Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 19 stycznia 2007, 23:14

autor: Elrond

Ponad połowa właścicieli Xboxa 360 nie posiadała jego starszego brata

Jak powiedział Chris Satchell z Microsoftu, ponad połowa osób które kupiły konsolę Xbox 360 od momentu jej premiery, nie posiadała wcześniejszego modelu. Wyniki sprzedaży mówią same za siebie - "Sprzedaliśmy ponad 10 milionów Xboxa 360, ale co ciekawe, coraz więcej osób nie związanych z poprzednią wersją konsoli, kupuje Xboxa 360 - a to stanowi dla nas pewną niespodziankę."

Jak powiedział Chris Satchell z Microsoftu, ponad połowa osób które kupiły konsolę Xbox 360 od momentu jej premiery, nie posiadała wcześniejszego modelu. Wyniki sprzedaży mówią same za siebie - "Sprzedaliśmy ponad 10 milionów Xboxa 360, ale co ciekawe, coraz więcej osób nie związanych z poprzednią wersją konsoli, kupuje Xboxa 360 - a to stanowi dla nas pewną niespodziankę. Co najważniejsze jednak, baza naszych klientów ciągle rozrasta się" dodał Chris.

Rozumiemy, iż takie wyniki Microsoftu mogą cieszyć członków jego kadry menadżerskiej, jednak pan Satchell "zapomniał" wspomnieć o pewnym znaczącym szczególe - to, że sprzedano ponad 10 milionów Xboxa 360 nie oznacza, iż tyle samo sprzętu trafiło w ręce klientów. Sam Peter Moore w rozmowie z redaktorami serwisu GI.biz podczas targów CES przyznał, iż pod pojęciem "sprzedane" egzemplarze kryją się także konsole, które zakupiły sklepy.

Jakby jednak nie patrzeć, jeśli połowa z obecnych właścicieli X360 nie posiadała wcześniej Xboxa, rywale Microsoftu w wojnie konsolowej mogą poczuć się nieco zaniepokojeni. Twierdzono bowiem, iż na sukces Xboxa 360 pracować będą głównie gracze, którzy już mieli styczność ze sprzętem giganta z Redmond, tymczasem jak widać trzystasześćdziesiątka całkiem efektywnie przyciąga nowych klientów.