Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

3. transport

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 3. Gry o tematyce transport ułożone według popularności.

PC
PC Windows90 WWW2
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 413
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S
Microsoft XBOX ONE10
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android7 Apple iOS7
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch6
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
Akcji1
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG
Strategiczne29 Przygodowe1
Sportowe
Wyścigi
Symulacje65
Logiczne
Towarzyskie
Bus Simulator 16
Bus Simulator 16

Symulacje 2 marca 2016

Kolejna odsłona rozwijanej przez brytyjską firmę Astragon Software serii symulacyjnej, pozwalającej wcielić się w postać kierowcy autobusu komunikacji miejskiej. W odróżnieniu od poprzednich części serii, za powstanie gry odpowiada austriackie studio StillAlive, znane wcześniej za sprawą przygodowej gry akcji Son of Nor.

PC

Symulator Autobusu
Symulator Autobusu

Symulacje 12 sierpnia 2009

Symulator zajmujący się odtworzeniem realiów transportu miejskiego. Zasiadamy za kierownicą jednego z kilkunastu autobusów, rozwożąc pasażerów w oparciu o otrzymany grafik przejazdów. Cały czas musimy przy okazji przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Opcjonalnie możemy się też zająć zarządzaniem siecią autobusową.

PC

Symulator autobusów i tramwajów: San Francisco
Symulator autobusów i tramwajów: San Francisco

Symulacje 9 września 2011

Bus Cablecar Simulator: San Francisco to symulator pozwalający pokierować pojazdem tansportu publicznego w mieście San Francisco. Wirtualna wersja jednej z największych amerykańskich metropolii została stworzona na bazie rzeczywistego układu topograficznego miasta. Świat gry tętni własnym życiem, a jego mieszkańcy zostali wyposażeni w sztuczna inteligencję, dzięki czemu nigdy nie wiemy do końca, co nas zaskoczy podczas przejażdżki.

PC

Bus Simulator
Bus Simulator

Symulacje 17 września 2019

Bus Simulator to konsolowa konwersja gry symulacyjnej Bus Simulator 18, wydanej w 2018 roku na komputerach. Produkcja jest częścią serii rozwijanej obecnie przez firmę Astragon Entertainment oraz studio StillAlive.

PS4XONE

Transport Giant
Transport Giant

Strategiczne 9 czerwca 2004

Strategia ekonomiczna stworzona przez JoWooD Entertainment AG. Akcja rozpoczyna się w 1850 roku, w okresie wielkiego boomu gospodarczego. Gracz wciela się we właściciela firmy zajmującej się przewożeniem surowców oraz pracowników fabryk i zakładów przemysłowych. Jego zadaniem jest zapewnienie firmie dynamicznego rozwoju, by na przestrzeni dwóch kolejnych stuleci przekształciła się ona w prawdziwe transportowe imperium.

PCPS4XONE

Train Fever
Train Fever

Strategiczne 4 września 2014

Opracowana przez debiutujące szwajcarskie studio Urban Games strategia ekonomiczna, będąca duchową kontynuacją popularnej serii Transport Tycoon. Rozgrywka w Train Fever skupia się na rozwoju infrastruktury kolejowej i drogowej. Do naszych obowiązków należy zakup i zarządzanie flotą pojazdów, takich jak pociągi, tramwaje, autobusy, ciężarówki oraz pociągi.

PC

City Bus Simulator 2010
City Bus Simulator 2010

Symulacje 14 października 2009

Symulator autobusu miejskiego, w którym możemy przekonać się na własnej skórze o wszelkich zaletach i wadach pracy kierowcy. Twórcy gry starali się odtworzyć codzienność pracownika komunikacji miejskiej w wierny sposób. Tym razem rozgrywka została wzbogacona o wątek fabularny, w którym śledzimy losy niejakiego Carlosa. Akcja przenosi nas na ulice Nowego Jorku – w okolice Times Square, czy terminalu autobusowego Port Authority.

PC

American Truck Simulator: Washington
American Truck Simulator: Washington

Symulacje 11 czerwca 2019

Trzeci duży dodatek do symulatora ciężarówek American Truck Simulator. Washington zabiera nas w podróż do tytułowego stanu USA (sąsiadującego z Oregonem), który z uwagi na stopień zalesienia określany jest mianem „wiecznie zielonego”. Gra jest dziełem firmy SCS Software.

PC

A-Train Express
A-Train Express

Strategiczne 7 czerwca 2019

Kolejna odsłona serii A-Train od japońskiego studia ARTDINK, tym razem przeznaczona na PlayStation 4. Produkcja została oparta na komputerowym A-Train 9 (The Train Giant), ale przystosowano ją do obsługi padem DualShock 4, a dodatkowo wspiera gogle rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR. Podczas zabawy wcielamy się w menadżera firmy transportowej, którego zadaniem jest tworzenie i zajmowanie się transportem miejskim, a także rozbudowywanie samej metropolii.

PS4

EEP 16
EEP 16

Symulacje 30 października 2019

Eisenbahn.exe Professional 16 (EEP 16) to szesnasta odsłona cyklu symulatorów kolei. Zadaniem gracza jest stworzenie sprawnie funkcjonującej sieci kolejowej. Tytuł umożliwia także wcielenie się w maszynistę.

PC

Symulator Pociągu 2012: RailWorks 3
Symulator Pociągu 2012: RailWorks 3

Symulacje 23 września 2011

Kolejna odsłona cyklu rozbudowanych symulatorów, w których gracz wciela się w rolę maszynisty. Pieczę nad tym tytułem ponownie sprawowało studio Dovetail Games. Do naszej dyspozycji deweloperzy oddali samouczek, pozwalający na zapoznanie się z podstawowymi zasadami rozgrywki, a także rozbudowany tryb kariery, w którym na ukończenie czeka kilkadziesiąt zróżnicowanych misji.

PC

Bus Simulator 2
Bus Simulator 2

Symulacje 25 czerwca 2010

Symulator autobusu, w którym wcielamy się w zarządcę komunikacji miejskiej i budujemy własne imperium. Podczas zabawy tworzymy trasy, planujemy rozkłady, zatrudniamy kierowców i kupujemy nowe pojazdy. Co ciekawe, gra pozwala samemu zasiąść za kierownicą jednej z machin i przewozić klientów na własną rękę.

PC

American Truck Simulator: Utah
American Truck Simulator: Utah

Symulacje 7 listopada 2019

Czwarty duży dodatek do symulatora ciężarówek American Truck Simulator. Wprowadza on do gry stan Utah, słynący z różnorodnych krajobrazów. Za stworzenie i wydanie DLC odpowiada tradycyjnie studio SCS Software.

PC

OMSI Symulator Autobusu
OMSI Symulator Autobusu

Symulacje 18 lutego 2011

OMSI Symulator Autobusu to wyprodukowana przez studio MR Software symulacja autobusu komunikacji miejskiej. Akcja gry osadzona została w latach 80. ubiegłego wieku. Gracz ma okazję wcielić się w rolę kierowcy kursującego na trasie berlińskiej linii numer 92. Twórcy przygotowali dwa modele legendarnych autobusów marki MAN, za kierownicą których można usiąść.

PC

TransRoad: USA
TransRoad: USA

Strategiczne 9 listopada 2017

Strategia ekonomiczna stworzona przez hamburski oddział studia Deck13 Interactive. Gracz wciela się w zarządcę firmy logistycznej, wyspecjalizowanej w transporcie towarów samochodami ciężarowymi. Do naszej dyspozycji oddano trójwymiarową mapę Stanów Zjednoczonych – po wybraniu miejsca startowego, w którym zostanie ulokowana nasza siedziba, zakupie pierwszej ciężarówki i naczepy oraz zatrudnieniu kierowcy, rozpoczynamy właściwą rozgrywkę polegającą na dobieraniu intratnych zleceń i kontraktów.

PC

CargoTycoon
CargoTycoon

Strategiczne 1 stycznia 2010

Przeglądarkowa strategia ekonomiczna, w której gracze wcielają się we właścicieli firm transportowych. Do ich zadań należy dbanie o rozwój przedsiębiorstw i tym samym powiększanie majątku, co można osiągnąć poprzez realizację zleceń pozyskiwanych w toku rozgrywki.

WWW

The Train Giant
The Train Giant

Strategiczne 15 marca 2012

Strategia ekonomiczna rozgrywana w czasie rzeczywistym. Jako prezes firmy kolejowej musimy zadbać o rozwój społeczny i gospodarczy dużego wirtualnego miasta. W tym celu tworzymy sieć połączeń komunikacyjnych oraz budujemy osiedla mieszkalne, biurowce i fabryki. Zarobione na tej działalności pieniądze możemy zainwestować na giełdzie papierów wartościowych.

PC

Train Valley 2
Train Valley 2

Strategiczne 15 kwietnia 2019

Kontynuacja ciepło przyjętej gry logiczno-strategicznej z 2015 roku. W Train Valley 2 wcielamy się w zarządców sieci kolejowej, a naszym zadaniem jest rozbudowa i unowocześnianie infrastruktury. Musimy też doglądać swoich tras i interweniować w sytuacjach alarmowych. Wszystko po to, by sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na usługi transportowe.

PC

Symulator Transportu Ciężkiego
Symulator Transportu Ciężkiego

Symulacje 19 listopada 2010

Symulator, w którym zasiadamy za kierownicą TIR-a i zajmujemy się w przewożeniem bardzo ciężkich ładunków. Istotny element gry stanowi konieczność planowania kolejnych przejazdów, tak by dotrzeć z ładunkiem na czas i odwiedzić po drodze punkty przeładunkowe. Do rozegrania jest wiele różnych misji, w których przewozimy między innymi wielkie elementy konstrukcyjne czy maszyny budowlane.

PC

American Truck Simulator: New Mexico
American Truck Simulator: New Mexico

Symulacje 9 listopada 2017

Pierwsze duże płatne DLC do gry American Truck Simulator, które dodaje do podstawowej wersji tytułu kolejny stan – Nowy Meksyk. Twórcy skupili się na jak najwierniejszym oddaniu różnorodności tej „Krainy Oczarowania”, od pustynnych bezdroży, przez lasy państwowe, po obszary zurbanizowane, wszystko to z najbardziej charakterystycznymi dla poszczególnych miejsc obiektami, zarówno naturalnymi, jak i stworzonymi przez człowieka.

PC

Trains & Trucks Tycoon
Trains & Trucks Tycoon

Strategiczne 22 marca 2002

Strategia ekonomiczna, w której gracz staje się managerem początkującej firmy transportowej. Celem jest stworzenie wielkiego konsorcjum i dorobienie się milionów na transporcie ludzi i towarów.

PC

Traffic Manager
Traffic Manager

Strategiczne 3 czerwca 2011

Traffic Manager to rozbudowana strategia ekonomiczna opracowana przez węgierskie studio deweloperskie CyberPhobX. Gracz ma za zadanie zarządzać komunikacją w wirtualnym mieście, a do jego obowiązków należy m.in. dbanie o stan dróg, synchronizacja systemu sygnalizacji świetlnej, planowanie tras środków transportu publicznego oraz kierowanie zespołem pracowników.

PC

Cities: Skylines - Mass Transit
Cities: Skylines - Mass Transit

Strategiczne 18 maja 2017

Czwarte rozszerzenie do Cities: Skylines, opracowane przez fińskie studio Colossal Order. DLC wymaga do działania podstawowej wersji gry. Dodatek rozbudowuje aspekty związane z komunikacją miejską, poszerzając rozgrywkę o nowe metody transportu ludności. Dzięki niemu mieszkańcy wirtualnych metropolii mogą korzystać z dobrodziejstw niesionych przez promy, kolejki linowe, koleje jednoszynowe, a nawet podróżować na pokładach sterowców.

PCPS4XONE

Transport Giant: Na Końcu Świata
Transport Giant: Na Końcu Świata

Strategiczne 3 września 2004

Rozszerzenie do gry Transport Giant, opracowane przez autorów oryginału – firmę JoWooD Entertainment AG. Tym razem trafiamy do Australii, w której rozwój naszego przedsiębiorstwa transportowego rządzi się nieco innymi prawami. W trakcie zabawy musimy bowiem współpracować nie tylko z fabrykami samochodów i kopalniami, lecz także między innymi z właścicielami ferm krokodyli i strusi.

PC