Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 19 sierpnia 2022, 13:30

autor: Adrian Werner

Fallout: New Vegas z nową fanowską przygodą o rozmiarach DLC

Ukazał się mod Race To The Bottom, który wzbogaca grę Fallout: New Vegas o nową przygodę o rozmiarach porównywalnych do niektórych oficjalnych DLC.

Za trzy miesiące Fallout: New Vegas będzie obchodził dwunaste urodziny, ale ten staruszek nadal może się pochwalić bardzo aktywną społecznością moderską, która regularnie dostarcza nam świeżych wrażeń. Najnowszym projektem tego typu jest mod Race To The Bottom, oferujący obszerną fanowską przygodę, rozmiarami porównywalną do tej dodatku Automatron do Fallouta 4.

Fabuła zaczyna się, gdy spółdzielnia w dzielnicy Freeside zostaje obrabowana przez nieznanych sprawców. Ella Hawthorne postanawia zatrudnić najemnika (w tej roli my) w celu odkrycia tożsamości złodziei. Przygoda jest rozbudowana. Autorzy wzorowali się na najlepszych misjach opracowanych przez studio Obsidian. Podczas zabawy musimy poradzić sobie z serią problemów, wszystkie mają kilka alternatywnych rozwiązań, a całość kładzie duży nacisk na odgrywanie roli.

 1. Race To The Bottom – pobierz mod z naszego FTP (autorzy udzielił nam zgody na hostowanie mirrorów swoich projektów)

Cechy moda

 1. 90-120 minut rozgrywki.
 2. Wiele metod zrealizowania każdego celu.
 3. Nowa frakcja, z którą możemy wchodzić w interakcje.
 4. W pełni udźwiękowione zadania z wieloma postaciami niezależnymi – na potrzeby moda nagrano ponad tysiąc kwestii dialogowych.
 5. Nowy duży loch do zbadania.
 6. Rozgrywka skoncentrowana na fabule/dialogu.
 7. Każdą postać niezależną można zabić i nie uniemożliwi to ukończenia fabuły.
 8. Całość można jednak również przejść bez zabicia kogokolwiek.

Instalacja moda jest prosta. Wystarczy, że wypakujecie archiwum z nim do folderu „Data” i aktywujecie w launcherze. Upewnijcie się tylko, żebyście zaznaczyli w launcherze wszystkie elementy moda, czyli zarówno „RaceToTheBottom.esm”, jak i „RaceToTheBottom - Vanilla NPC Changes (Required).esp”

 1. Fallout: New Vegas – recenzja gry
 2. Fallout: New Vegas – poradnik do gry

Mod The Detterent

Warto na koniec wspomnieć, że autor Race To The Bottom wcześniej wypuścił inny mod z dużą nową przygodą zatytułowany The Detterent. W nim postać gracza wplątuje się w wojnę między Bractwem Stali a resztkami armii Mistrza.

 1. The Detterent – pobierz mod