Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 13 kwietnia 2005, 12:00

autor: Elrond

Cena Gizmondo poleciała na łeb na szyję

Konsola Gizmondo, która może stanowić pewną alternatywę dla PSP oraz DS, znajduje się od prawie miesiąca na półkach sklepowych. Dla graczy, którzy kręcili nosem na dość sporą cenę konsoli, 229 funtów brytyjskich, mamy dobrą informację. Firma Tiger Telematics zdecydowała się na jej obniżkę aż o 100 funtów! Dzięki temu Gizmondo, a dokładnie jej nowy model, można obecnie zakupić za 129 funtów ...

Konsola Gizmondo, która może stanowić pewną alternatywę dla PSP oraz DS, znajduje się od prawie miesiąca na półkach sklepowych. Dla graczy, którzy kręcili nosem na dość sporą cenę konsoli, 229 funtów brytyjskich, mamy dobrą informację. Firma Tiger Telematics zdecydowała się na jej obniżkę aż o 100 funtów! Dzięki temu Gizmondo, a dokładnie jej nowy model, można obecnie zakupić za 129 funtów czyli około 780 zł.

Niestety, nie ma róży bez ognia jak mawiał pan Bareja. Nowy model Gizmondo, mimo iż zachowuje wszelkie funkcjonalności swojego protoplasty, czyli możliwość uruchamiania gier, słuchania muzyki, oglądania filmów, wysyłania wiadomości itp., wyświetla reklamy nazwane Smart Adds. Posiadacze nowej wersji konsoli będą niejako zmuszeni do obejrzenia maksymalnie 3 reklam dziennie, które będą zawierać informacje o produktach, usługach i innych tego typu ofertach. Najciekawszy jest jednak fakt, iż korzystając z możliwości GPS oferowanych przez Gizmondo, centrala wysyłająca reklamy jest w stanie "namierzyć" obecną pozycję posiadacza konsoli i wysłać specyficzne reklamy, np. będącego w pobliżu baru szybkiej obsługi.

Smart Adds nie będą przeszkadzać w używaniu Gizmondo, pojawią się raczej w menu startowych z możliwością ich przeglądania. Będą również automatycznie usuwane po pewnym czasie, tak więc konsola nie będzie przeciążona. Oprócz wspomnianego modelu Gizmondo będzie można zakupić Extra Value Pack (w cenie 199 funtów), który wyposażony zostanie w słuchawki stereo, zapisywalną, 128MB kartę SD, oraz dema gier a także grę Trailblazer.