Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

4. transport

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 4. Gry o tematyce transport ułożone według popularności.

PC
PC Windows90 WWW2
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 413
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S
Microsoft XBOX ONE10
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android7 Apple iOS7
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch6
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
Akcji1
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG
Strategiczne29 Przygodowe1
Sportowe
Wyścigi
Symulacje65
Logiczne
Towarzyskie
Trains & Trucks Tycoon
Trains & Trucks Tycoon

Strategiczne 22 marca 2002

Strategia ekonomiczna, w której gracz staje się managerem początkującej firmy transportowej. Celem jest stworzenie wielkiego konsorcjum i dorobienie się milionów na transporcie ludzi i towarów.

PC

Symulator Portu
Symulator Portu

Symulacje 20 marca 2014

Symulator pozwalający na kompleksowe zarządzanie portem wodnym i dający możliwość koordynacji ruchu statków oraz urządzeń znajdujących się w dokach. Twórcy przygotowali 20 zróżnicowanych misji do rozgrywki jednoosobowej, a produkcja posiada różne warianty sterowania, przystosowane zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących graczy.

PC

Transport Tycoon (2013)
Transport Tycoon (2013)

Strategiczne 3 października 2013

Transport Tycoon to wydana na Androida mobilna strategia ekonomiczna. Pozwala ona na wcielenie się w prezesa firmy transportowej działającej w latach 1930-2030. Naszym zadaniem jest zarabianie pieniędzy, rozwój przedsiębiorstwa i wykoszenie z rynku konkurencji.

ANDiOS

TransOcean: The Shipping Company
TransOcean: The Shipping Company

Strategiczne 23 września 2014

Wydana przez znaną z symulatorów niemiecką firmę Astragon Software gra ekonomiczna, w której wcielamy się w rolę właściciela morskiej firmy transportowej. Naszym głównym celem jest rozwój prowadzonej działalności poprzez realizowanie coraz bardziej lukratywnych kontraktów, sprowadzających się głównie do przewożenia rozmaitych towarów pomiędzy 55 portami, rozsianymi po całym świecie. Zarobione w ten sposób pieniądze inwestujemy w powiększanie naszej skromnej początkowo floty.

PC

American Truck Simulator: Oregon
American Truck Simulator: Oregon

Symulacje 4 października 2018

Drugi duży dodatek do gry American Truck Simulator. Jak sugeruje tytuł, American Truck Simulator: Oregon zabiera nas w podróż do kolejnego stanu Ameryki Północnej, zwanego przez niektórych „stanem bobrów”. W add-onie deweloperzy odwzorowali nie tylko różnorodną przyrodę tego regionu, lecz także zróżnicowaną demografię i tamtejsze warunki przemysłowe.

PC

Great British Railway Journeys
Great British Railway Journeys

Symulacje 5 marca 2020

Poboczna odsłona cyklu Train Simulator studia Dovetail Games - symulator pociągu bazujący na licencji programu TV nadawanego przez BBC. Podczas zabawy w Great British Railway Journeys gracz jako maszynista przemierza najsłynniejsze brytyjskie trasy kolejowe.

PC

Symulator wozu dostawczego
Symulator wozu dostawczego

Symulacje 7 października 2011

Symulator pozwalający nam pokierować ciężarówką dostawczą a także zarządzać własną firmą spedycyjną. Twórcy przygotowali kilkadziesiąt rodzajów pojazdów do wyboru i dziesiątki zleceń, które pozwolą nam przemierzyć otwarty świat Delivery Truck Simulator.

PC

Steam: Rails to Riches
Steam: Rails to Riches

Strategiczne 10 października 2015

Strategia ekonomiczna, w której wcielamy się w zarządcę firmy transportowej. Jak sugeruje tytuł, naszym zadaniem w Steam: Rails to Riches jest zgromadzenie tytułowych bogactw; by tego dokonać, musimy budować połączenia kolejowe, ulepszać lokomotywę i dobierać najbardziej intratne zlecenia.

PCANDiOS

Bus Simulator 17
Bus Simulator 17

Symulacje 28 kwietnia 2017

Bus Simulator 17 to symulator prowadzenia autobusu stworzony przez Alexandru Marusaca, doświadczonego autora aplikacji mobilnych. Deweloper przygotował szereg zróżnicowanych pojazdów – od autobusu szkolnego, aż po dwupiętrową, miejską maszynę. Jeździmy nimi, przewożąc ludzi nie tylko po mieście, ale również w górach, na pustyni czy na terenach wiejskich. Gra posiada zaawansowaną fizykę oraz system zniszczeń, co wymusza ostrożną jazdę.

ANDiOS

Transportando o Brasil
Transportando o Brasil

Symulacje 5 czerwca 2010

Transportando o Brasil to wyprodukowana przez studio deweloperskie Dynamic Games symulacja jazdy ciężarówką wzbogacona o elementy strategii ekonomicznej. Gracze wcielają się w rolę właściciela niewielkiej firmy transportowej, a ich zadaniem jest przewożenie towarów pomiędzy największymi brazylijskimi miastami.

PC

Car Transport Simulator
Car Transport Simulator

Symulacje 18 kwietnia 2013

Car Transport Simulator to produkcja z gatunku symulatorów pozwalająca nam wcielić się w rolę kierowcy lawety. Gra odznacza się gęstą siatką dróg, po których poruszamy się wraz z ładunkiem samochodów oraz dynamicznym systemem pogodowym.

PC

Heavyweight Transport Simulator 3
Heavyweight Transport Simulator 3

Symulacje 13 stycznia 2013

Trzecia część cyklu symulacji z elementami strategii ekonomicznej, rozwijanego przez niemiecką firmę UIG Entertainment. Gracz ponownie ma okazję wcielić się w kierowcę ciężarówki i zająć się przewozem ładunków wielkogabarytowych. Twórcy zadbali o szereg nowych elementów jak system planowania tras, zmieniające się warunki pogodowe czy przejazdy mostami.

PC

Wielkie maszyny 2017
Wielkie maszyny 2017

Symulacje 29 września 2016

Symulator ciężkich maszyn, stworzony przez niezależne studio Code Horizon. Giant Machines 2017 wyróżnia się w swojej kategorii obecnością trybu fabularnego, którego ostatecznym celem jest wysłanie promu na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Gracz może pokierować takimi maszynami, jak dźwig, buldożer, wywrotka czy też gigantyczna koparka wykorzystywana w kopalniach oraz platforma transportująca promy kosmiczne.

PC

Symulator Autobusów 2012
Symulator Autobusów 2012

Symulacje 10 maja 2012

Symulator Autobusów 2012 to gra symulacyjna, będąca kolejną odsłoną cyklu rozwijanego przez niemieckie studio TML. Gracz ma okazję spróbować swoich sił w roli kierowcy autobusu i przewozić mieszkańców wirtualnej metropolii zgodnie z rozbudowaną siecią połączeń komunikacyjnych obejmujących ponad 450 przystanków.

PC

Derail Valley
Derail Valley

Symulacje 2021 (wczesny dostęp od 25 stycznia 2019)

Gra symulacyjna, w której zasiadamy za sterami lokomotywy i podejmujemy się rozmaitych zleceń polegających na transporcie zróżnicowanych ładunków. Derail Valley powstało z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej, jednak nie wymaga ich do działania.

PC

Symulator komunikacji miejskiej
Symulator komunikacji miejskiej

Strategiczne 27 września 2012

Symulator komunikacji miejskiej to strategia ekonomiczna z elementami symulacji budowy miasta, za stworzenie której odpowiada niemieckie studio Stonehill Games. Gracz wciela się w rolę zarządcy dróg, a jego zadaniem jest zapewnienie mieszkańcom wirtualnej metropolii w pełni funkcjonalnego systemu komunikacji publicznej.

PC

Transport Tycoon: World Editor
Transport Tycoon: World Editor

Strategiczne 7 września 1995

Jedyny oficjalny dodatek do gry Transport Tycoon. W zestawie znajdziemy edytor plansz i nowe elementy graficzne, stylizujące teren na planetę Mars.

PC

Maitetsu: Pure Station
Maitetsu: Pure Station

Przygodowe 21 września 2018

Maitetsu to klasyczna gra przygodowa typu visual novel, w której staramy się pomóc japońskiemu miasteczku w odbudowie jego ekonomii, wykorzystując do tego m.in. nieczynną linię kolejową. Tytuł oferuje relaksującą historię pełną sympatycznych postaci, a także masę technicznych ciekawostek związanych z pociągami parowymi czy przemysłem.

PCPS4Switch

Symulator transportu specjalistycznego 2013
Symulator transportu specjalistycznego 2013

Symulacje 27 września 2012

Symulator transportu specjalistycznego 2013 to gra symulacyjna, która pozwala graczowi spróbować swoich sił w roli kierowcy pojazdów przewożących ładunki wielkogabarytowe. Tytuł stworzony został przez niemieckie studio ToxSickLabs na zlecenie specjalizującej się w tego rodzaju produkcjach firmy Astragon.

PC

Symulator Transportu Ciężkiego 2
Symulator Transportu Ciężkiego 2

Symulacje 9 listopada 2012

Symulator Transportu Ciężkiego 2 jest sequelem wydanej w 2010 roku gry symulacyjnej autorstwa studia deweloperskiego firmy UIG Entertainment. Gracz ponownie ma okazję zająć się planowaniem tras i przewożeniem ciężkich ładunków, mając do dyspozycji nowoczesne ciągniki siodłowe oraz wiele rodzajów specjalistycznych naczep.

PC

Eisenbahn.exe Professional 15
Eisenbahn.exe Professional 15

Symulacje 15 listopada 2018

EEP 15 to kolejna odsłona cyklu rozbudowanych symulatorów kolei, którego korzenie sięgają lat 90. Zadaniem gracza jest stworzenie mapy, na której będzie on mógł rozbudować nie tylko własną sieć kolejową, ale także całe jej otoczenie.

PC

New York Bus Simulator
New York Bus Simulator

Symulacje 18 lutego 2013

Symulator autobusu miejskiego poruszającego się po ulicach Nowego Jorku. Gra pozwala na wykonywanie regularnych kursów pojazdami komunikacji publicznej i przewożenie pasażerów pomiędzy kolejnymi przystankami. Produkcja może pochwalić się zaimplementowanym systemem ruchu ulicznego oraz realistycznie odwzorowanymi arteriami „Wielkiego Jabłka”.

PC

Munich Bus Simulator
Munich Bus Simulator

Symulacje 7 kwietnia 2014

Symulator autobusu miejskiego, w którym poruszamy się po ulicach Monachium, jeżdżąc za kierownicą modelu MAN Lion’s City Bus na muzealnej trasie numer 100. Produkcja może pochwalić się realistycznym modelem sterowania oraz obsługi autobusu i dokładnym odtworzeniem ulic tytułowego niemieckiego miasta.

PC

Truck Nation
Truck Nation

Strategiczne 17 sierpnia 2015

Społecznościowa strategia ekonomiczna, stworzona przez studia Travian Games oraz Bright Future. Gracz wciela się w rolę byłego pracownika firmy transportowej The Corporation, zwolnionego po latach ciężkiej pracy. Protagonista postanawia założyć własny biznes z dwójką znajomych, zaczynając od podupadłego budynku i dwóch zardzewiałych ciężarówek. Z czasem jego działalność poszerza się na tyle, by mógł zacząć stopniowo eliminować konkurencję i dążyć do przejęcia pałeczki lidera.

ANDiOSWWW