, 11:07

autor: godrikus

Obsidian Entertainment chciałoby wrócić do Fallouta

Reżyser gry Fallout: New Vegas w wywiadzie z dziennikarzem z portalu IGN przyznaje, że jego studio bardzo chciałoby stworzyć coś nowego w postapokaliptycznym świecie. Czy w końcu doczekamy się New Vegas 2?

Czy jeszcze kiedyś dane nam będzie zagrać w Fallouta od Obsidianu? - Obsidian Entertainment chciałoby wrócić do Fallouta - wiadomość - 2017-09-22
Czy jeszcze kiedyś dane nam będzie zagrać w Fallouta od Obsidianu?

Reżyser gry Fallout: New Vegas, John Sawyer, stwierdził w rozmowie z dziennikarzem serwisu IGN, że Obsidian ma wielką ochotę wrócić do marki Fallout. Cytując jego słowa: „Z pewnością bardzo chciałbym znów popracować nad grą z sagi Fallout. Wiem też, że mnóstwo ludzi w studiu Obsidian chciałoby tego samego. Jeśli dostaniemy taką szansę, na pewno z niej skorzystamy”. Obsidian Entertainment to twórcy wysoko ocenianych gier RPG, m.in Star Wars: Knights of the Old Republic II – The Sith Lords, Neverwinter Nights 2 i właśnie Fallout: New Vegas. Ostatnio amerykański deweloper skupił się natomiast na tworzeniu gier RPG w klasycznym stylu – do tej pory zostały wydane Pillars of Eternity i Tyranny, a już wkrótce mamy otrzymać kontynuację tej pierwszej.

Obecnie w studiu Obsidian trwają prace nad Pillars of Eternity II: Deadfire - Obsidian Entertainment chciałoby wrócić do Fallouta - wiadomość - 2017-09-22
Obecnie w studiu Obsidian trwają prace nad Pillars of Eternity II: Deadfire

Wydane w 2010 roku Fallout: New Vegas było poboczną odsłoną sagi, lecz zostało przyjęte bardzo ciepło – gra oferowała lepszą fabułę i dużo większe możliwości wyboru niż Fallout 3, na którego podstawie powstał ten spin-off. Akcja produkcji rozgrywała się w postapokaliptycznym Vegas, a pod względem mechaniki gra bardzo przypominała swój pierwowzór – strategią Obsidianu w przypadku kontynuacji gier zawsze było rozwijanie obecnych już rozwiązań i doprowadzanie ich do perfekcji. Początkowo pełna mniejszych i większych błędów, po serii poprawek oraz dzięki wsparciu moderów, gra jest teraz uważana za jedną z najlepszych, o ile nie za najlepszą odsłonę serii.

Zapowiedź nowego Fallouta od Obsidianu z pewnością spotkałaby się z wielkim entuzjazmem fanów, a gra mogłaby liczyć na komercyjny sukces. Nie wiemy jednak, czy Bethesda skusi się na taki krok – wydany w 2015 roku Fallout 4 co prawda stał się ogromnym hitem sprzedażowym, lecz nie spotkał się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem ze strony krytyków. „Strzałem w kolano” byłoby więc pokazanie ponownie, że ktoś potrafi to robić lepiej od nich. Trzeba też pamiętać, że gdzieś na horyzoncie majaczy niezapowiedziana jeszcze gra Obsidianu, wykorzystująca Unreal Engine 4 – wiemy jednak, że ta produkcja nie będzie powiązana z serią postapokaliptycznych RPG. Wynika z tego, że nawet jeśli kiedyś nowy Fallout twórców New Vegas powstanie, to poczekamy na niego wiele lat.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.