Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

5. shoot 'em up

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 5. Najpopularniejsze gry o tematyce shoot 'em up.

PC
PC Windows194
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 54 Sony PlayStation 4111 Sony PlayStation 332 Sony PlayStation 22 Sony PlayStation 110 PlayStation Portable11 PlayStation Vita43
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S5 Microsoft XBOX ONE82 Microsoft Xbox 36025 Microsoft Xbox1
Mobile
Android28 Apple iOS33 Windows Phone3
Nintendo
Nintendo Switch82 Nintendo Wii2 Nintendo DS3 Nintendo Wii U11 Nintendo 3DS4 Game Boy Advance1 Nintendo GameCube2
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

shoot 'em up
Project Root
Project Root

Akcji 1 maja 2014

Klasyczna strzelanina typu top-down, nawiązująca do legend gatunku pokroju serii Desert Strike. W grze wcielamy się w członków rebelianckiej organizacji Arcturus, którzy próbują położyć kres światowej dominacji potężnej korporacji energetycznej Prometheus. Rozgrywka pozwala na pełną swobodę ruchu oraz nieograniczoną eksplorację map i sprowadza się do eliminacji zastępów wrogów (w powietrzu oraz na ziemi) oraz walki z wymagającymi bossami.

PCPS4XONEPSV

Party Planet
Party Planet

Towarzyskie 12 grudnia 2017

Kompilacja trzydziestu minigier opracowanych z myślą o towarzyskiej wieloosobowej rozgrywce – choć nic nie stoi na przeszkodzie, by bawić się w pojedynkę. Na liście dostępnych pozycji pojawiają się zarówno "celowniczki" i shoot’em upy, jak i dwuwymiarowe platformówki czy zręcznościówki premiujące refleks.

Switch

Hellmut: The Badass from Hell
Hellmut: The Badass from Hell

Zręcznościowe 27 lutego 2018

Dwuwymiarowy dungeon crawler, w którym walczymy z demonami. W Hellmut: The Badass from Hell gracze wcielają się w rożne postacie odblokowywane podczas rozgrywki. Zabawa jest szybka, efektowna i trudna.

PCPS4XONESwitch

Space Overlords
Space Overlords

Zręcznościowe 3 marca 2016

Trójwymiarowa gra akcji, w której wcielamy się w Overlordów, starożytnych kosmicznych strażników, starających się zniszczyć istotę o imieniu Kesedihan, pragnącą zawładnąć całym wszechświatem. Walczymy na niewielkich trójwymiarowych planetach, równając z ziemią miasta oraz wojska naszego nemezis.

PCPS4PSV

Airheart: Tales of Broken Wings
Airheart: Tales of Broken Wings

Akcji 24 lipca 2018

Gra akcji wzbogacona rozwiązaniami z klasycznych strzelanin automatowych i produkcji typu roguelike. Tytuł stanowi kontynuację Cloud Crashers, a został opracowany przez zespół Blindflug. Akcję omawianej produkcji osadzono w dieselpunkowym świecie. Główną bohaterką jest Amelia, która mieszka w latającym mieście zwanym Granaria. Dziewczyna pracuje przy połowie ryb żyjących wysoko w chmurach i doskonale zdaje sobie sprawę z nierówności społecznych, jakie istnieją również w tej podniebnej utopii.

PCPS4XONE

Thunder Force V
Thunder Force V

Zręcznościowe 21 maja 1998

Zręcznościowa, side-scrollowana strzelanka 2D, w której posiadacze konsoli przejmują kontrolę nad bojowym statkiem kosmicznym. Produkcja jest konwersją z Segi Saturn i jednocześnie piątą odsłoną cyklu Thunder Force.

PS1

Bullet Soul: Infinite Burst
Bullet Soul: Infinite Burst

Akcji 1 listopada 2016

Kontynuacja ciepło przyjętej gry Bullet Soul z 2011 roku. Produkcja należąca do gatunku bullet hell shooterów opowiada o dalszych losach bohaterów pierwszej części serii, którzy po raz kolejny stawiają czoła nieprzebranym siłom złowrogiego imperium Mecha-warl, snującego plany podboju kosmosu.

PCX360

Cryptark
Cryptark

Akcji 20 czerwca 2017

Hybryda „rogalika” i klasycznego shoot’em upa, w której wcielamy się w uzbrojonego po zęby najemnika wyspecjalizowanego w niszczeniu od środka statków kosmicznych należących do obcej cywilizacji. W trakcie rozgrywki eksplorujemy generowane proceduralnie wnętrza okrętów i przedzieramy się przez zastępy adwersarzy, stopniowo zwiększając swój potencjał bojowy. Całość okraszono dwuwymiarową grafiką utrzymaną w kreskówkowej stylistyce.

PCPS4

Atari Flashback Classics Vol. 3
Atari Flashback Classics Vol. 3

Zręcznościowe 4 września 2018

Kolekcja klasycznych gier znanych z platform Atari 2600 i 5200 oraz dawnych automatów do gier. Na liście znaleźć można 50 tytułów, takich jak Star Riders, Saboteur, Centipede czy Atari Soccer. Za stworzenie kompilacji odpowiada firma Atari.

PS4XONE

Gravity Crash
Gravity Crash

Zręcznościowe 24 listopada 2009

Tytuł odwołujący się do klasycznych strzelanek. Naszym zadaniem jest prowadzenie statku zmagającego się z siłami grawitacji i bezwładności oraz potężnymi przeciwnikami.

PS3PSPPSV

Super Stardust Ultra
Super Stardust Ultra

Zręcznościowe 10 lutego 2015

Czwarta część serii zręcznościowych strzelanin typu shoot ‘em up, od zawsze kojarzonej z konsolami firmy Sony. W produkcji zespołów D3T oraz XDEV wcielamy się w pilota statku kosmicznego, którzy przemierza kosmos celem eliminacji sił wrogiej cywilizacji zagrażającej gatunkowi ludzkiemu. Podobnie jak w poprzednich odsłonach serii, zmagania toczą się na orbitach różnych planet. Korzystając z obu gałek analogowych, poruszamy statkiem oraz ostrzeliwujemy przeciwników.

PS4

Omega Boost
Omega Boost

Zręcznościowe 31 sierpnia 1999

Stworzona przez autorów serii Gran Turismo gra akcji typu shoot'em up, w której gracze sterują potężnym robotem i walczą z falami wrogów. Produkcja cechuje się wysokim poziomem oprawy wizualnej. Ukazane w grze mechy zostały zaprojektowane przez twórcę marki Macross.

PS1

Star Fox 64
Star Fox 64

Zręcznościowe 2 kwietnia 2007

Reedycja klasycznej strzelaniny z konsoli Nintendo 64. Wcielamy się w postać tytułowego liska, stając do walki z armią Andross. Używamy między innymi czołgu oraz statku kosmicznego.

Wii

DARIUSBURST Chronicle Saviours
DARIUSBURST Chronicle Saviours

Akcji 30 listopada 2015

Dynamiczna, stworzona przez studio Pyramid strzelanina, w której akcja prezentowana jest w perspektywie bocznej. Planeta Darius została zaatakowana przez Belserów — armia obcych zagnieździła się w morzach i oceanach na całym globie. Ratunkiem dla jej mieszkańców ma być nowa, śmiercionośna broń, czyli tak zwany Burst System.

PCPS4PSV

GALAK-Z
GALAK-Z

Zręcznościowe 4 sierpnia 2015

Przygotowana przez studio 17-bit dwuwymiarowa gra zręcznościowa z gatunku shoot’em up. W GALAK-Z wcielamy się w rolę pilota kosmicznego myśliwca, który w nieprzyjaznych warunkach musi zmierzyć się z zastępami uzbrojonych po zęby wrogów. Choć ogólne założenia rozgrywki nie różnią się specjalnie od standardów gatunku, twórcy wprowadzili jednak do zabawy kilka istotnych innowacji.

PCPS4PSV

Luftrausers
Luftrausers

Zręcznościowe 18 marca 2014

Zręcznościowa strzelanka w staroszkolnym stylu, charakteryzująca się bardzo prostą, dwuwymiarową oprawą graficzną w stylu ośmiobitowych klasyków. Gracz wciela się w pilota tytułowego samolotu, potrafiącego wykonywać podniebne ewolucje, a jednocześnie eliminować nadciągających przeciwników za pomocą różnego rodzaju broni.

PCPS3ANDPSV

Space Invaders Extreme
Space Invaders Extreme

Zręcznościowe 17 czerwca 2008

Remake kultowego shoot’em upa z 1978 roku, w którym gracz wciela się w pilota statku kosmicznego i stawia czoła tytułowym najeźdźcom z kosmosu. Rozgrywka w opracowanym przez firmę Taito Space Invaders Extreme czerpie garściami ze schematu wypracowanego na potrzeby oryginału, aczkolwiek autorzy wzbogacili całość o kilka nowych rozwiązań.

PCX360PSPNDS

R-Type Dimensions EX
R-Type Dimensions EX

Zręcznościowe 4 lutego 2009

Dwie klasyczne strzelanki znane z salonów gier (R-Type i R-Type II) w zupełnie nowej i odświeżonej wersji. Dobrą zabawę gwarantuje: kilkanaście poziomów, rozbudowany system modyfikacji uzbrojenia i tryb kooperatywny.

PCPS4SwitchX360PS3iOS

Floating Cloud God Saves the Pilgrims
Floating Cloud God Saves the Pilgrims

Zręcznościowe 18 kwietnia 2012

Dwuwymiarowa gra z gatunku shoot 'em up, w której kontrolujemy unoszące się na chmurze bóstwo, którego zadaniem jest ochrona podróżujących pielgrzymów przed atakującymi ich demonami.

PSPPSV

GRIDD: Retroenhanced
GRIDD: Retroenhanced

Akcji 16 maja 2017

Strzelanina na szynach opracowana przez niezależny włoski zespół Antab Studio. Produkcja czerpie z cyberpunkowej stylistyki z lat osiemdziesiątych XX wieku oraz ówczesnej kultury hakerskiej. Gracz wciela się w pilota statku bojowego przemierzającego wirtualną rzeczywistość, a jego zadaniem jest pokonanie komputerowego systemu obronnego i unicestwienie niebezpiecznej Sztucznej inteligencji. W trakcie rozgrywki mkniemy przez generowane proceduralnie trasy, walcząc z zastępami przeciwników.

PCPS4XONESwitch

Wanted Corp
Wanted Corp

Akcji 6 grudnia 2011

Wanted Corp to zręcznościowa gra akcji wyprodukowana przez studio Zoo Games. Twórcy inspirowali się klasycznymi strzelaninami. Bohaterami gry jest para międzygalaktycznych łowców nagród - Neal H. MadDogg oraz Irina Zimoy, którzy specjalizują się w eksterminacji i wyłapywaniu przestępców z różnych zakątków kosmosu. Gra oferuje kilka trybów zabawy, w tym 4 kampanie solowe i kooperacyjny multiplayer.

PCPS3PSV

Ghost Blade HD
Ghost Blade HD

Akcji 28 lutego 2017

Strzelanina typu shoot'em up, opracowana przez niezależne studio Hucast Games. Gracz wciela się w najlepszego pilota Earth Defense Force, którego zadaniem jest pokonanie Shiry – zbuntowanej sztucznej inteligencji, która zainstalowała się na opuszczonej stacji kosmicznej dryfującej na obrzeżach Układu Słonecznego. W Ghost Blade HD przejmujemy kontrolę nad jednym z trzech doskonale uzbrojonych statków bojowych.

PCPS4XONEWiiU

Super Crush KO
Super Crush KO

Akcji 16 stycznia 2020

Platformowa gra akcji łącząca cechy brawlera i shoot 'em upa. W trakcie rozgrywki wcielamy się w dziewczynę próbującą powstrzymać zbuntowaną sztuczną inteligencję przed przejęciem kontroli nad futurystycznym miastem. Zabawa w Super Crush KO polega na nieustannym podążaniu w prawo i widowiskowej eliminacji wszystkiego, co stanie nam na drodze.

PCSwitch

C-Rush
C-Rush

Akcji 17 lutego 2014

C-Rush to gra nawiązująca do klasycznych, zręcznościowych strzelanek z perspektywą widoku z boku. Nasz mały kosmiczny stateczek ma za zadanie strącić setki wrogich jednostek za pomocą podstawowego i dodatkowego oręża. Oprawia audiowizualna prezentuje się przyjaźnie, a widowiskowość zapewniają efekty specjalne.

PC