Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

4. Gry Zręcznościowe PlayStation Portable

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 4. Najpopularniejsze gry z gatunku zręcznościowe na platformę PSP.

Gry zręcznościowe. Gatunek wymagający szczególnej sprawności manualnej. Produkcje te inaczej zwane są grami arcade. Głównym zadaniem gracza jest dotarcie do wyznaczonego celu lub pokonanie przeciwników, wykazując się przy tym sprawnym kontrolowaniem prowadzonej postaci lub pojazdu. Zręcznościówki zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w postaci szczątkowej. Do tej kategorii należą m.in. popularne platformówki.

PSP

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry zręcznościowe
Canabalt
Canabalt

Zręcznościowe 14 marca 2012

Prosta gra zręcznościowa, w której sterujemy bohaterem uciekającym przed nieokreślonym niebezpieczeństwem. Gracze nie kontrolują kierunku i szybkości z jaką się poruszają, mogąc jedynie przeskakiwać napotkane przeszkody.

Floating Cloud God Saves the Pilgrims
Floating Cloud God Saves the Pilgrims

Zręcznościowe 18 kwietnia 2012

Dwuwymiarowa gra z gatunku shoot 'em up, w której kontrolujemy unoszące się na chmurze bóstwo, którego zadaniem jest ochrona podróżujących pielgrzymów przed atakującymi ich demonami.

Pinball Heroes
Pinball Heroes

Zręcznościowe 13 listopada 2009

Dwuwymiarowa symulacja pinballu. Deweloperzy przygotowali tematyczne stoły oparte na grach, które ukazały się na platformach Sony. Gracze mogą porównywać swoje wyniki z innymi osobami dzięki sieciowym tablicom punktowym.

Vib-Ribbon
Vib-Ribbon

Zręcznościowe 15 października 2014

Unikalna gra zręcznościowa uznawana za jedną pierwszych produkcji muzyczno-rytmicznych. Za produkcję tytułu odpowiadają twórcy legendarnej serii PaRappa the Rapper. Gracze kontrolują animowanego królika i w rytm muzyki muszą unikać stojących na jego drodze przeszkód.

GEX 3D: Enter the Gecko
GEX 3D: Enter the Gecko

Zręcznościowe 5 października 2011

Utrzymana w humorystycznym tonie trójwymiarowa platformówka, w której tytułowy gekon zostaje agentem do zadań specjalnych i wyrusza w niebezpieczną misję.

Alien Zombie Death
Alien Zombie Death

Zręcznościowe 18 lutego 2010

Niezbyt skomplikowana strzelanina, w której prowadzimy bitwy z obcymi dwuwymiarowym środowisku. Do ukończenia mamy w sumie 14 poziomów.

The Secret Saturdays: Beasts of the 5th Sun
The Secret Saturdays: Beasts of the 5th Sun

Zręcznościowe 20 października 2009

Secret Saturdays: Beast of the 5th Sun to gra stanowiąca połączenie elementów zręcznościowych, walki i zagadek, oparta na kreskówce o tym samym tytule.

LocoRoco Midnight Carnival
LocoRoco Midnight Carnival

Zręcznościowe 29 października 2009

Poboczna odsłona znanej serii dwuwymiarowych platformówek, która charakteryzuje się znacznie wyższym poziomem trudności niż główne gry cyklu. Ponownie nie kontrolujemy bezpośrednio bohatera, ale obracamy całą planszę, w ten sposób skacząc, przemieszczając się i wykonując inne akrobacje. Nowością jest tryb, w którym ścigamy się z własnym cieniem.

5-in-1 Arcade Hits
5-in-1 Arcade Hits

Zręcznościowe 30 czerwca 2010

Zestaw kilku dość prostych, ale mimo wszystko całkiem grywalnych minigierek. Twórcy pakietu przygotowali takie atrakcje jak Pasjans, Arkanoid, puzzle, czy chociażby grę w bilard. Część z tych propozycji ma także tryb rozgrywki wieloosobowej. Na uwagę zasługuje bardzo przyjemne i stonowane opracowanie graficzno-muzyczne.

Yumi's Odd Odyssey
Yumi's Odd Odyssey

Zręcznościowe 27 marca 2008

Remake kolorowej platformówki z konsoli SNES, w której uwięziona w dziwnym świecie bohaterka imieniem Yumi, przemierza szereg najeżonych niebezpieczeństwami poziomów. Aby uwolnić się z potrzasku, dziewczynka posługuje się głównie swoją inteligencją, oraz pełniącą funkcję bicza gumową żyłką na ryby.

Gravity Crash
Gravity Crash

Zręcznościowe 20 lipca 2010

Tytuł odwołujący się do klasycznych strzelanek. Naszym zadaniem jest prowadzenie statku zmagającego się z siłami grawitacji i bezwładności oraz potężnymi przeciwnikami.

Thexder NEO
Thexder NEO

Zręcznościowe 1 października 2009

Thexder NEO to remake klasycznego side-scrollera z 1985 roku. Siądź za sterami potężnego mecha potrafiącego transformować się w myśliwiec!

Cho Aniki Zero
Cho Aniki Zero

Zręcznościowe 19 marca 2009

Niezwykle wykręcona strzelanka, w której niczego nie możemy być pewni. Gracz wciela się w dwójkę bohaterów zmagających się z imperatorem Balzakiem II.

Alien Spidy
Alien Spidy

Zręcznościowe prace wstrzymane

Gra platformowa z rozbudowanym systemem fizyki. Wcielamy się w pochodzącego z kosmosu pająka i próbujemy odnaleźć jego porwanego towarzysza. Przemierzamy kolejne, naszpikowane przeszkodami poziomy wykorzystując specjalne zdolności głównego bohatera.

Phineas and Ferb Across 2nd Dimension
Phineas and Ferb Across 2nd Dimension

Zręcznościowe 16 września 2012

Konsolowa adaptacja popularnego serialu animowanego emitowanego przez stację Disney Channel. Dynamiczna platformówka oferująca dwadzieścia cztery rozbudowane poziomy i tryb multiplayer polegającym na współpracy dwóch osób.

SpongeBob Squarepants: The Yellow Avenger
SpongeBob Squarepants: The Yellow Avenger

Zręcznościowe 7 marca 2006

SpongeBob Squarepants: The Yellow Avenger jest kolejną próbą przeniesienia do wirtualnej rzeczywistości bohaterów komediowego serialu animowanego, znanego w Polsce pod tytułem SpongeBob Kanciastoporty. Pierwszy odcinek owego kreskówkowego cyklu wyemitowano w amerykańskiej telewizji w połowie 1999 roku, a każdy następny epizod spotykał się z bardzo entuzjastycznymi reakcjami widzów.

Mega Man Maverick Hunter X
Mega Man Maverick Hunter X

Zręcznościowe 31 stycznia 2006

W Mega Man Maverick Hunter X mechanika zabawy łączy dwuwymiarową platformówkę z elementami strzelankowymi. Tak jak w poprzednich tytułach z serii, możemy przechodzić etapy w dowolnej kolejności i ile razy chcemy. Za pokonanie bossów nagradzani jesteśmy dodatkowym uzbrojeniem. Autorzy dodali także zupełnie nowe postacie, lokacje oraz opcje.

Bubble Bobble Evolution
Bubble Bobble Evolution

Zręcznościowe 13 października 2006

Bubble Bobble Evolution to pozycja, w której po raz kolejny spotykamy się z rodzeństwem małych dinozaurów, Bubem i Bobem, którzy uzbrojeni w bąbelki muszą poradzić sobie zarówno z przeciwnikami jak i zagadkami logicznymi.

Me and My Katamari
Me and My Katamari

Zręcznościowe 21 marca 2006

Zabawa w Me and My Katamari polega na kontrolowaniu kuli, która ma możliwość zbierania i „przyklejania” mniejszych od siebie przedmiotów. W ten sposób zwiększa swą objętość. Większość zadań wymaga osiągnięcia odpowiedniej wielkość w określonym czasie. Problem tkwi w tym, że wraz ze wzrostem objętości, coraz trudniej jest kontrolować wielki obiekt.

Sonic Rivals
Sonic Rivals

Zręcznościowe 21 listopada 2006

Sonic Rivals jest następną grą zręcznościową z charakterystycznym niebieskim jeżem imieniem Sonic w roli głównej. Pierwszoplanowy element zabawy (akcja toczy się jedynie na dwóch płaszczyznach, ale środowisko jest całkowicie trójwymiarowe) stanowi rywalizacja pomiędzy postaciami ze świata kolczastego bohatera.

Little Britain: The Video Game
Little Britain: The Video Game

Zręcznościowe prace wstrzymane

Little Britain: The Video Game jest grą opartą na popularnym, obsypanym nagrodami brytyjskim serialu komediowym produkcji BBC, który w absurdalny i surrealistyczny sposób wyśmiewa narodowe cechy Brytyjczyków.

Super Collapse 3
Super Collapse 3

Zręcznościowe 3 września 2007

Odmiana klasycznego "Tetrisa", wyróżniająca się między innymi odwróceniem pola gry. Na uwagę zasługuje też szeroki wachlarz trybów zabawy, obejmujący między innymi pełnoprawną kampanię dla pojedynczego gracza.

Exit 2
Exit 2

Zręcznościowe 13 kwietnia 2007

Exit 2 to osobliwa gra akcji z elementami logicznymi, stanowiąca sequel tytułu wydanego w 2006 r. Użytkownik wciela się w postać jegomościa w pomarańczowym kapeluszu zwanego Mr. ESC.

Taito Legends Power-Up
Taito Legends Power-Up

Zręcznościowe 27 października 2006

Taito Legends Power-Up jest kieszonkową odsłoną serii, mającej przypominać graczom niegdysiejsze elektroniczno-rozrywkowe hity rodem z japońskiej firmy Taito Corporation. Dzieła tego producenta znane są przede wszystkim z salonów, wypełnionych automatami arcade, aczkolwiek szereg tytułów skonwertowano na liczne domowe platformy.