Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 12 kwietnia 2007, 20:20

autor: Metatron

ScummVM w wersji na GameCube i Wii

Nazwa ScummVM z pewnością znana jest wielu fanom klasycznych przygotówek typu point and click. Ten wydany na większość liczących się platform program umożliwia uruchomienie między innymi starych produkcji LucasArts, takich jak seria Monkey Island, Day of The Tentacle, Full Throttle czy Sam and Max Hit the Road. Aktualnie program mogą uruchomić posiadacze konsoli GameCube oraz Wii.

Nazwa ScummVM z pewnością znana jest wielu fanom klasycznych przygotówek typu point and click. Ten wydany na większość liczących się platform program umożliwia uruchomienie między innymi starych produkcji LucasArts, takich jak seria Monkey Island, Day of The Tentacle, Full Throttle czy Sam and Max Hit the Road. Aktualnie programu mogą używać również posiadacze konsoli GameCube oraz Wii.

Wszystko to za sprawą Rodolfo Portillo, który opracował wersję ScummVM działającą na starszej konsoli Nintendo. Użytkownicy Wii również mogą skorzystać ze wspomnianego programu, a to za sprawą wstecznej kompatybilności posiadanego przez nich urządzenia.

Do uruchomienia programu należy wgrać go na kartę pamięci SD, następnie wrzucić tam również gry, w które pragnie się grać. Po podłączeniu karty do konsoli i wykorzystaniu programu SDLoad (wymaga posiadania Action Replaya) bądź innego sposobu na odpalenie oprogramowania homebrew, wystarczy uruchomić ScummVM.

ScummVM w wersji na GameCube i Wii - ilustracja #1

Niestety ze względu na fakt, że program powstał z myślą o GameCube, użytkownicy Wii nie będą mogli skorzystać z właściwości Wii-mote’a, który wydaje się być wprost wymarzonym do obsługi tego typu przygodówek. Być może w przyszłości ktoś pokusi się o opracowanie wersji ScummVM przystosowanej do najnowszej konsoli Nintendo.