Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 grudnia 2017, 14:32

Mod wskrzesi Fallout: New Vegas w Fallout 4

Fallout 4 New Vegas to kolejny ambitny mod do Fallouta 4, jego celem jest kompletne przeniesienie ulubionego przez fanów Fallout: New Vegas do najnowszej odsłony serii. Projekt ma przed sobą jeszcze bardzo długą drogę, ale twórcy pokazali już jego pierwszy trailer.

W ostatnich latach nieraz informowaliśmy o dużych projektach moderskich, zazwyczaj nieodłącznie związanych z produkcjami studia Bethesda. Łatwość, z jaką gry tego dewelopera pozwalają na wprowadzanie modyfikacji, a także wieloletnie doświadczenie społeczności tworzących ich fanów sprawia, że cele jakie sobie stawiają są coraz bardziej kompleksowe. Fallout 4 Vegas to właśnie tego typu ambitny mod. Stara się on odtworzyć w całości legendarną już grę Fallout: New Vegas na silniku Fallouta 4. Zamierzeniem twórców jest pełna implementacja wszystkich questów, a także odtworzenie większości lokacji, mechanik rozgrywki) w tym klasycznego systemu dialogowego), które zawarte były w oryginalnym tytule.

Prace nad modyfikacją ruszyły względnie niedawno, ale jej twórcy opublikowali już pierwszy zwiastun, dający przedsmak tego, co w przyszłości może czekać na graczy. Zaznaczmy jednak, że przed autorami wyjątkowo długa droga. W tej chwili pracują oni nad odtworzeniem lokacji startowej gry. Głównym wyzwaniem projektu jest stworzenie nowych trójwymiarowych modeli przedmiotów, broni, przeciwników i postaci niezależnych, a także przygotowanie wysokiej jakości tekstur, które nadawałyby grze wygląd oryginału. Miejmy nadzieję, że entuzjazm moderów nie wyczerpie się i będą oni w stanie kontynuować swoje wysiłki, które w niedalekiej przyszłości mogą zaowocować grywalnym demem projektu.

Największym wzywaniem dla twórców jest przygotowanie nowych trójwymiarowych modeli

  1. Fallout 4 New Vegas – blog twórców