Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

9. shoot 'em up

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 9. Najpopularniejsze gry o tematyce shoot 'em up.

PC
PC Windows194
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 54 Sony PlayStation 4111 Sony PlayStation 332 Sony PlayStation 22 Sony PlayStation 110 PlayStation Portable11 PlayStation Vita43
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S5 Microsoft XBOX ONE82 Microsoft Xbox 36025 Microsoft Xbox1
Mobile
Android28 Apple iOS33 Windows Phone3
Nintendo
Nintendo Switch82 Nintendo Wii2 Nintendo DS3 Nintendo Wii U11 Nintendo 3DS4 Game Boy Advance1 Nintendo GameCube2
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

shoot 'em up
StarDrone
StarDrone

Zręcznościowe 3 lutego 2011

Dwuwymiarowa gra zręcznościowa, w której nawigujemy statkiem kosmicznym przez nieprzyjazną przestrzeń, pełną wrogich i niszczycielskich obiektów.

PCPS4PS3PSV

Cygni: All Guns Blazing
Cygni: All Guns Blazing

Akcji 2022

Klasyczna strzelanka shoot'em up w zaawansowanej oprawie graficznej od studia KeelWorks. W Cygni: All Guns Blazing jako samotny pilot statku mierzymy się z hordami obcych oraz potężnymi bossami w widowiskowych starciach.

PC

FullBlast
FullBlast

Akcji 27 sierpnia 2015

Klasyczna gra shoot 'em up. W FullBlast sterujemy myśliwcem walczącym z siłami kosmitów, którzy najechali naszą planetę. Gra oferuje kooperacyjny tryb dla dwóch osób oraz 12 losowo generowanych poziomów z siedmioma bossami do pokonania.

PCPS4XONESwitchWiiUPSV

Ion Assault
Ion Assault

Zręcznościowe 23 września 2009

Arcade'owa strzelanina, w której walczysz z kosmitami o dostęp do źródła wielkiej energii. Możesz rozbudowywać swój statek kosmiczny oraz zdobywać do niego liczne ulepszenia.

PCX360

Inversus
Inversus

Zręcznościowe 16 sierpnia 2016

Oryginalne połączenie gry strategicznej i zręcznościówki, stworzone przez niezależne studio Hypersect. Gracze przejmują kontrolę nad czarnymi i białymi pojazdami, które poruszają się po monochromatycznych, przypominających szachownice planszach. Co najważniejsze, maszyny mogą przebywać jedynie na polach o przeciwnym kolorze — wystrzeliwane przez nie pociski zmieniają barwę trafianych kwadratów, tworząc ścieżki, po których mogą się poruszać.

PCPS4

Savant: Ascent
Savant: Ascent

Akcji 9 listopada 2013

Produkcja typu shoot’em up, w której przejmujemy kontrolę nad mechanicznym alchemikiem wspinającym się na szczyt swojej wieży. Budowla została opanowana przez armię adwersarzy, toteż nadrzędnym elementem rozgrywki jest eliminowanie ich przy użyciu magicznych pocisków. Wachlarz zdolności bojowych poszerzamy, kolekcjonując złote płyty zawierające nowe utwory przygrywające nam w zmaganiach i odblokowujące coraz potężniejsze umiejętności, jakie z nimi powiązano.

PCANDiOS

Willy Jetman: Astromonkey's Revenge
Willy Jetman: Astromonkey's Revenge

Akcji 31 stycznia 2020

Zrealizowana w konwencji platformowego shoot’em upa produkcja typu metroidvania. W Willy Jetman: Astromonkey's Revenge przemierzamy różnorodne poziomy, eliminujemy zastępy przeciwników i stopniowo rozwijamy bohatera, odblokowując nowe umiejętności i kupując coraz lepszy sprzęt.

PCPS4SwitchANDiOS

Velocity Ultra
Velocity Ultra

Zręcznościowe 15 maja 2013

W grze sterujemy niewielkim statkiem kosmicznym wyposażonym w specjalną technologię pozwalającą na teleportowanie się na niewielkie odległości. Latamy po wąskich korytarzach, unikając zderzenia ze ścianami i niszcząc wrogie jednostki. Twórcy porzucili w tej edycji pikselową grafikę na rzecz wyższej rozdzielczości.

PCPS3PSV

Iro Hero
Iro Hero

Akcji 7 czerwca 2018

Shoot’em up, w którym wcielamy się w tytułowego Iro – pilota myśliwca, próbującego położyć kres wykorzystywaniu ludzi w roli baterii przez zachłanne korporacje. W trakcie rozgrywki w Iro Hero przemierzamy dziewięć zróżnicowanych aren, walcząc z napotkanymi przeciwnikami i omijając czyhające na nas zagrożenia pokroju śmiercionośnych barier energetycznych.

PCSwitch

AirMech Wastelands
AirMech Wastelands

Akcji 6 lipca 2018

Gra RPG akcji z domieszką strategii czasu rzeczywistego. W trakcie zabawy trafiamy do postapokaliptycznej Ameryki, by jako pilot tytułowej maszyny bojowej stopniowo piąć się po szczeblach drabiny społecznej i odkryć źródło nieustających ataków na ludzkość. Zabawa polega na przemierzaniu otwartego świata, realizacji zadań oraz na walce z przeciwnikami – starcia toczymy, zasiadając za sterami AirMecha przystosowanego do walki na powierzchni i w powietrzu.

PC

DoDonPachi Resurrection
DoDonPachi Resurrection

Akcji 25 listopada 2010

Dwuwymiarowa strzelanina stworzona przez specjalizujące się w gatunku japońskie studio Cave. Tytuł jest piątą odsłoną serii DoDonPachi i poprawionym portem pierwotnej wersji gry, która ukazała się na automatach w 2008 roku.

X360

Gryphon Knight Epic
Gryphon Knight Epic

Akcji 20 sierpnia 2015

Klasyczny shoot’em up, który zabiera nas w podróż do fantastycznego świata. Na ośmiu zróżnicowanych etapach stawiamy czoła hordom przeciwników – od wrogo nastawionych ludzi, przez mniejsze i większe potwory, skończywszy na potężnych bossach. Całość okraszono przyjemną dla oka oprawą graficzną w technice pixel art.

PCPS4XONE

Blubber Busters
Blubber Busters

Akcji 2022

Gra akcji zawierająca cechy platformówki i shoot'em upa. Zadaniem gracza jest wyleczenie kosmicznych wielorybów z niebezpiecznych chorób i mutacji. Co za tym idzie – musi przywrócić dawny porządek, w którym ludzie i zapewniające międzygwiezdny transport zwierzęta będą żyć ze sobą w harmonii. Rozgrywka prezentowana jest w perspektywie bocznej, a opiera się na eksploracji zróżnicowanych etapów i eliminacji zastępów przeciwników.

PC

1917 - The Alien Invasion DX
1917 - The Alien Invasion DX

Zręcznościowe 10 czerwca 2016

Tradycyjny przedstawiciel gatunku shoot'em up, w którym sterujemy napędzanym kosmiczną technologią trójpłatowcem i bronimy Ziemi przed inwazją obcej rasy. Za grę odpowiedzialne jest niemieckie studio Andrade Games.

PCSwitch

Super Crate Box
Super Crate Box

Akcji 22 października 2010

Platformowa gra akcji, w której zajmujemy się eliminacją hord adwersarzy, korzystając z szerokiego arsenału broni palnej. Super Crate Box nawiązuje do złotej ery automatów arcade, stawiając na wartką akcję.

PCSwitchiOS

Time Pilot
Time Pilot

Zręcznościowe 30 sierpnia 2006

Time Pilot to strzelanina, stanowiąca remake klasycznej gry o tym samym tytule. Po raz pierwszy pojawiła się ona za sprawą Konami w 1982 r. i została zadedykowana popularnym w tamtym czasie automatom. Wcielając się w postać dzielnego pilota należy uratować żołnierzy, będących w niebezpieczeństwie w różnych punktach czasu.

X360

Beat Hazard Ultra
Beat Hazard Ultra

Zręcznościowe 16 czerwca 2011

Szybka dwuwymiarowa gra zręcznościowa oparta na pomyśle zaczerpniętym z klasycznego Asteroids. Siedząc w statku kosmicznym niszczymy nadlatujące z każdej strony hordy przeciwników i meteorów, które są generowane przez grę poprzez analizę pliku muzycznego wybranego przez gracza.

PCPS3

SpyLeaks
SpyLeaks

Logiczne 17 sierpnia 2012

Gra logiczno-zręcznościowa z elementami strzelaniny typu „shump” (shoot'em up). Zadaniem gracza jest pomóc parze bohaterów odkryć szczegóły złowieszczego planu, stanowiącego zagrożenie dla całego świata. Tytuł wyprodukowany został przez niezależne studio HeartBit Interactive przy współpracy z The Benjamin Focus Production.

PCX360

Warlock's Gauntlet
Warlock's Gauntlet

Akcji 12 sierpnia 2012

Warlock's Gauntlet to utrzymana w klimatach fantasy dwuwymiarowa strzelanina z widokiem z lotu ptaka (top-down), za której powstanie odpowiada grupa użytkowników serwisu Warsztat.gd. Gracz kieruje poczynaniami maga i przemierza pola bitewne walcząc z przeciwnikami, zdobywając doświadczenie oraz ucząc się nowych zaklęć.

PC

Riff: Everyday Shooter
Riff: Everyday Shooter

Zręcznościowe 29 marca 2006

Everyday Shooter to prosta relaksująca produkcja, łącząca w sobie cechy gry muzycznej i strzelaniny w stylu Robotron 2084 lub Geometry Wars. Gra została opracowana przez firmę Queasy Games.

PCPS3

Regular Show: Mordecai and Rigby in 8-Bit Land
Regular Show: Mordecai and Rigby in 8-Bit Land

Zręcznościowe 29 października 2013

Dwuwymiarowa gra zręcznościowa oparta na popularnym serialu animowanym telewizji Cartoon Network. Bohaterowie znani z małego ekranu zostają wciągnięci do 8-bitowej gry, a gracze muszą pomóc im wydostać się z pułapki i wrócić do domu.

3DS

Omega Five
Omega Five

Akcji 9 stycznia 2008

Scrollowana strzelanina, w której zajmujemy się masową eksterminacją nadciągających z wielu różnych stron przeciwników. Wybieramy pomiędzy pięcioma bohaterami, różniącymi się typami dostępnych ataków.

X360

Radirgy Swag
Radirgy Swag

Akcji 13 czerwca 2019

Klasyczna wertykalna strzelanka typu shoot 'em up. W Radirgy Swag kontrolujemy niewielki latający statek, niszcząc setki przeciwników oraz zbierając wiele typów power-upów. Jedną z wyjątkowych cech tytułu jest system dynamicznych misji.

Switch

Scram Kitty and his Buddy on Rails
Scram Kitty and his Buddy on Rails

Zręcznościowe 15 maja 2014

Oryginalne połączenie dwuwymiarowej platformówki oraz gry shoot'em up. Gracze wcielają się w uzbrojonego w laserowe pistolety bohatera, który stara się uratować koty uwięzione na stacji kosmicznej przez superinteligentne szczury. Gracze poruszają się po orbitalnej stacji na lewitującym dysku, przyczepiającym się do magnetycznych ścian.

WiiU