Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

2. przygodowe gry akcji - Gry RPG

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 2. Gry z gatunku rpg o tematyce przygodowe gry akcji ułożone według popularności.

RPG. Gatunek gier, w skład którego wchodzą wszelkie produkcje z przeważającą liczbą elementów rozwoju prowadzonego bohatera (bądź grupy bohaterów) i rozbudowanych statystykach postaci, a także cechujące się wielowątkową fabułą i wielowątkowymi questami. Zaliczmy do niej zarówno klasyczne gry RPG bazujące na walce turowej i zasadach rodem z "papierowych gier RPG" (Baldur's Gate, Fallout), jak i RPG akcji z dynamiczną walką toczoną w czasie rzeczywistym (seria Gothic) oraz jRPG, czyli bardzo charakterystyczne tytuły bazujące na stylistyce i kulturze państw dalekiego wschodu, w tym anime i mandze (cykle Final Fantasy i Kingdom Hearts).

Po premierze 18 Przed premierą 9
RPG
przygodowe gry akcji
PC
PC Windows24
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 55 Sony PlayStation 418
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S5 Microsoft XBOX ONE19
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android1 Apple iOS1
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch12 Nintendo Wii1
Nintendo DS
Nintendo Wii U2
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube1
WIĘCEJ
MNIEJ
Cryamore
Cryamore

RPG 2021

Przygodowa gra akcji z elementami RPG-a, opracowana przez studio NostalgiCO. Gracz trafia na wyspy Noka, których mieszkańcy przez całe stulecia opierali rozwój cywilizacji na silnikach parowych. Sytuacja uległa zmianie po odkryciu tytułowego minerału oferującego nie tylko większy potencjał energetyczny, lecz także możliwość wpływania na cechy żywych istot.

PCPS4XONEWiiU

Eternity: The Last Unicorn
Eternity: The Last Unicorn

RPG 5 marca 2019

Trzecioosobowa gra RPG akcji w klasycznych realiach fantasy, czerpiących garściami z mitologii nordyckiej. Produkcja opowiada o losach młodej elfki Aurehen oraz potężnego wikinga Biora. Tytuł oferuje kampanię fabularną oraz tryb Areny, w którym mierzymy się z potężnymi wrogami.

PCPS4XONE

Aderyn's Cradle
Aderyn's Cradle

RPG prace wstrzymane

Niezależna przygodowa gra akcji łącząca elementy różnych gatunków, stworzona w oparciu o silnik graficzny CryEngine. Akcja Aderun’s Cradle rozgrywa się w fantastycznym, pełnym niebezpieczeństw świecie. Gracz wciela się w podróżnika, który wplątał się w wojnę pomiędzy ludźmi, siłami natury i bogami. Na początku zabawy wybieramy jedną z kilku dostępnych klas postaci, charakteryzujących się odmiennymi możliwościami. Twórcy przygotowali cztery otwarte na eksplorację światy.

PC