Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCXONE
Okładka Refunct (PC)

Refunct

Trójwymiarowa platformówka, w której przemierzamy otwarty świat złożony z prostych brył o zróżnicowanych kształtach i rozmiarach. W trakcie zabawy przeskakujemy z platformy na platformę, odbijamy się od trampolin i robimy użytek z wind oraz zjeżdżalni.

Zręcznościowe | FPP | platformówki 3D | eksperymentalne/artystyczne

Okładka Refunct (PC)

data premiery gry:

16paź2015

PC

7cze2017

XONE

Refunct jest trójwymiarową grą platformową, której autorem jest niezależny deweloper Dominique Grieshofer. Produkcja pojawiła się między innymi na platformie PC i XONE.

Mechanika

W Refunct akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Tytuł zabiera nas w podróż do onirycznej krainy wypełnionej prostymi bryłami o zróżnicowanych rozmiarach i kształtach. W toku przygody, której ukończenie zajmuje około pół godziny, przemierzamy otwarty świat, przeskakujemy z platformy na platformę, odbijamy się od trampolin i korzystamy ze zjeżdżalni oraz wind.

Rozgrywka jest pozbawiona jakiejkolwiek przemocy, natomiast jej mechanika jest na tyle prosta i łatwo przyswajalna (nie sposób tutaj zginąć), że przyjemność z zabawy mogą czerpać zarówno dorośli, jak i młodsi gracze.

Kwestie techniczne

Refunct na platformie PC i XONE charakteryzuje minimalistyczna oprawa graficzna – poszczególne bryły pokryto jednak wysokiej jakości teksturami, a dopełnieniem oryginalnej wizji artystycznej jest przyjemne dla oka oświetlenie oraz realistycznie animowana woda. Na uwagę zasługuje również relaksujący, specjalnie skomponowany soundtrack, którego rytm zsynchronizowano ze zmiennym cyklem dnia i nocy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Refunct

Klasyfikacja PEGI Refunct

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Refunct

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5 2.4 GHz/AMD FX 2.4 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 470/Radeon HD 6870 lub lepsza, 250 MB HDD, Windows 10
Minimalne: Intel Core i3 2.4 GHz/AMD A6 2.4 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GT 240/Radeon HD 4670 lub lepsza, 250 MB HDD, Windows Vista

PC
XONE