Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2018, 12:02

autor: Aquma

Tale of Two Wastelands – mod łączy Fallout 3 i Fallout New Vegas w jedną grę

Udostępniono kolejną wersję Tale of Two Wastelands - rozbudowanego moda do Fallout: New Vegas, który umożliwia eksplorowanie tą samą postacią zarówno postapokaliptycznego Vegas, jak i terenów znanych z Fallout 3.

Czy Tale of Two Wastelands zaoferuje graczom to, czego nie dał im Fallout 76? - Tale of Two Wastelands – mod łączy Fallout 3 i Fallout New Vegas w jedną grę - wiadomość - 2018-12-04
Czy Tale of Two Wastelands zaoferuje graczom to, czego nie dał im Fallout 76?

Fani serii Fallout, którzy mówiąc kolokwialnie „odbili się” od jej najnowszej odsłony – wzbudzającego liczne kontrowersje, sieciowego Fallout 76 – mogą poszukać pocieszenia w projekcie Tale of Two Wastelands, który niedawno doczekał się mocno zmienionej wersji 3.2. Omawiana modyfikacja przenosi zawartość Fallout 3 do Fallout: New Vegas, pozwalając graczom eksplorować pustkowia z obydwu gier (oraz ich DLC) tą samą postacią.

Lokacje, w których rozgrywa się akcja omawianych tytułów, znajdują się w zupełnie innych częściach Stanów Zjednoczonych i dzieli je niemal 2400 km (zerknijcie na poniższą mapę), dlatego też podróżowanie pomiędzy nimi wymaga jeżdżenia… pociągiem. Mod korzysta ze wszystkich usprawnień wprowadzonych w New Vegas, takich jak ulepszenia do broni, zmiany w interfejsie i systemie walki czy tzw. companion perki, czyli specjalne zdolności aktywne wówczas, gdy podróżujemy z towarzyszem (co ciekawe, umiejętności tego typu otrzymali także kompani z Fallout 3).

Piesza wyprawa byłaby dość niebezpieczna i czasochłonna – nawet bez ciągłych ataków bandytów, zmutowanych kretów i supermutantów.
Piesza wyprawa byłaby dość niebezpieczna i czasochłonna – nawet bez ciągłych ataków bandytów, zmutowanych kretów i supermutantów.

Modyfikacja wymaga do działania pełnych wersji Fallout 3 oraz New Vegas, wraz ze wszystkimi dodatkami (konieczne będzie też zainstalowanie najnowszego patcha). Mod współpracuje z wersjami Steam i GOG. Najlepiej przygotować tzw. „czystą” instalację – pozbawioną innych modyfikacji, gdyż te mogą (choć nie muszą) powodować różnego rodzaju konflikty. Więcej informacji na temat Tale of Two Wastelands znajdziecie w tym FAQ oraz na forum projektu.

Fallout: New Vegas to RPG akcji z otwartym światem autorstwa znanego studia Obsidian Entertainment. Produkcja ukazała się w 2010 roku i przez wielu graczy do dziś jest uważana za najlepszą trójwymiarową odsłonę serii. Gra jest wciąż rozwijana przez społeczność fanów – niedawno doczekała się jeszcze innej, obszernej modyfikacji, zatytułowanej Fallout: New California.

  1. Tale of Two Wastelands – pliki instalacyjne