Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4XONE
Okładka Sea of Solitude (PC)

Sea of Solitude

Przygodówka akcji podejmująca temat miłości i samotności. W Sea of Solitude wcielamy się w dziewczynkę o imieniu Kay, która pewnego dnia zaczyna zmieniać się w mrocznego potwora.

Przygodowe | TPP | eksperymentalne/artystyczne | przygodowe gry akcji

Okładka Sea of Solitude (PC)

data premiery gry:

5lip2019

PC PS4 XONE

Sea of Solitude to epizodyczna przygodówka akcji, podejmująca temat miłości i samotności. Za powstanie gry odpowiada niemieckie studio Jo-Mei Games, zajmujące się wcześniej produkcją gier przeglądarkowych. Niniejsza gra jest debiutem studia na "poważnych" platformach sprzętowych.

W grze wcielamy się w postać dziewczynki imieniem Kay, która pewnego dnia zaczyna przeobrażać się w mrocznego potwora. Podczas samotnej podróży przez zalany wodą świat, próbuje znaleźć odpowiedź na pytanie co tak właściwie się z nią dzieje. Wkrótce jednak bohaterka zdaje sobie sprawę, że jej prawdziwym przeciwnikiem nie są napotykane po drodze monstra, ale coś znacznie bardziej potężnego i niebezpiecznego.

Rozgrywka ukazana została w perspektywie trzecioosobowej i skupia się na eksploracji, rozwiązywaniu zróżnicowanych zagadek logicznych oraz licznych sekwencjach zręcznościowych. Nasza protagonistka biega, skacze, pływa (wpław lub łódką) i przesuwa rozmaite przeszkody celem utorowania sobie drogi do niedostępnych miejsc.

Sea of Solitude może pochwalić się oryginalną oprawą graficzną, przypominającą film rysunkowy. Gra niesie też ze sobą głębsze przesłanie, przypominając, że pogrążony w samotności człowiek może z wolna przeobrazić się w potwora.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 2 / 10 na podstawie 21 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,1 / 10 na podstawie 20 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 69,90 PLN

Gry podobne do Sea of Solitude

Klasyfikacja PEGI Sea of Solitude

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Sea of Solitude

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-4690K 3.5 GHz / AMD Ryzen 3 1300X 3.5 GHz, 16 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 960 / Radeon R9 290 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 10
Minimalne: Intel Core i3 2120 3.3 GHz / AMD Phenom II X4 965 3.4 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7850 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 10

Czarny Wilk Ekspert 9 lipca 2019

„Mam rodzinę. Mam przyjaciół... a jednak oto czuję się samotna. Znowu”. Uwielbiam takie krótkie, artystyczne perełki jak Sea of Solitude. Pod dość prostymi mechanizmami rozgrywki i artystyczną, pastelową oprawą wizualną skrywa się osobista opowieść o samotności i radzeniu sobie z nią. To tytuł, któremu zdecydowanie warto poświęcić wieczór.

8.0
Sea of Solitude - pierwszy zwiastun gry
Sea of Solitude - pierwszy zwiastun gry

wiadomość9 czerwca 2018

Na konferencji Electronic Arts zaprezentowano grę Sea of Solitude, niezależną przygodówkę akcji, która opowie o wpływie emocji na człowieka. Grę tworzy niemieckie studio Jo-Mei Games pod szyldem EA Originals.

PC
PS4
XONE