Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Shoot 'em up - Gry przed premierą - według daty premiery

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry przed premierą o tematyce shoot 'em up ułożone według daty premiery.

Przed premierą 17
PC
PC Windows16
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 53 Sony PlayStation 46
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S2 Microsoft XBOX ONE6
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android1 Apple iOS1
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch7
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

shoot 'em up
Sol Cresta
Sol Cresta

Akcji 9 grudnia 2021

Dynamiczny shoot’em up od studia PlatinumGames. W Sol Cresta zasiadamy za sterami kosmicznego myśliwca i eliminujemy zastępy przeciwników. W trakcie zabawy zdobywamy kolejne fazy statku, dzięki czemu rośnie nasz potencjał bojowy.

PCPS4Switch

Metal Slug: Awakening
Metal Slug: Awakening

Akcji luty 2022

Metal Slug Code: J to oldskulowa strzelanka z elementami platformówki. Jest to mobilna odsłona popularnego cyklu z automatów i konsol. Gra zachowuje dwuwymiarową rozgrywkę klasycznych części serii, ale oferuje trójwymiarową oprawę graficzną, która jednak zachowuje klimat marki.

ANDiOS

Serious Sam: Tormental
Serious Sam: Tormental

Akcji marzec 2022 (wczesny dostęp od 2 kwietnia 2019)

Strzelanka z elementami roguelike będąca poboczną odsłoną serii Serious Sam. Gracze przemierzają pomieszczenia generowane w umyśle półboga zniszczenia Mentala, starając się przeżyć walkę z przeważającymi siłami wroga.

PCXONE

Cygni: All Guns Blazing
Cygni: All Guns Blazing

Akcji marzec 2022

Klasyczna strzelanka shoot'em up w zaawansowanej oprawie graficznej od studia KeelWorks. W Cygni: All Guns Blazing jako samotny pilot statku mierzymy się z hordami obcych oraz potężnymi bossami w widowiskowych starciach.

PC

Blubber Busters
Blubber Busters

Akcji 2022

Gra akcji zawierająca cechy platformówki i shoot'em upa. Zadaniem gracza jest wyleczenie kosmicznych wielorybów z niebezpiecznych chorób i mutacji. Co za tym idzie – musi przywrócić dawny porządek, w którym ludzie i zapewniające międzygwiezdny transport zwierzęta będą żyć ze sobą w harmonii. Rozgrywka prezentowana jest w perspektywie bocznej, a opiera się na eksploracji zróżnicowanych etapów i eliminacji zastępów przeciwników.

PC

Orbital Bullet
Orbital Bullet

Akcji 2022 (wczesny dostęp od 22 kwietnia 2021)

Platformowa gra akcji z elementami roguelike’a, w której obserwując bohatera z boku, eliminujemy zastępy przeciwników. W Orbital Bullet poszczególne etapy są oparte na planie okręgu, a w trakcie zabawy strzelamy, poruszając się dookoła planszy.

PC

A.N.N.E
A.N.N.E

Akcji 2022 (wczesny dostęp od 25 czerwca 2019)

Połączenie dwuwymiarowej gry shoot' em up oraz platformówki z elementami RPG. W trakcie rozgrywki wcielamy się małego robota i zwiedzamy rozległy otwarty świat science-fiction, zdobywając doświadczenie oraz nowy ekwipunek. Całość została utrzymana w stylistyce 8 i 16-bitowych produkcji konsolowych.

PCWiiU

Smelted Kin: Inhuman Impact
Smelted Kin: Inhuman Impact

Akcji 2022

Platformowa strzelanka 2D nawiązująca graficznie do starszych produkcji tego typu. Smelted Kin: Inhuman Impact opowiada o kobiecie, która na obcej planecie musi zmierzyć się z armią robotów oraz nieśmiertelnym gatunkiem kosmitów.

PC

Squadron 51
Squadron 51

Akcji 2022

Strzelanka 2,5D z unikalną oprawą graficzną stylizowaną na czarno-białe filmy science fiction z lat 50. XX wieku. Podczas zabawy wcielamy się w pilota samolotu walczącego z kosmitami.

PCPS4XONESwitch

Alien Hominid Invasion
Alien Hominid Invasion

Akcji 2022

Platformowy shoot’em up z elementami RPG, będący rebootem marki Alien Hominid. W Alien Hominid Invasion wcielamy się w uroczych kosmitów, którzy próbują podbić Ziemię. Rozgrywka polega głównie na eliminacji hord przeciwników oraz stopniowym rozwijaniu bohaterów. Tytuł pozwala na zabawę w pojedynkę lub w trybie współpracy dla maksymalnie czterech osób.

PCXONESwitch

ProtoCorgi
ProtoCorgi

Akcji 2022

Dynamiczny shoot’em up, w którym przejmujemy kontrolę nad cybernetycznym psem rasy Corgi, próbującym odbić swego pana z rąk kosmitów, a przy okazji uratować galaktykę. W ProtoCorgi mkniemy w prawo, obszczekując i ostrzeliwując zastępy kosmitów.

PCSwitch

Warhammer 40,000: Shootas, Blood & Teef
Warhammer 40,000: Shootas, Blood & Teef

Akcji 2022

Platformowa gra akcji, opracowana przez studio Rogueside – twórców serii Guns, Gore & Cannoli. W Warhammer 40,000: Shootas, Blood & Teef wcielamy się w dowódcę orków, który sieje terror w mieście-roju, próbując odnaleźć skradzionego paszczuna i zemścić się na swoim wodzu.

PCPS5XSXPS4XONESwitch

City of Beats
City of Beats

Akcji 2022

Shoot’em up z elementami roguelike'a i gry rytmicznej. W City of Beats wcielamy się w strzelca, który przemierza cyberpunkowe miasto i w rytm muzyki eliminuje zastępy wrogów, po drodze zdobywając coraz lepsze umiejętności i wyposażenie.

PC

Cuphead: The Delicious Last Course
Cuphead: The Delicious Last Course

Zręcznościowe 2022

Oficjalny dodatek do jednej z najlepiej przyjętych gier niezależnych 2017 roku. Rozszerzenie wprowadza nowe poziomy, bossów, a także trzecią grywalną postać, którą jest Miss Chalice.

PCPS4XONESwitch

Soldat 2
Soldat 2

Akcji 2022 (wczesny dostęp od 22 września 2020)

Strzelanka 2D będąca bezpośrednią kontynuacją popularnego tytułu z 2002 roku – Soldat. Gra kładzie nacisk na multiplayer. Za jej opracowanie odpowiada polski deweloper niezależny Michał „MM” Marcinkowski (należy do studia Transhuman Design, które odpowiada za wydanie gry).

PC

Valfaris: Mecha Therion
Valfaris: Mecha Therion

Akcji 2022

Druga część serii platformówek akcji, zapoczątkowanej w 2019 roku. W Valfaris: Mecha Therion bohater trafia na kraniec galaktyki i korzystając z niszczycielskiego kombinezonu, sieje popłoch w szeregach złowrogiego Lorda Vrolla. Produkcja posiada grafikę wykonaną w technice 2.5D.

PCPS5XSXPS4XONESwitch

Starr Mazer
Starr Mazer

Przygodowe jeszcze nie ogłoszona

Osadzona w realiach science fiction produkcja studia Imagos Softworks, stanowiąca połączenie klasycznej przygodówki point-and-click z sidescrollową zręcznościówką typu shmup. Akcja gry Starr Mazer rozgrywa się 130 lat po Wielkiej Wojnie, w ogarniętej chaosem galaktyce. Podczas zabawy wcielamy się zaś w najemnego pilota imieniem Brick M. Stonewood, który, odnaleziony w stanie hibernacji, próbuje przypomnieć sobie kluczowe fakty ze swojej przeszłości.

PC