Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

46. samochodowe

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 46. Najpopularniejsze gry o tematyce samochodowe.

PC
PC Windows909 WWW4
PlayStation
Sony PlayStation 588 Sony PlayStation 4184 Sony PlayStation 3138 Sony PlayStation 2194 Sony PlayStation 137 PlayStation Portable66 PlayStation Vita21
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S85 Microsoft XBOX ONE181 Microsoft Xbox 360133 Microsoft Xbox97
Mobile
Android80 Apple iOS88 Windows Phone14
Nintendo
Nintendo Switch93 Nintendo Wii58 Nintendo DS44 Nintendo Wii U8 Nintendo 3DS14 Game Boy Advance30 Nintendo GameCube39
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

samochodowe
PC Rally
PC Rally

Wyścigi 20 marca 1995

PC Rally to zrealizowane przez hiszpańską firmę Digital Dreams Multimedia wyścigi samochodowe o zręcznościowym charakterze, które pozwolą graczowi zasiąść za kierownicą dwóch wozów rajdowych i zmierzyć się z czasem na trzech, rozbudowanych trasach.

PC

Wreckless: The Yakuza Missions
Wreckless: The Yakuza Missions

Wyścigi 4 lutego 2002

W Wreckless możemy pojeździć po zatłoczonym mieście bez żadnych reguł. Naszym zadaniem jest walka z japońską mafia – Yakuza – w 20 dynamicznych i różnorodnych misjach.

PS2XBOXGCN

Dirt Track Racing
Dirt Track Racing

Wyścigi 31 stycznia 2000

Dirt Track Racing to pierwszy tytuł z produkowanej przez Ratbag Games serii ścigałek. Gracz bierze udział w niezwykle popularnych w Stanach Zjednoczonych tytułowych wyścigach Dirt Racing, które są rozgrywane na odcinkach błotnistych – w przeciwieństwie jednak do rajdów samochodowych zawody organizowane są na owalnych torach zbliżonych wyglądem do aren NASCAR czy IndyCar.

PC

Deathtrack
Deathtrack

Wyścigi 23 marca 1989

W niedalekiej przyszłości, tradycyjne wyścigi samochodowe odeszły do lamusa. Przestała się liczyć umiejętność radzenia sobie z wozem w trudnych warunkach, sportowa rywalizacja i tego typu brednie. Rozpoczęła się era zniszczenia, które siały kilkutonowe maszyny, od zderzaka aż po dach załadowane rozmaitymi środkami zagłady.

PC

Leadfoot: Stadium Off-Road Racing
Leadfoot: Stadium Off-Road Racing

Wyścigi 22 maja 2001

LeadFoot to wyścigi samochodów terenowych rozgrywające się na wielkich, pełnych zakrętów i nierówności terenu torach szutrowych wykorzystywanych głównie do motocyklowych zawodów motocrossowych.

PC

F1 Championship Season 2000
F1 Championship Season 2000

Wyścigi 28 listopada 2000

Dynamiczna ścigałka, w której zasiadamy za sterami jednego z kilkunastu dostępnych bolidów Formuły 1. Gra posiada pełną licencję organizacji FIA (sezon 2000), obejmującą między innymi poszczególnych kierowców, czy wyścigowe tory. Mocną stroną programu jest realizm jazdy.

PCPS2

NASCAR Heat
NASCAR Heat

Wyścigi 24 sierpnia 2000

Gra wyścigowa odtwarzająca wyścigi NASCAR. Autorzy wykorzystali oficjalną licencję, dzięki czemu dostajemy wszystkie oficjalne trasy z sezonu 2000. Na tych torach ściga się 27 kierowców doskonale znanych fanom tego sportu. Ciekawostką jest tryb Beat the Heat umożliwiający przeżycie niesamowitych scenariuszy opartych o prawdziwe historie.

PC

NASCAR 2000
NASCAR 2000

Wyścigi 22 marca 2000

Symulator odtwarzający wyścigi NASCAR. Gra korzysta z oficjalnej licencji, dzięki czemu dostępnych jest osiemnaście torów znanych z rzeczywistych zawodów. W rozgrywkach bierze udział 33 regularnych zawodników plus 7 mistrzów z dawnych czasów. Gra oferuje też bogate możliwości tuningowania samochodów.

PC

Crazy Car Championship
Crazy Car Championship

Wyścigi prace wstrzymane

Wyścigi futurystycznych pojazdów zbudowanych z najprzeróżniejszych komponentów po fantastycznych trasach umiejscowionych na archipelagu latających wysp.

PC

World Sports Cars
World Sports Cars

Wyścigi prace wstrzymane

Superrealistyczne wyścigi najszybszych samochodów sportowych świata po najbardziej znanych torach wyścigowych. Przygotuj swój bolid do zawodów ustawiając wszelkie szczegóły zawieszenia i silnika, aby wygrać wyścig w rzeczywistych warunkach atmosferycznych.

PC

NASCAR Road Racing
NASCAR Road Racing

Wyścigi 15 czerwca 1999

Realistyczne wyścigi samochodów zawierające oryginalne teamy, kierowców i samochody biorące udział w amerykańskich zawodach NASCAR na specjalnie przygotowanych torach.

PC

Autobahn Total
Autobahn Total

Wyścigi 20 stycznia 2001

Wyścigi najszybszych seryjnie produkowanych samochodów świata po niemieckich autostradach, gdzie nikt nie zwraca uwagi na ograniczenie prędkości.

PC

Brisk
Brisk

Wyścigi prace wstrzymane

Wyścigi samochodowe umieszczone w przyszłościowej scenerii. Gra jest kombinacją wysokiej jakości wizualizacji i dźwieku z dużą grywalnością przy stosunkowo dużych wymaganiach stawianych graczom.

PC

V8 Challenge
V8 Challenge

Wyścigi 12 września 2002

V8 Challenge to wyprodukowana przez studio Digital Illusions symulacja wyścigów samochodowych. Tytuł korzysta z oficjalnej licencji australijskiej formuły V8 Challenge, a gracze mają okazję usiąść za kierownicą maszyn ścigających się w sezonie 2002. Twórcy zadbali o wierne odwzorowania torów i samochodów, realistyczną fizykę jazdy oraz kilka wariantów zabawy, w tym możliwość rywalizacji w trybie multiplayer.

PC

Larry Ragland's 4x4 Challenge
Larry Ragland's 4x4 Challenge

Wyścigi 9 listopada 2001

Symulator wyścigów 4x4 rozgrywanych na specjalnie przygotowanych trasach pełnych są przeszkód, pułapek oraz wszelkiego trudnego do przebycia podłoża. Całość powstała przy udziale nazwiskiem Larry’ego Raglanda, znanego mistrza tego popularnego w USA sportu.

PC

Cabela's 4x4 Off-Road Adventure 2
Cabela's 4x4 Off-Road Adventure 2

Wyścigi 19 grudnia 2001

Druga część cieszących się niemałą popularnością rajdów terenowych firmowana przez firmę Cabela, charakteryzujacych się dużą dowolnością wyboru trasy przejazdu.

PC

Hot Wired
Hot Wired

Wyścigi 19 czerwca 2001

Zręcznościowe wyścigi połączone z elementami akcji, w których stajemy się sprytnym złodziejem samochodów. Naszym zadaniem jest kradzież cennych aut. W realizacji tego zadania przeszkadzają nam policjanci. Akcja toczy się na terenie dziesięciu największych metropolii w USA.

PC

Dirt Track Racing 2
Dirt Track Racing 2

Wyścigi 25 września 2002

Druga edycja wyścigów samochodowych rozgrywanych na podłożu ziemno-błotnym, w których możemy zasiąść za kiwrownicą jednego z czternastu pojazdów z trzech różnych klas.

PC

Stunts: Final Stage
Stunts: Final Stage

Wyścigi prace wstrzymane

Stunts: Final Stage to wyprodukowane przez słowackie studio Mayhem zręcznościowe wyścigi samochodowe. Rywalizacja kierowców toczy się na mocno zakręconych, pełnych niebezpieczeństw trasach, a gracze mogą poprowadzić jedną z 21 dostępnych maszyn. Atutem gry jest funkcjonalny edytor, pozwalający tworzyć własne tory.

PC

Sprint Cars: Road to Knoxville
Sprint Cars: Road to Knoxville

Wyścigi 24 września 2006

Kolejny przedstawiciel gatunku wyścigów samochodowych. Tym razem mamy do czynienia z raczej rzadko wykorzystywanym w grach komputerowych rodzajem pojazdów, a mianowicie Sprint Cars, czyli odmianą gokartów, posiadających dziwaczne niby- skrzydła na dachu.

PCPS2

Carnage
Carnage

Wyścigi prace wstrzymane

Sieciowy symulator brutalnego, samochodowego sportu przyszłości. Carnage w swych założeniach przywodzi na myśl wielkie hity, święcące swe największe triumfy w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia, np. Interstate '76 czy Vigilante 8.

PCX360

Pimp My Ride
Pimp My Ride

Wyścigi 21 listopada 2006

Gra Pimp My Ride powstała na bazie znanego widzom MTV programu, którego polski tytuł brzmi Odpicuj mi brykę. W programie tym, jeśli ktoś jeszcze nie wie, znany, amerykański raper – Xzibit, wraz z grupą mechaników, zmienia stare, zdezelowane samochody, należące do widzów, w lśniące, nowoczesne, naszpikowane elektroniką i ekstrawaganckie pojazdy.

X360PS2PSPWii

Baja Destruction
Baja Destruction

Wyścigi prace wstrzymane

Baja Destruction jest grą wyścigową, która wygląda niczym połączenie scen z filmu Mad Max 2: The Road Warrior i dorocznych off-roadowych zmagań spod znaku Baja 1000. Trzeba więc nie tylko dojechać w jednym kawałku do mety, ale także zniszczyć po drodze możliwie najwięcej maszyn rywali. Wszystko przy użyciu Wii-pilota, pozwalającego na precyzyjne sterowanie.

Wii

Midnight Outlaw: Six Hours to Sun Up
Midnight Outlaw: Six Hours to Sun Up

Wyścigi 4 marca 2005

Dynamiczna gra wyścigowa, w której bierzemy udział w nielegalnych nocnych wyścigach samochodowych, wykorzystując do tego celu mocno podrasowane modele aut oraz półciężarówek.

PC