Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 stycznia 2020, 10:55

autor: AlexB

Modyfikacja Fallout 4: New Vegas na nowych screenach

W sieci pojawiły się nowe screeny prezentujące ambitną modyfikację do Fallouta 4, która odtwarza całą zawartość znaną z New Vegas od studia Obsidian. Prace nad projektem trwają i nie wiadomo, kiedy będzie miał on swoją premierę.

Minął przeszło rok, odkąd po raz ostatni pisaliśmy o modyfikacji Fallout 4: New Vegas przygotowywanej przez grupę Team F4NV. Mogliśmy wówczas obejrzeć całkiem imponujący gameplay z fanowskiej produkcji. Długi okres względnej ciszy ze strony twórców nie oznaczał jednak, że porzucili projekt. Prace nad nim wciąż trwają, a ich efekty można zobaczyć na nowych screenach, które pojawiły się w sieci. Oto one:

Modyfikacja Fallout 4: New Vegas prezentuje się całkiem imponująco. - Modyfikacja Fallout 4: New Vegas na nowych screenach - wiadomość - 2020-01-09
Modyfikacja Fallout 4: New Vegas prezentuje się całkiem imponująco.

Fallout 4: New Vegas jest jedną z najbardziej oczekiwanych modyfikacji do czwartej odsłony kultowego cyklu postapokaliptycznych RPG-ów. Jej założenia są proste, choć niezwykle ambitne – przenieść całą mapę, zadania oraz zawartość New Vegas od studia Obsidian, które przez wielu jest uważane za najlepszą trójwymiarową część Fallouta, na silnik „czwórki”. Dzięki temu nie tylko będzie można ukończyć historię Kuriera przemierzającego pustynię Mojave w ładniejszej oprawie graficznej, ale również cieszyć się mechanikami rozgrywki, które nie były dostępne w oryginale i pojawiły się dopiero w ostatniej singlowej grze z popularnego uniwersum, za którą odpowiada firma Bethesda.

Skusicie się na ponowną wizytę w New Vegas? - Modyfikacja Fallout 4: New Vegas na nowych screenach - wiadomość - 2020-01-09
Skusicie się na ponowną wizytę w New Vegas?

Fakt, że Team F4NV zamierza odtworzyć całą cudzą grę może budzić pewne obawy, że projekt Fallout 4: New Vegas zostanie skasowany ze względu na prawa autorskie. Na szczęście twórcy zabezpieczyli się na taką ewentualność. Nie wykorzystują oni chociażby oryginalnych głosów bohaterów z produkcji studia Obsidian. Zamiast tego sami nagrywają ścieżki dialogowe z zamiarem umieszczenia ich w modyfikacji.

Modyfikacja Fallout 4: New Vegas rzecz jasna zmierza jedynie na PC. Data premiery nie jest jak na razie znana, lecz zważywszy na ogrom projektu raczej nie jest ona bliska.

  1. Strona internetowa projektu Fallout 4: New Vegas