Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCSwitch
Okładka 1917 - The Alien Invasion DX (Switch)
Okładka1917 - The Alien Invasion DX (Switch)

1917 - The Alien Invasion DX

Tradycyjny przedstawiciel gatunku shoot'em up, w którym sterujemy napędzanym kosmiczną technologią trójpłatowcem i bronimy Ziemi przed inwazją obcej rasy. Za grę odpowiedzialne jest niemieckie studio Andrade Games.

Zręcznościowe | science fiction | 2D | shoot 'em up

Kolekcja gier
Obserwuj grę

1917 - The Alien Invasion DX Premiera

10cze2016

PC

22cze2018

Switch

Gry podobne do 1917 - The Alien Invasion DX

Velocity 2X

Sine Mora EX

Sky Force Reloaded

1917 – The Alien Invasion DX na Switch i PC jest grą z gatunku shoot’em up wyprodukowaną przez niemieckie studio Andrade Games mieszczące się w starym miasteczku Heidelberg. Developer po wizycie pod Verdun, miejscu jednej z największych bitew I wojny światowej, zafascynowany wizją unoszącego się nad pobojowiskiem wielkiego bossa, postanowił stworzyć grę odwołującą się do tego pomysłu.

Fabuła

Europa jest rozpalona gorączką Wielkiej Wojny. Miliony ludzi giną w imię fanatycznych ideologii polityków. W okopach tłoczą się żołnierze wysyłani przez dowódców na samobójcze ataki załamujące się pod ogniem karabinów maszynowych przeciwnika. Jednak wszystkie te cierpienia potęgują się, kiedy 15 kwietnia 1917 roku na niebie pojawiają się wrogie statki kosmiczne, które otwierają ogień zarówno do wojskowych, jak i ludności cywilnej. Od tego ataku świat zatrząsnął się w posadach, a dla ludzkości nastał okres mroku i cierpienia.

Pochłonięci dotychczasową wojną ludzie zaprzestają walk ze sobą i tworzą wielką koalicję, której zadaniem jest powstrzymanie kosmitów.

Gracz wciela się w dr Brunhildę Stahlmüller, która wraz ze swoim asystentem opracowała eksperymentalny samolot. Trójpłatowiec Red Beezlebub został skonstruowany na bazie kosmicznej technologii obcych, zebranej z licznych pól bitewnych. Maszyna dobrze sprawuje się zarówno w walkach atmosferycznych, jak i głębokiej przestrzeni kosmicznej. Odważna bohaterka wskakuje do kabiny płatowca i leci w kierunku Verdun, aby pokonać Chessmastera – samozwańczego króla całej ludzkości. Pani naukowiec nie wie jednak, że to dopiero początek przygody, która zawiedzie ją daleko od domu, do miejsca pochodzenia kosmitów.

Mechanika

Program jest przedstawicielem popularnego gatunku strzelanin shoot’em up, polegających na sterowaniu pojazdem znajdującym się pod ciągłym, gęstym ogniem wrogich maszyn i bossów. Zadaniem gracza jest unikanie pocisków wroga i jego eliminacja. Kluczem do sukcesu jest zapamiętanie schematów ataków jednostek przeciwnika oraz zręczność pozwalająca utrzymać się jak najdłużej przy życiu. W trakcie zmagań wykorzystujemy także liczne power-upy, zwiększające możliwości i wytrzymałość naszej maszyny.

Gra składa się z ośmiu etapów, z których każdy zakończony jest walką z wyjątkowym bossem. Rozgrywce towarzyszy psychodeliczny soundtrack.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe 1917 - The Alien Invasion DX: Odpowiednia dla każdego wieku.

1917 - The Alien Invasion DX Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Dowolny procesor x64 lub x86
  • 1GB RAM
  • karta graficzna wspierająca technologię DirectX lub OpenGL
PC
Switch