Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCXONESwitchAND
Okładka Commander Keen in Keen Dreams (PC)
OkładkaCommander Keen in Keen Dreams (PC)

Commander Keen in Keen Dreams

Commander Keen in Keen Dreams Definitive Edition

Commander Keen in Keen Dreams to gra platformowa będąca poboczną odsłoną serii przygód o genialnym ośmiolatku Billym „Commanderze Keenie” Blazie. Podobnie jak w przypadku pozostałych części za produkcję odpowiada studio id Software.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | side-scroll

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Commander Keen in Keen Dreams Premiera

1sty1991

PC

10cze2013

AND

7lut2019

Switch

28paź2022

XONE

producent: id Software wydawca: SoftDisk Publishing

Gry podobne do Commander Keen in Keen Dreams

Mario Forever

Trine

Super Meat Boy

Commander Keen in Keen Dreams jest grą platformową studia id Software. Stanowi ona poboczną odsłonę cyklu przygód Commandera Keena. Jej akcja osadzona została między wydarzeniami z trzeciej i czwartej części serii.

Fabuła

Commander Keen jest bohaterem zasłużonym w walce z kosmitami. Ma jednak podobne problemy, co każdy ośmiolatek – mama każe mu jeść warzywa. Pewnej nocy Keen przez sen przenosi się do krainy zwanej Tuberia, którą zamieszkują różnego rodzaju agresywne jarzyny.

Zadaniem Commandera Keena jest pokonanie złego władcy tego świata – Boobusa Tubera i jego Dream Machine. Do tego celu potrzebne jest zebranie odpowiedniej liczby Boobus Bombs, które jako jedyne mogą zaszkodzić królowi.

Mechanika

Commander Keen in Keen Dreams jest typową side-scrollową grą platformową. Do naszej dyspozycji oddana została mapa Tuberii, z poziomu której wybieramy plansze. Gracz przemierza poszczególne etapy w poszukiwaniu wyjścia oraz, jeśli się w nim znajdują, kolejnych Boobus Bombs. Przy okazji może on także odkryć wiele sekretów, jak dodatkowe życia czy klucze do otwierania zamkniętych drzwi.

Dużym utrudnieniem jest fakt, że Commander Keen nie posiada żadnej broni znanej z pozostałych części cyklu. W przypadku kontaktu z wrogim warzywem bohater ma tylko dwie możliwości – ominąć je lub skorzystać ze specjalnych bomb zwanych „Flower Power”, które na pewien czas zmieniają przeciwników w niegroźne kwiaty. Jeśli Commander Keen dotknie przeciwnika, to straci on jedno ze swoich żyć.

Kwestie techniczne

Produkcja pierwotnie została wydana w 1991 roku, dlatego też oferuje bardzo prostą, dwuwymiarową grafikę.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,9 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Commander Keen in Keen Dreams: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
Switch
AND
XONE