Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 18 listopada 2014, 19:25

autor: Jakub "thejehmes" Madej

Nowe sterowniki od Nvidii (344.75 WHQL)

W internecie pojawiła się najnowsza aktualizacja sterowników do kart graficznych firmy Nvidia. Drivery GeForce 344.75 WHQL wprowadzają kolejne usprawnienia, wśród których najważniejszym jest obsługa antyaliasingu MFAA.

Nowe sterowniki od Nvidii (344.75 WHQL)  - ilustracja #1

Firma Nvidia udostępniła najnowszą wersję sterowników do swoich kart graficznych. Poza zwiększeniem wydajności w kilku najnowszych grach, drivery GeForce 344.75 WHQL wprowadzają obsługę antyaliasingu MFAA (Multi-Frame Sampled Anti-Aliasing) na kartach GeForce GTX 970 i GeForce GTX 980. Technologia ta zapewnia bardzo dobrą jakość wygładzania krawędzi w grach i jest zdecydowanie bardziej wydajna od częściej stosowanego MSAA (Multi-Sample Anti-Aliasing). Tytułów korzystających z dobrodziejstw MFAA jest jak na razie niewiele, jednak Nvidia zapewnia, że jest to dopiero początek i w przyszłości kolejne produkcje będą wspierane przez tę technologię. Pełną listę gier kompatybilnych z MFAA możecie znaleźć poniżej:

Kolejnymi zmianami, które wprowadza aktualizacja 344.75, są między innymi: zwiększenie wydajności w takich grach, jak Far Cry 4, Dragon Age: Inkwizycja, The Crew i World of Warcraft: Warlords of Draenor czy wyeliminowanie błędów z grą Call of Duty: Advanced Warfare, które pojawiały się przy korzystaniu z karty GeForce GTX 980. Pełny opis nowości znaleźć można na stronie producenta. Sterowniki są kompatybilne, podobnie jak poprzednie wersje, z systemami Windows 8.1, Windows 8, Windows 7 oraz Windows Vista.