Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS5XSX
Okładka Teardown (PC)
OkładkaTeardown (PC)

Teardown

Teardown to gra zręcznościowo-logiczna FPP, w której wcielamy się w złodzieja – naszym zadaniem jest planowanie, a następnie przeprowadzanie kradzieży. Tytuł wyróżnia się zaawansowaną mechaniką destrukcji otoczenia, która zapewnia niezliczone drogi do osiągnięcia celu.

Zręcznościowe | FPP | elementy logiczne | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Teardown Premiera

21kwi2022

PC

lis2023

PS5 XSX

Teardown jest grą zręcznościowo-logiczną, w której wcielamy się w złodzieja wykonującego niebezpieczne skoki. Cechą charakterystyczną tej produkcji są imponujące możliwości destrukcji otoczenia, osiągnięte m.in. dzięki wykorzystaniu grafiki opartej na wokselach (rozwiązanie znane m.in. z Minecrafta). Za opracowanie i wydanie tego tytułu odpowiada firma Tuxedo Labs.

Fabuła

Główny bohater gry Teardown pracuje w firmie, której długi rosną z dnia na dzień. Problemy z terminowymi wypłatami oraz konieczność zapewnienia sobie dodatkowego źródła dochodu zmuszają go do nawiązania współpracy z coraz bardziej podejrzanymi osobami i wykonywania mniej lub bardziej nielegalnych zleceń. Protagonista z czasem staje się wykwalifikowanym złodziejem, któremu niestraszna jest zarówno kradzież samochodów oraz wysadzanie sejfów, jak i burzenie całych budynków.

Gameplay

W Teardown akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Filarem rozgrywki jest wykonywanie skoków, z których każdy wymaga opracowania planu wejścia do danego budynku czy kompleksu, a następnie dotarcia do cennych „fantów”. Musimy też oczywiście zadbać o drogę ucieczki – w momencie, w którym podnosimy przedmiot będący celem skoku, rozbrzmiewa bowiem alarm zmuszający nas do błyskawicznego ulotnienia się z miejsca zbrodni.

Jedną z podstawowych mechanik, z których korzysta gracz, jest możliwość wpływania na kształt otoczenia. Możemy wchodzić w interakcję z przeróżnymi obiektami (np. układać skrzynie w taki sposób, by umożliwić sobie dostanie się do miejsca położonego wyżej), a także niszczyć niemal wszystko, co znajduje się na mapie. Do tego ostatniego wykorzystujemy przeróżne narzędzia odblokowywane w miarę postępów – od młotka, przez pojazdy, skończywszy na ładunkach wybuchowych.

Teardown ma przyjemną dla oka oprawę graficzną opartą na wokselach. Całość jest utrzymana we względnie realistycznej stylistyce i wzbogacona atrakcyjnym oświetleniem (gra korzysta z ray tracingu). Na uwagę zasługuje również silnik fizyczny, który dba o realistyczne zachowanie cieczy, ognia, dymu oraz walących się ścian. Podobać się może także udźwiękowienie – produkcja Tuxedo Labs wykorzystuje technologię Path Tracingu do stworzenia realistycznej symulacji dźwiękowej.

Multiplayer

W Teardown możemy grać wyłącznie samotnie. Oprócz kampanii fabularnej na sprawdzenie czeka tryb sandboksowy (gdzie możemy bawić się w różnych środowiskach bez konieczności oglądania się na narzucone cele), a także moduł kreatywny (umożliwiający tworzenie własnych map).

Mody

Choć wersja Teardown debiutująca we Wczesnym Dostępie nie obsługiwała modów, deweloper zapowiedział implementację tej funkcji w przyszłości. W planach jest m.in. edytor map i integracja z Warsztatem Steam.

Ostatnia modyfikacja 20 kwietnia 2022

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,3 / 10 na podstawie 238 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,2 / 10 na podstawie 244 głosów czytelników.

Teardown cena w dniu premiery: 88,00 PLN

Wymagania wiekowe Teardown: 12+

Teardown Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Quad Core
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 3 GB GeForce GTX 1060 lub lepsza
 • 4 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i7
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 8 GB GeForce GTX 1080 lub lepsza
 • 4 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
PC
PS5
XSX