Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 23 kwietnia 2007, 10:24

autor: Metatron

Uruchamianie gier pod Vistę na starszych systemach wkrótce możliwe

Informacje o tym, że nowy pakiet multimedialnych bibliotek DirectX 10 będzie dostępny jedynie dla posiadaczy Windows Vista, wywołały falę oburzenia wśród użytkowników starszych wersji systemu, którzy również pragnęliby pograć w nowe produkcje nie musząc nabywać Visty. Znaleźli się jednak programiści, którzy pragną umożliwić graczom korzystanie z DirectX 10 również pod Windows XP.

Informacje o tym, że nowy pakiet multimedialnych bibliotek DirectX 10 będzie dostępny jedynie dla posiadaczy Windows Vista wywołały falę oburzenia wśród użytkowników starszych wersji systemu, którzy również pragnęliby pograć w nowe produkcje nie musząc nabywać Visty. Znaleźli się jednak programiści, którzy pragną umożliwić graczom korzystanie z DirectX 10 również pod Windows XP.

Ludzie zrzeszeni w istniejącym już od ponad roku Alky Project wypuścili właśnie pierwszą wersję bibliotek mających w założeniu pozwolić na uruchamianie gier wymagających DirectX 10 na platformach niewyposażonych w Vistę. Nieobsługiwane przez starsze karty graficzne shadery zostały przekompilowane w ten sposób, by wykorzystujące je produkcje mogły być odpalone również na nieco starszym hardware.

Niestety pierwsza wersja wspomnianych bibliotek nie obsługuje jeszcze rozbudowanych programów. Nie posiada póki co instalatora i jedyne, co można dzięki niej zrobić, to uruchomić kilka przykładowych procedur. Według obietnic autorów, kolejne wersje oprogramowania powinny pozwolić na cieszenie się w pełni funkcjonalnymi grami, bez potrzeby przesiadania się na nowszy system czy wymieniania karty graficznej.

Zainteresowanych tematem odsyłamy na stronę projektu, gdzie znajdą plik z opracowywanymi przez młodych programistów bibliotekami.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.