Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 września 2018, 10:55

autor: AlexB

Marvel's Spider-Man nie oddał Shadow of the Tomb Raider pozycji lidera sprzedaży w UK

Spider-Man nie oddał pozycji lidera, jeśli chodzi o najlepiej sprzedające się wydania pudełkowe gier w Wielkiej Brytanii. Produkcji studia Insomniac Games nie dały rady pokonać dwie ubiegłotygodniowe nowości – Shadow of the Tomb Raider oraz NBA 2K19.

Spider-Man od Insomniac Games wciąż jest głównym przedmiotem pożądania graczy w Wielkiej Brtanii. Choć jak podaje serwis GamesIndustry.biz (na podstawie danych UKIE/GFK) sprzedaż tytułu spadła o 42% w porównaniu z ubiegłym tygodniem, tytułowi udało się zachować pierwsze miejsce na liście bestsellerów w Zjednoczonym Królestwie. Już niewiele brakuje mu do pobicia wyniku (przynajmniej pudełkowego, gdyż dane nie uwzględniają rynku cyfrowego) innej dużej tegorocznej produkcji ekskluzywnej na PlayStation 4, czyli God of War.

Spider-Man trzyma się mocno w Wielkiej Brytanii. - Marvel's Spider-Man nie oddał Shadow of the Tomb Raider pozycji lidera sprzedaży w UK - wiadomość - 2018-09-17
Spider-Man trzyma się mocno w Wielkiej Brytanii.

Bardzo ciepło przyjęty przez graczy i krytyków tytuł z popularnym superbohaterem w roli głównej wyprzedził dwie spore ubiegłotygodniowe premiery. Pierwszą z nich jest rzecz jasna Shadow of the Tomb Raider. Pudełka ze zwieńczeniem trylogii o początkach Lary Croft sprzedały się w momencie debiutu w Wielkiej Brytanii o 25% lepiej niż te z Rise of the Tomb Raider (choć należy pamiętać, że produkcja ta była czasowo ekskluzywna dla Xboksa One), lecz aż o 70% gorzej od rebootu kultowego cyklu z 2013 roku. Należy jednak pamiętać, że były to czasy, gdy rynek cyfrowy nie był aż tak silny, jak teraz.

Marvel's Spider-Man nie oddał Shadow of the Tomb Raider pozycji lidera sprzedaży w UK - ilustracja #2

Lubisz zdobywać najtrudniejsze trofea? Uważasz grę za skończoną dopiero po wbiciu platyny? Spróbuj swoich sił w naszym turnieju dla łowców trofeów. Graj w Shadow of the Tomb Raider i zdobywaj nagrody.

Jeśli chodzi o graczy konsolowych, 63% z nich wybrało wersję Shadow of the Tomb Raider na PlayStation 4. Zaledwie 37% zdecydowało się na zakup wydania na Xboksa One.

Marvel's Spider-Man nie oddał Shadow of the Tomb Raider pozycji lidera sprzedaży w UK - ilustracja #3

Warto dodać, że jeżeli lubicie kolekcjonować pudełka i cenicie sobie unikalne edycje gier, to tylko w sieci sklepów MediaMarkt możecie nabyć grę Shadow of the Tomb Raider w edycji ze steelbookiem. Cena tego wydania została ustalona na 259 zł – w wersji zarówno na konsolę PlayStation 4, jak i Xbox One.

Lara wylądowała na drugim miejscu na liście bestsellerów w UK. - Marvel's Spider-Man nie oddał Shadow of the Tomb Raider pozycji lidera sprzedaży w UK - wiadomość - 2018-09-17
Lara wylądowała na drugim miejscu na liście bestsellerów w UK.

Na trzecim miejscu ubiegłotygodniowej listy bestsellerów w Wielkiej Brytanii uplasowała się druga nowość, czyli NBA 2K19. Tytuł zajął w debiucie niższą pozycję, niż poprzednia odsłona najpopularniejszej wirtualnej koszykówki, lecz sprzedaż utrzymała się na podobnym poziomie.

Z pierwszej dziesiątki zestawienia wypadło Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age, którego sprzedaż po doskonałym debiucie spadła aż o 86%, oraz Destiny 2: Porzuceni. Trafiło do niej za to między innymi The Elder Scrolls Online, które zaliczyło awans aż o 19 miejsc. Wpływ na ten wynik bez wątpienia miało obniżenie ceny pudełkowego wydania tytułu.

1.

Spider-Man

2.

Shadow of the Tomb Raider

3.

NBA 2K19

4.

Crash Bandicoot: N.Sane Trilogy

5.

Mario Kart 8: Deluxe

6.

Grand Theft Auto V

7.

F1 2018

8.

The Elder Scrolls Online

9.

LEGO Iniemamocni

10.

Super Mario Odyssey