Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweXONEPS4PC
Okładka Beyond Eyes (XONE)
OkładkaBeyond Eyes (XONE)

Beyond Eyes

Nietypowa gra przygodowa autorstwa niezależnego, holenderskiego studia tiger & squid. Bohaterką Beyond Eyes jest dziesięcioletnia dziewczynka imieniem Rae, która w dzieciństwie utraciła wzrok w wyniku wypadku przy odpalaniu fajerwerków.

Przygodowe | TPP | indie | eksperymentalne/artystyczne | eksploracyjne

Beyond Eyes Premiera

4sie2015

XONE

11sie2015

PC

8wrz2015

PS4

producent: tiger & squid wydawca: Team17 Strona oficjalna

Beyond Eyes to wyjątkowo oryginalna gra przygodowa, w której wcielamy się w postać niewidomej dziewczynki, używającej swych zdrowych zmysłów celem wizualizacji otaczającego ją świata. Tytuł jest debiutem jednoosobowego holenderskiego studia Tiger & Squid. Mimo nieudanej kampanii na serwisie Indiegogo, twórcy udało się zainteresować swym projektem Brytyjczyków z Team 17 Software, którzy w ramach programu wspierania deweloperów niezależnych wydali już wcześniej kilka interesujących tytułów, takich jak Penarium czy Sheltered.

Bohaterką gry jest 10-latka imieniem Rae, która w dzieciństwie utraciła wzrok w wyniku wypadku podczas odpalania fajerwerków. Od tego czasu dziewczynka wystrzega się zatłoczonych i gwarnych miejsc publicznych, spędzając większość swego czasu w przydomowym ogrodzie, gdzie w towarzystwie swej nieodłącznej kotki Nani czuje się bezpiecznie. Pewnego dnia jednak zwierzę znika, a zaniepokojona i samotna Rae decyduje się po raz pierwszy od dłuższego czasu opuścić dom w celu odnalezienia swej pupilki.

Zabawa polega na przemierzaniu nieprzyjaznego i obcego nam środowiska w poszukiwaniu śladów zaginionego kota. Jako że podczas gry kontrolujemy niewidomą dziewczynkę, jak łatwo się domyślić, rozgrywka dość mocno odbiega od utartych schematów gier przygodowych. Nasza bohaterka musi bowiem umiejętnie wykorzystywać docierające do niej bodźce – głównie dźwiękowe – celem orientacji w terenie i wizualizacji otaczającego ją świata. Z koncepcją rozgrywki znakomicie współgra oryginalna oprawa graficzna tytułu, pełna wyłaniających się stopniowo z bezkresnej bieli schematycznych kształtów, ukazanych za pomocą rozmytych kolorów, niczym malowany akwarelą obraz.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Beyond Eyes

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Beyond Eyes Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 4

PlayStation 4

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Microsoft XBOX ONE

Xbox One

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC
PS4
XONE