Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweiOSPC
Okładka Metal Slug X (iOS)

Metal Slug X

Odświeżona z myślą o użytkownikach komputerów, konsol i urządzeń przenośnych wersja kultowej zręcznościówki z 1999 roku, opracowana – jak wszystkie z dotychczasowych odsłon serii – przez japoński koncern SNK.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | multiplayer | shoot 'em up | kooperacja

Okładka Metal Slug X (iOS)

data premiery gry:

7mar2013

iOS

2paź2014

PC

Metal Slug to kultowa seria dwuwymiarowych platformówek akcji, w których wcielamy się w dzielnych żołnierzy walczących z licznymi wrogami. Metal Slug X pierwotnie ukazało się na konsoli Neo Geo w 1999 roku, by w późniejszym czasie doczekać się wersji na PlayStation, urządzenia mobilne (iOS i Android) oraz komputery osobiste. Jest to ulepszona wersja Metal Slug 2 stworzonego przez firmę SNK. Tytuł posiada m.in. odświeżone lokacje, zmienioną ścieżkę dźwiękową, nowych przeciwników i broń oraz usprawniony gameplay (większa ilość power-upów, zwiększona siła rażenia niektórych pukawek itd.).

Historia produkcji rozgrywa się jakiś czas po wydarzeniach ukazanych w „jedynce”. Okazało się, że generał Morden wcale nie został zabity - mało tego, sprzymierzył się z obcymi i ponownie zagraża światu. Po raz kolejny musimy więc stawić mu czoła i udaremnić jego niecne plany.

Rozgrywka polega na przemierzaniu kolejnych lokacji, w których do pokonania mamy setki wrogich żołnierzy oraz potężnych bossów. Podczas zabawy wykorzystujemy znalezioną broń palną, granaty, nóż oraz pojazdy. Komputerowa edycja Metal Slug X pozwala na rozegranie sześciu misji znanych z oryginalnej wersji. Zabawa odbywa się w różnych trybach, z czego głównym jest Arcade, umożliwiający rozgrywkę w singlu i kooperacji. Oprócz tego przygotowano także Mission Mode, pozwalający na przechodzenie odblokowanych wcześniej misji.

Oprawa graficzna PC-towej wersji Metal Slug X nie odbiega od tego, co mogliśmy oglądać chociażby na konsoli PlayStation. Mimo upływu lat styl produkcji nie zestarzał się i pozwala bez grymasu na twarzy cieszyć się zabawą.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena czytelników: 4,2 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Metal Slug X

12+

Wymagania sprzętowe Metal Slug X

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 2.0 GHz, 2 GB RAM, karta graficzna 1 GB (GeForce GT 640 lub lepsza), 500 MB HDD, Windows Vista/7/8
Minimalne: Pentium 4 2.4 GHz, 1 GB RAM, 500 MB HDD, Windows Vista/7/8

Promocje mobilne na weekend 25-26 kwietnia (m.in. The Room Two, Dead Space, Anomaly)
Promocje mobilne na weekend 25-26 kwietnia (m.in. The Room Two, Dead Space, Anomaly)

wiadomość25 kwietnia 2015

Oto kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich gier jak The Room Two, Dead Space, Republique, serie Anomaly, Metal Slug i The King of Fighters, a także Iesabel.

PC
iOS