Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Ernest Colt: Western Shooter (PC)
OkładkaErnest Colt: Western Shooter (PC)

Ernest Colt: Western Shooter PC

Ernest Colt to zręcznościowa strzelanina w klimatach westernu, za której powstanie odpowiada ekipa deweloperska studia Artifex Mundi. Fabuła gry ukazuje perypetie tytułowego bohatera, którego ambicją jest zostać szeryfem.

Zręcznościowe | western | polskie | shoot 'em up

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ernest Colt: Western Shooter Premiera PC

14stycznia2008

pudełko PL

14stycznia2008

producent: Artifex Mundi wydawca: Play-publishing wydawca PL: Play-publishing

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Ernest Colt jest propozycją zabrzańskiego studia Artifex Mundi adresowaną do szerokiego kręgu miłośników Dzikiego Zachodu i strzelania z rewolwerów. Tytuł przygotowany został na zlecenie firmy Play Publishing, specjalizującej się w wydawaniu niskobudżetowych produkcji.

Główny bohater gry to młody kowboj, który od dziecka marzył o tym, by przypiąć na piersi gwiazdę szeryfa i zaprowadzić porządek. Droga do realizacji tego celu nie jest jednak łatwa. Ernest Colt, którego poczynaniami kieruje gracz, musi bowiem wykazać się pewną ręką i celnym okiem, stając do walki z bandytami, dzikimi zwierzętami oraz siłami nadprzyrodzonymi.

Fabuła gry podzielona została na 5 rozdziałów, z których każdy liczy cztery poziomy. W trakcie zabawy bohater musi stawić czoła ponad 20 rodzajom wrogów oraz 6 bossom plansz. Twórcy zadbali o spory asortyment broni potrzebnej do eksterminacji przeciwników. Za zdobywane w trakcie zabawy pieniądze kupić można łącznie 24 rodzaje pistoletów, strzelb i innych śmiercionośnych narzędzi rodem z westernów.

Rozgrywka w Ernest Colt bazuje na klasycznych rozwiązaniach, doskonale znanych miłośnikom zręcznościowych strzelanek z rodzaju „shoot'em up”. Akcja ukazana jest zza pleców głównego bohatera (z przewyższenia). Gracz kieruje ruchem postaci za pomocą klawiatury, a przy użyciu myszki celuje i strzela do przeciwników.

Trójwymiarowa oprawa graficzna gry utrzymana jest w stylistyce kreskówki. Niestety, jej jakość nie dorównuje współczesnym standardom, co szczególnie widać po niewielkiej ilości detali w modelach postaci czy elementach otoczenia.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Ernest Colt: Western Shooter: Odpowiednia dla każdego wieku.