Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

10. shoot 'em up

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 10. Najpopularniejsze gry o tematyce shoot 'em up.

PC
PC Windows194
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 54 Sony PlayStation 4111 Sony PlayStation 332 Sony PlayStation 22 Sony PlayStation 110 PlayStation Portable11 PlayStation Vita43
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S5 Microsoft XBOX ONE82 Microsoft Xbox 36025 Microsoft Xbox1
Mobile
Android28 Apple iOS33 Windows Phone3
Nintendo
Nintendo Switch82 Nintendo Wii2 Nintendo DS3 Nintendo Wii U11 Nintendo 3DS4 Game Boy Advance1 Nintendo GameCube2
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

shoot 'em up
Astro Tripper
Astro Tripper

Zręcznościowe 3 grudnia 2008

Futurystyczna strzelanka nawiązująca do klasycznych gier automatowych. Sterujemy niewielkim statkiem kosmicznym i pokonujemy kolejne poziome platformy niszcząc wszystko, co staje nam na drodze. Jest to kontynuacja tytułu wydanego w 2001 roku.

PCPS3

Orbitron: Revolution
Orbitron: Revolution

Akcji 1 grudnia 2011

Utrzymana w klasycznym automatowym stylu strzelanka. Zasiadamy ze sterami niewielkiego, ale solidnie uzbrojonego statku kosmicznego i toczymy bitwy z hordami wrogów. Poruszanie się jest ograniczone do dwóch wymiarów, ale jednocześnie grafika oferuje bogate w detale obiekty 3D i spektakularne efekty świetlne.

PCX360

Waveform
Waveform

Zręcznościowe 20 marca 2012

Prosta gra niezależna stanowiąca wariację na temat scrollowanych strzelanek. W trakcie zabawy próbujemy przechwycić jak najwięcej punktowanych celów nadlatujących z prawej krawędzi ekranu, unikając jednocześnie niebezpiecznych przeszkód w postaci m.in. asteroid. Gracz może wpływać jedynie na kształt fali wyznaczającej zygzakowaty ruch sterowanego obiektu.

PC

Tempest 4000
Tempest 4000

Akcji 17 lipca 2018

Kolejna odsłona klasycznego cyklu tzw. tunelowych strzelanek w realiach science fiction. Za stworzenie tytułu odpowiedzialne jest studio Llamasoft pod wodzą Jeffa Mintera, który w 1994 roku przygotował także remake oryginalnego automatowego Tempesta na konsolę Atari Jaguar. Podobnie jak w poprzednich częściach serii rozgrywka sprowadza się do sterowania "szponiastym" statkiem kosmicznym, który porusza się po tunelowej planszy przypominającej nieco pajęczynę.

PCPS4XONE

ITTA
ITTA

Akcji 22 kwietnia 2020

Twin-stick shooter, w którym wcielamy się w tytułową dziewczynę walczącą o przetrwanie w malowniczej, choć wyjątkowo nieprzyjaznej krainie. Grę ITTA oparto na zasadach boss rush, więc w trakcie zabawy stawiamy czoła wyłącznie bossom.

PCSwitch

Riff: Everyday Shooter
Riff: Everyday Shooter

Zręcznościowe 29 marca 2006

Everyday Shooter to prosta relaksująca produkcja, łącząca w sobie cechy gry muzycznej i strzelaniny w stylu Robotron 2084 lub Geometry Wars. Gra została opracowana przez firmę Queasy Games.

PCPS3

Mutant Storm Reloaded
Mutant Storm Reloaded

Zręcznościowe 22 listopada 2005

Mutant Storm Reloaded jest strzelaniną, podobną do takich gier jak np. Robotron: 2084 lub Smash TV. Odpowiedzialni za nią są deweloperzy ze studia PoMPoM Games.

X360

Radirgy Swag
Radirgy Swag

Akcji 13 czerwca 2019

Klasyczna wertykalna strzelanka typu shoot 'em up. W Radirgy Swag kontrolujemy niewielki latający statek, niszcząc setki przeciwników oraz zbierając wiele typów power-upów. Jedną z wyjątkowych cech tytułu jest system dynamicznych misji.

Switch

Beat Hazard Ultra
Beat Hazard Ultra

Zręcznościowe 16 czerwca 2011

Szybka dwuwymiarowa gra zręcznościowa oparta na pomyśle zaczerpniętym z klasycznego Asteroids. Siedząc w statku kosmicznym niszczymy nadlatujące z każdej strony hordy przeciwników i meteorów, które są generowane przez grę poprzez analizę pliku muzycznego wybranego przez gracza.

PCPS3

Demon's Crystals
Demon's Crystals

Akcji 21 kwietnia 2016

Dynamiczny twin-stick shooter, w którym gracze wcielają się w Urykanów – demoniczne istoty próbujące wrócić na szczyt łańcucha pokarmowego. Sednem rozgrywki jest eliminacja hord przeciwników, których posyłamy do piachu przy użyciu zróżnicowanego arsenału – w miarę postępów w przygodzie protagoniści zdobywają doświadczenie i awansują na kolejne poziomy, zwiększając tym samym swój potencjał bojowy.

PCPS4XONESwitchANDiOS

Dead End Job
Dead End Job

Akcji 13 grudnia 2019

Kolorowy twin stick shooter, w którym wcielając się w pogromcę duchów, wykonujemy zlecenia, poskramiamy różnorakie istoty i szukamy sposobu na uratowanie naszej szefowej. Za stworzenie gry Dead End Job odpowiada studio Ant Workshop.

PCPS4XONESwitch

Psyvariar Delta
Psyvariar Delta

Akcji 30 sierpnia 2018

Odświeżona i rozbudowana wersja gry Psyvariar Revision, znanej z automatów arcade. Psyvariar Delta to klasyczny shoot’em up, w którym kontrolujemy futurystyczny myśliwiec i eliminujemy wszystko, co stanie nam na drodze.

PCPS4Switch

AirAttack 2
AirAttack 2

Akcji 5 grudnia 2015

Opracowana przez studio Art In Games oldskulowa strzelanina z podgatunku zwanego shmup, będąca kontynuacją gry AirAttack z 2010 roku. Produkcja nie oferuje konkretnej warstwy fabularnej; podczas zabawy wcielamy się w rolę pilota, który walczy z siłami lotniczymi państw Osi.

iOS

Mutant Storm Empire
Mutant Storm Empire

Zręcznościowe 31 października 2007

Mutant Storm Empire to klasyczna strzelanina, w której sterujemy małym stateczkiem i niszczymy wszystko na swojej drodze. Tytuł został wyprodukowany został przez studio PoMPoM Games.

X360

ETHER Vapor Remaster
ETHER Vapor Remaster

Zręcznościowe 29 czerwca 2012

Futurystyczna scrollowana strzelanka utrzymana w stylistyce anime. Zasiadamy za sterami prototypowego myśliwca i ruszamy do walki po stronie zaawansowanej technologicznie nacji Chaldea, broniącej się przed szturmem połączonych państw znanych pod nazwą Lydia.

PC

Bullet Soul
Bullet Soul

Zręcznościowe 7 kwietnia 2011

Dwuwymiarowy shoot'em up wydany pierwotnie na konsoli Xbox 360, a w późniejszym czasie wypuszczony także na PC-tach. Podczas zabawy kierujemy jednym z kilku dostępnych statków bojowych i walczymy z niezliczoną liczbą wrogów.

PCX360

Acceleration of Suguri X-Edition
Acceleration of Suguri X-Edition

Akcji 15 lutego 2011

Acceleration of Suguri X-Edition to spin-off dynamicznej strzelanki Suguri, która łączy w sobie cechy klasycznych strzelanin z mechanikami z bijatyk.

PCPS3

Let Them Come
Let Them Come

Akcji 3 października 2017

Dynamiczny shoot‘em up, w którym stawiamy czoła najeźdźcom z kosmosu. W trakcie zabawy bohater obsługuje znajdujący się po lewej stronie ekranu ciężki karabin maszynowy, a przeciwnicy nadciągają z prawej. W toku zmagań zdobywamy punkty, które możemy wydać nie tylko na dodatkowe bronie (granaty, koktajle Mołotowa czy choćby piła mechaniczna), lecz również na ulepszenia.

PCXONEANDiOS

Scram Kitty and his Buddy on Rails
Scram Kitty and his Buddy on Rails

Zręcznościowe 15 maja 2014

Oryginalne połączenie dwuwymiarowej platformówki oraz gry shoot'em up. Gracze wcielają się w uzbrojonego w laserowe pistolety bohatera, który stara się uratować koty uwięzione na stacji kosmicznej przez superinteligentne szczury. Gracze poruszają się po orbitalnej stacji na lewitującym dysku, przyczepiającym się do magnetycznych ścian.

WiiU

Quad Fighter K
Quad Fighter K

Akcji 31 maja 2018

Shoot’em up, w którym wcielamy się w pilota kosmicznego myśliwca, a naszym zadaniem jest dokonanie ataku na fortecę agresywnych Obcych, nim uda im się całkowicie podbić Ziemię. W Quad Fighter K można grać tak w pojedynkę, jak i w towarzystwie maksymalnie trójki innych osób.

Switch

Omega Five
Omega Five

Akcji 9 stycznia 2008

Scrollowana strzelanina, w której zajmujemy się masową eksterminacją nadciągających z wielu różnych stron przeciwników. Wybieramy pomiędzy pięcioma bohaterami, różniącymi się typami dostępnych ataków.

X360

SpyLeaks
SpyLeaks

Logiczne 17 sierpnia 2012

Gra logiczno-zręcznościowa z elementami strzelaniny typu „shump” (shoot'em up). Zadaniem gracza jest pomóc parze bohaterów odkryć szczegóły złowieszczego planu, stanowiącego zagrożenie dla całego świata. Tytuł wyprodukowany został przez niezależne studio HeartBit Interactive przy współpracy z The Benjamin Focus Production.

PCX360

Futuridium EP Deluxe
Futuridium EP Deluxe

Zręcznościowe 16 lipca 2013

Trójwymiarowa niezależna gra shoot 'em up z kolorową i minimalistyczną oprawą graficzną. Wcielamy się w pilota statku kosmicznego, którego zadaniem jest zniszczenie ogromnych pancerników, równocześnie musimy dbać o poziom nieustanie spadającej energii w silnikach.

PCPS4PSV

Rival Megagun
Rival Megagun

Akcji 29 listopada 2018

Strzelanka 2D typu shoot 'em up. Rival Megagun wyróżnia się ciekawym multiplayerem dla 2 osób, w którym możemy zamienić się w bossa nacierającego na drugiego gracza. Grę stworzyło studio Spacewave Software.

PCPS4XONESwitch