Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Teardown (PC)

Teardown PC

Teardown to gra zręcznościowo-logiczna FPP, w której wcielamy się w złodzieja – naszym zadaniem jest planowanie, a następnie przeprowadzanie kradzieży. Tytuł wyróżnia się zaawansowaną mechaniką destrukcji otoczenia, która zapewnia niezliczone drogi do osiągnięcia celu.

Zręcznościowe | FPP | elementy logiczne | indie

PC Windows
Okładka Teardown (PC)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

29października2020

wczesny dostęp

2022

2022

Steam

Teardown jest grą zręcznościowo-logiczną, w której wcielamy się w złodzieja wykonującego niebezpieczne skoki. Cechą charakterystyczną tej produkcji są imponujące możliwości destrukcji otoczenia, osiągnięte m.in. dzięki wykorzystaniu grafiki opartej na wokselach (rozwiązanie znane m.in. z Minecrafta). Za opracowanie i wydanie tego tytułu odpowiada firma Tuxedo Labs.

Fabuła

Główny bohater gry Teardown pracuje w firmie, której długi rosną z dnia na dzień. Problemy z terminowymi wypłatami oraz konieczność zapewnienia sobie dodatkowego źródła dochodu zmuszają go do nawiązania współpracy z coraz bardziej podejrzanymi osobami i wykonywania mniej lub bardziej nielegalnych zleceń. Protagonista z czasem staje się wykwalifikowanym złodziejem, któremu niestraszna jest zarówno kradzież samochodów oraz wysadzanie sejfów, jak i burzenie całych budynków.

Gameplay

W Teardown akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Filarem rozgrywki jest wykonywanie skoków, z których każdy wymaga opracowania planu wejścia do danego budynku czy kompleksu, a następnie dotarcia do cennych „fantów”. Musimy też oczywiście zadbać o drogę ucieczki – w momencie, w którym podnosimy przedmiot będący celem skoku, rozbrzmiewa bowiem alarm zmuszający nas do błyskawicznego ulotnienia się z miejsca zbrodni.

Jedną z podstawowych mechanik, z których korzysta gracz, jest możliwość wpływania na kształt otoczenia. Możemy wchodzić w interakcję z przeróżnymi obiektami (np. układać skrzynie w taki sposób, by umożliwić sobie dostanie się do miejsca położonego wyżej), a także niszczyć niemal wszystko, co znajduje się na mapie. Do tego ostatniego wykorzystujemy przeróżne narzędzia odblokowywane w miarę postępów – od młotka, przez pojazdy, skończywszy na ładunkach wybuchowych.

Teardown ma przyjemną dla oka oprawę graficzną opartą na wokselach. Całość jest utrzymana we względnie realistycznej stylistyce i wzbogacona atrakcyjnym oświetleniem (gra korzysta z ray tracingu). Na uwagę zasługuje również silnik fizyczny, który dba o realistyczne zachowanie cieczy, ognia, dymu oraz walących się ścian. Podobać się może także udźwiękowienie – produkcja Tuxedo Labs wykorzystuje technologię Path Tracingu do stworzenia realistycznej symulacji dźwiękowej.

Multiplayer

W Teardown możemy grać wyłącznie samotnie. Oprócz kampanii fabularnej na sprawdzenie czeka tryb sandboksowy (gdzie możemy bawić się w różnych środowiskach bez konieczności oglądania się na narzucone cele), a także moduł kreatywny (umożliwiający tworzenie własnych map).

Mody

Choć wersja Teardown debiutująca we Wczesnym Dostępie nie obsługiwała modów, deweloper zapowiedział implementację tej funkcji w przyszłości. W planach jest m.in. edytor map i integracja z Warsztatem Steam.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.1 / 10 na podstawie 54 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 88,00 PLN

Wymagania wiekowe Teardown

12+

Wymagania sprzętowe Teardown

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Quad Core
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 3 GB GeForce GTX 1060 lub lepsza
 • 1 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i7
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 8 GB GeForce GTX 1080 lub lepsza
 • 1 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
Ghostrunner wśród największych premier Steam w październiku
Ghostrunner wśród największych premier Steam w październiku

wiadomość25 listopada 2020

Miniony miesiąc był pełny udanych premier w serwisie Steam. Poza dużymi debiutami pokroju Baldur’s Gate 3 czy Star Wars: Squadrons, sukces osiągnęły także małe produkcje indie, takie jak Teardown czy Noita. Nie zabrakło również polskiego akcentu w postaci gry Ghostrunner.

Teardown zaimponował graczom destrukcją otoczenia
Teardown zaimponował graczom destrukcją otoczenia

wiadomość2 listopada 2020

Teardown – stworzony przez studio Tuxedo Labs symulator złodzieja, który w zeszłym tygodniu zadebiutował we Wczesnym Dostępie Steam – cieszy się dużą popularnością i zbiera bardzo dobre opinie pośród graczy.

Rozwałka i destrukcja na zwiastunie gry Teardown
Rozwałka i destrukcja na zwiastunie gry Teardown

wiadomość27 sierpnia 2020

Gra Teardown, w której wcielimy się w złodzieja siejącego wokół siebie zniszczenie, doczekała się nowego zwiastuna. A w nim, jak nietrudno się domyślić, rolę pierwszoplanową odgrywa destrukcja... która prezentuje się naprawdę zacnie.

Teardown to symulator złodzieja z mechanikami rodem z Minecrafta
Teardown to symulator złodzieja z mechanikami rodem z Minecrafta

wiadomość21 maja 2020

Deweloperzy odpowiedzialni za grę Teardown - studio Tuxedo Labs – przedstawili nowy gameplay ze wspomnianej produkcji. Materiał został nagrany w czasie testów systemu dźwiękowego wykorzystującego technologię path tracingu.