Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Shoot 'em up - Gry Xbox 360 po premierze

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry po premierze o tematyce shoot 'em up na platformę XBOX 360.

X360

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

shoot 'em up
Metal Slug XX
Metal Slug XX

Akcji 19 maja 2010

Kolejna odsłona popularnej serii dwuwymiarowych strzelanin. Wcieramy się w postać dzielnego komandosa, likwidując napotykanych przeciwników. Zasiadamy też za sterami opancerzonych maszyn, między innymi tytułowego czołgu.

Akai Katana Shin
Akai Katana Shin

Akcji 19 czerwca 2010

Kolejna wymagająca strzelanina stworzona przez japońskie studio Cave. Wersja Shin jest wzbogaconą o nowe tryby i poprawioną oprawę audiowizualną konwersją tytułu z automatów, który ukazał się w 2010 roku.

Weapon of Choice
Weapon of Choice

Zręcznościowe 19 listopada 2008

Weapon od Choice jest zwariowaną, side-scrollową platformówką 2D niezależnego studia deweloperskiego Mommy's Best Games. Akcja gry osadzona została w roku 2188, a gracz wciela się w żołnierza oddziału Solus, który ma za zadanie unicestwić wrogo nastawionych kosmitów. Twórcy przewidzieli m.in. dużą ilość mocno zakręconych broni oraz kilka wariantów zakończenia gry.

Deathsmiles
Deathsmiles

Zręcznościowe 29 czerwca 2010

Zręcznościowa, dynamiczna gra akcji z dwuwymiarową grafiką stworzoną przez studio Cave. W grze wcielamy się w jednego z czterech dostępnych aniołków i rozpoczynamy istny pogrom demonów. Całość zaprezentowano w mangowej stylistyce. Nieliniowość fabuły i efekty audiowizualne czynią tą z pozoru prostą gierkę dość interesującą pozycją.

Metal Slug 3
Metal Slug 3

Akcji 2 stycznia 2008

Reedycja klasycznej dwuwymiarowej strzelaniny, która pierwotnie zadebiutowała na konsoli NeoGeo. Do pokonania mamy kilkanaście różnych plansz. Zajmujemy się wyłącznie likwidacją pojawiających się na ekranie przeciwników.

Ikaruga
Ikaruga

Akcji 9 kwietnia 2008

Reedycja popularnego shumpa. Zasiadamy za sterami futurystycznie zaprojektowanego myśliwca, likwidując pojawiające się na ekranie jednostki wroga. Bawimy się w pojedynkę lub działamy z drugim graczem w kooperacji.

Time Pilot
Time Pilot

Zręcznościowe 30 sierpnia 2006

Time Pilot to strzelanina, stanowiąca remake klasycznej gry o tym samym tytule. Po raz pierwszy pojawiła się ona za sprawą Konami w 1982 r. i została zadedykowana popularnym w tamtym czasie automatom. Wcielając się w postać dzielnego pilota należy uratować żołnierzy, będących w niebezpieczeństwie w różnych punktach czasu.

Radiant Silvergun
Radiant Silvergun

Akcji 14 września 2011

Reedycja strzelaniny znanej z salonów gier arcade i konsoli SEGA Saturn. Zasiadamy w niej za sterami futurystycznie zaprojektowanego myśliwca, likwidując pojawiające się na ekranie jednostki wroga. Bawimy się w pojedynkę lub działamy z drugim graczem w kooperacji.

Trouble Witches Neo
Trouble Witches Neo

Zręcznościowe 27 kwietnia 2011

Trouble Witches jest utrzymaną w stylistyce manga, sidescrollową strzelanką 2D, autorstwa zespołu deweloperskiego studia SNK. Akcja gry osadzona została w wyimaginowanym świecie Eihemland, a główne bohaterki - tytułowe wiedźmy starają się powstrzymać opętaną przez zło koleżankę. Gra odznacza się nieskomplikowaną rozgrywką oraz bardzo kolorową oprawą wizualną.

DoDonPachi Resurrection
DoDonPachi Resurrection

Akcji 25 listopada 2010

Dwuwymiarowa strzelanina stworzona przez specjalizujące się w gatunku japońskie studio Cave. Tytuł jest piątą odsłoną serii DoDonPachi i poprawionym portem pierwotnej wersji gry, która ukazała się na automatach w 2008 roku.

Geometry Wars 3: Dimensions Evolved
Geometry Wars 3: Dimensions Evolved

Zręcznościowe 26 listopada 2014

Zręcznościowa strzelanina zakorzeniona w stylistyce retro – tak w zakresie wyglądu, jak i mechaniki rozgrywki. Grę stworzyło studio Lucid Games, które zostało powołane do życia przez byłych członków zespołu Bizzare Creations, czyli autorów dwóch pierwszych odsłon serii.

Titan Attacks!
Titan Attacks!

Zręcznościowe 17 grudnia 2013

Klasyczna zręcznościówka 2D typu shoot ‘em up. Obejmujemy dowodzenie nad czołgiem i staramy się zestrzelić pojawiające się w kolejnych falach statki obcych dążące do unicestwienia naszej planety. Gra nawiązuje do kultowego Space Invaders.

SpyLeaks
SpyLeaks

Logiczne 17 sierpnia 2012

Gra logiczno-zręcznościowa z elementami strzelaniny typu „shump” (shoot'em up). Zadaniem gracza jest pomóc parze bohaterów odkryć szczegóły złowieszczego planu, stanowiącego zagrożenie dla całego świata. Tytuł wyprodukowany został przez niezależne studio HeartBit Interactive przy współpracy z The Benjamin Focus Production.

Mamoru-kun is Cursed!
Mamoru-kun is Cursed!

Zręcznościowe 25 czerwca 2009

Trójwymiarowy shoot 'em up, który stworzona został przez japońskie studio G.Rev, mające ogromne i wieloletnie doświadczenie w produkcji gier z gatunku.

Under Defeat HD
Under Defeat HD

Zręcznościowe 23 lutego 2012

Under Defeat HD to poprawiona i odświeżona wersja klasycznej gry shoot'em up, która została wydana na konsoli Dreamcast w 2006 roku. Akcja tytułu umiejscowiona została w alternatywnej wersji naszego świata i pozwala nam wcielić się w pilota helikoptera bojowego, walczącego podczas II wojny światowej.

Orbitron: Revolution
Orbitron: Revolution

Akcji 1 grudnia 2011

Utrzymana w klasycznym automatowym stylu strzelanka. Zasiadamy ze sterami niewielkiego, ale solidnie uzbrojonego statku kosmicznego i toczymy bitwy z hordami wrogów. Poruszanie się jest ograniczone do dwóch wymiarów, ale jednocześnie grafika oferuje bogate w detale obiekty 3D i spektakularne efekty świetlne.

Sine Mora
Sine Mora

Akcji 21 marca 2012

Sine Mora to utrzymana w steampunkowym klimacie gra akcji stworzona przez japońskie studio Grasshopper Manufacture przy współpracy z węgierskim Digital Reality. Rozgrywka nawiązuje do klasycznych strzelanin z gatunku shoot'em up, wzbogacając je o innowacyjne elementy, w tym m.in. możliwość manipulowania czasem.

Mutant Storm Reloaded
Mutant Storm Reloaded

Zręcznościowe 22 listopada 2005

Mutant Storm Reloaded jest strzelaniną, podobną do takich gier jak np. Robotron: 2084 lub Smash TV. Odpowiedzialni za nią są deweloperzy ze studia PoMPoM Games.

Mutant Storm Empire
Mutant Storm Empire

Zręcznościowe 31 października 2007

Mutant Storm Empire to klasyczna strzelanina, w której sterujemy małym stateczkiem i niszczymy wszystko na swojej drodze. Tytuł został wyprodukowany został przez studio PoMPoM Games.

Omega Five
Omega Five

Akcji 9 stycznia 2008

Scrollowana strzelanina, w której zajmujemy się masową eksterminacją nadciągających z wielu różnych stron przeciwników. Wybieramy pomiędzy pięcioma bohaterami, różniącymi się typami dostępnych ataków.

Space Invaders Extreme
Space Invaders Extreme

Zręcznościowe 6 maja 2009

Remake kultowego shoot’em upa z 1978 roku, w którym gracz wciela się w pilota statku kosmicznego i stawia czoła tytułowym najeźdźcom z kosmosu. Rozgrywka w opracowanym przez firmę Taito Space Invaders Extreme czerpie garściami ze schematu wypracowanego na potrzeby oryginału, aczkolwiek autorzy wzbogacili całość o kilka nowych rozwiązań.

R-Type Dimensions
R-Type Dimensions

Zręcznościowe 4 lutego 2009

Dwie klasyczne strzelanki znane z salonów gier (R-Type i R-Type II) w zupełnie nowej i odświeżonej wersji. Dobrą zabawę gwarantuje: kilkanaście poziomów, rozbudowany system modyfikacji uzbrojenia i tryb kooperatywny.

Ion Assault
Ion Assault

Zręcznościowe 23 września 2009

Arcade'owa strzelanina, w której walczysz z kosmitami o dostęp do źródła wielkiej energii. Możesz rozbudowywać swój statek kosmiczny oraz zdobywać do niego liczne ulepszenia.

Bullet Soul: Infinite Burst
Bullet Soul: Infinite Burst

Akcji 1 listopada 2016

Kontynuacja ciepło przyjętej gry Bullet Soul z 2011 roku. Produkcja należąca do gatunku bullet hell shooterów opowiada o dalszych losach bohaterów pierwszej części serii, którzy po raz kolejny stawiają czoła nieprzebranym siłom złowrogiego imperium Mecha-warl, snującego plany podboju kosmosu.