Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCiOSAND
Okładka Metal Slug 2 (PC)
OkładkaMetal Slug 2 (PC)

Metal Slug 2

Druga odsłona słynnej serii dwuwymiarowych strzelanek Metal Slug. Podczas zabawy wcielamy się w żołnierzy przystępujących do starcia ze złym generałem Mordenem, który ponownie zagraża światu. W trakcie rozgrywki walczymy z przeciwnikami przy użyciu rozmaitych broni oraz pojazdów.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | shoot 'em up | kooperacja

Metal Slug 2 Premiera

7lut2013

AND iOS

15kwi2016

PC

producent: Dotemu wydawca: SNK Playmore

Gry podobne do Metal Slug 2

Broforce

Metal Slug X

The Bug Butcher

Metal Slug 2 na AND, PC i iOS to jedna z odsłon popularnej serii dwuwymiarowych strzelanek Metal Slug autorstwa firmy SNK. Produkcja zadebiutowała w 1998 roku na automatach Neo Geo MVS, a w kolejnych latach doczekała się konwersji na inne platformy sprzętowe. Na rynku funkcjonuje także Metal Slug X, będące odświeżoną wersją dwójki.

Fabuła

Akcja produkcji rozgrywa się dwa lata po wydarzeniach ukazanych w oryginalnym Metal Slug. Głównym przeciwnikiem dzielnych wojaków ponownie jest generał Morden, który nie dość, że uniknął śmierci, to ponownie zagraża całemu światu. W związku z tym Rossi, Roving oraz dwójka nowych bohaterów – Eri Kasamoto i Fiolina Germi – muszą stawić czoła jemu oraz jego armii.

Mechanika

Rozgrywka w Metal Slug 2 na AND, PC i iOS opiera się na tych samych zasadach, co w części pierwszej. Gracze wybierają jedną z postaci i ruszają do walki na przygotowanych przez twórców poziomach. Po drodze muszą oczywiście rozprawić się z szeregiem przeciwników, a na końcu levelu zmierzyć z bossem. Zadanie ułatwiają nieco rozmaite usprawnienia broni oraz pojazdy, znajdywane na mapach. Nie brakuje także możliwości ratowania jeńców wojennych, co opłaca się o tyle, że zapewnia dodatkowe punkty do końcowego wyniku oraz otwiera dostęp do nowych broni i przedmiotów. Wśród nowości względem pierwszej części pojawiły się m.in. transformacje postaci – np. w jednej z misji możemy zmienić się w mumię, co znacznie ogranicza naszą prędkość poruszania się i zmusza do używania tylko pistoletu. Oprócz tego w Metal Slug 2 zadebiutowały postacie udzielające wsparcia, np. Hyakutaro Ichimonji. Jeżeli go uratujemy, będzie nam towarzyszył w walce, kopiąc przeciwników i miotając Hadoukeny. Naturalnie nie zabrakło także kolejnych narzędzi mordu, w tym broni laserowej czy też bomb zapalających. Wszystko to uzupełniają nowe pojazdy, takie jak Camel Slug, czyli działko Vulcan zamontowane na wielbłądzie, oraz latający Slug Flyer.

Kwestie techniczne

Metal Slug 2 na AND, PC i iOS nie różni się niczym specjalnym od jedynki czy innych odsłon serii, które zrealizowano w pixel-artowym, kreskówkowym stylu graficznym. Charakterystyczna dla cyklu kreska uzupełniana jest przez zwariowane projekty postaci oraz rozmaite efekty związane z wybuchami maszyn, granatów itd.

Ostatnia modyfikacja 21 kwietnia 2016

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Metal Slug 2: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
iOS
AND