Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 września 2018, 15:00

Fallout 4: New Vegas - pierwsze 10 minut modyfikacji na filmie

Fallout 4: New Vegas jest jednym z bardziej ambitnych projektów fanowskich ostatnich lat. Grupa moderów zdecydowała się odtworzyć Fallouta: New Vegas na silniku Fallouta 4. W sieci pojawił się zapis rozgrywki przedstawiający pierwsze 10 minut modyfikacji i... wygląda to dobrze.

No Światło w Ciemności to to nie jest, ale też może być niezły. - Fallout 4: New Vegas - pierwsze 10 minut modyfikacji na filmie - wiadomość - 2018-09-17
No Światło w Ciemności to to nie jest, ale też może być niezły.

Jakiś czas temu w sieci gruchnęła wiadomość o tym, że grupa moderów zamierza w pełni odtworzyć grę Fallout: New Vegas na silniku Fallouta 4. Projekt z miejsca zyskał niemały rozgłos, bowiem przygody Kuriera przez wielu są uważane za najlepszą „odświeżoną” odsłonę cyklu. Chociaż twórcy moda pracują już ponad rok i przez ten czas zdążyli pochwalić się postępami, to dopiero teraz zdecydowali się pokazać początek gry. Poniżej możecie zobaczyć pierwsze 10 minut rozgrywki, podczas których spotkamy Doktora Mitchella, wykreujemy postać oraz rozdysponujemy punkty w systemie S.P.E.C.I.A.L.

Dla fanów Fallouta: New Vegas to nie lada gratka. Odświeżone tekstury, znane questy i powrót do lubianego systemu dialogów jawią się jako zbawienie po krytykowanej za „płytkość” czwartej części. Warto dodać, że aby uniknąć naruszenia praw autorskich, twórcy postanowili przygotować własne nagrania głosów bohaterów, zastępując te znane z oryginalnej gry. Trzeba też pochwalić moderów za usprawnienie pracy kamery, dzięki czemu przejścia pomiędzy dialogami i rozgrywką stały się bardziej filmowe.

Zamierzeniem twórców jest pełna implementacja wszystkich questów oraz odtworzenie lokacji i mechanik rozgrywki znanych z Fallouta: New Vegas. Zadanie zdecydowanie nie należy do łatwych, dlatego przed twórcami wciąż wiele pracy i miejmy nadzieję, że nie zabraknie im animuszu. Modyfikacja trafi naturalnie tylko na komputery osobiste (nikła szansa na konsole, chociaż PlayStation 4 i Xbox One wykazywały wsparcie dla modów w Falloucie 4). Wciąż nie znamy konkretnej daty premiery, ale patrząc na ogrom pracy, która jest przed moderami, nie powinniśmy się jej spodziewać w najbliższym czasie.

  1. Strona internetowa projektu Fallout 4: New Vegas
  2. Zapowiedź moda New Vegas do Fallouta 4