Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

4. jRPG - Gry PlayStation Portable

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 4. Gry o tematyce jRPG na platformę PlayStation Portable ułożone według popularności.

PSP
jRPG
Akcji1
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG82 Strategiczne2
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
Class of Heroes
Class of Heroes

RPG 26 sierpnia 2008

Drużynowy, dość złożony RPG, w którym naszym głównym zajęciem jest przeszukiwanie lochów w poszukiwaniu skarbów. Rozgrywka przedstawiana jest z perspektywy pierwszej osoby.

Final Fantasy IV Complete Collection
Final Fantasy IV Complete Collection

RPG 19 kwietnia 2011

Odświeżona wersja czwartej części kultowej sagi jRPG, której pierwsze wydanie pojawiło się w 1991 roku na konsoli SNES. Remake bazuje na trójwymiarowej wersji gry, przygotowanej 16 lat później i prócz nowej oprawy oraz zmienionego wyglądu postaci oferuje rozbudowaną fabułę i nieobecny w pierwowzorze pełny dubbing aktorski.

Tales of the World: Radiant Mythology 2
Tales of the World: Radiant Mythology 2

RPG 29 stycznia 2009

Druga część Radiant Mythology to jednocześnie piąta odsłona popularnej zwłaszcza w Japonii serii gier jRPG z cyklu Tales of the World.

ClaDun x2
ClaDun x2

RPG 24 marca 2011

ClaDun x2 to RPG, które oddaje hołd tradycyjnym 8 i 16-bitowym grom tego typu, wykorzystując ich charakterystyczny model rozgrywki oraz oprawę audiowizualną. Równocześnie tytuł oferuje losowo generowane podziemia i wyzwania, a także ogromne możliwości modyfikacji postaci bohaterów czy ekwipunku, dzięki czemu zapewnia długie godziny zabawy.

Lunar: Silver Star Harmony
Lunar: Silver Star Harmony

RPG 12 listopada 2009

Remake znanej z konsoli Sega CD gry RPG wydanej pierwotnie w 1992 roku. Odświeżona edycja oferuje zupełnie nowy soundtrack, podrasowaną grafikę oraz parę usprawnionych elementów rozgrywki.

Mana Khemia: Student Alliance
Mana Khemia: Student Alliance

RPG 25 września 2008

Mana Khemia: Student Alliance to, jak określają sami twórcy, prawdziwy, duchowy następca serii Atelier Iris, znanej graczom z konsoli stacjonarnej PlayStation 2. Tym razem, utrzymany w mangowym stylu RPG, po raz pierwszy trafia na konsolę przenośną, oferując jednocześnie nieco zmian i nowości w stosunku do swoich poprzedników.

Valhalla Knights
Valhalla Knights

RPG 17 kwietnia 2007

Valhalla Knights jest dalekowschodnią grą z gatunku cRPG, przygotowaną wyłącznie z myślą o kieszonkowej konsoli PlayStation Portable. Dzieło developerów z japońskiej firmy K2 łączy epicką fabułę z dynamicznymi walkami, toczonymi w czasie rzeczywistym. Wszystko zaprezentowane jest w taki sposób, aby najlepiej wykorzystywać możliwości platformy PSP.

Wild Arms: Crossfire
Wild Arms: Crossfire

Strategiczne 11 marca 2008

Połączenie klasycznej japońskiej gry role-playing oraz strategii turowej. Całość wzorowana jest chociażby na "Final Fantasy Tactics". Wcielamy się w postać dzielnego rycerza, dowodząc jednak całą drużyną.

Blazing Souls: Accelate
Blazing Souls: Accelate

RPG 23 lipca 2009

Strategiczne RPG, w którym wcielamy się w najemnika odkrywającego wraz ze swoimi towarzyszami straszliwą tajemnicę, związaną ze znalezionym przez niego magicznym kamieniem. Produkcja jest rozszerzonym portem gry Blazing Souls, która została wydana na konsoli PlayStation 2.

Gurumin: A Monstrous Adventure
Gurumin: A Monstrous Adventure

RPG 8 lutego 2007

Gurumin: A Monstrous Adventure należy do gatunku japońskiego action-RPG. Główną bohaterką jest młoda dziewczyna Parin, która mieszka z babcią, podczas gdy jej rodzice pracują na odległych wykopaliskach archeologicznych. Pewnego dnia na swojej drodze spotyka atakowaną przez psa dziewczynkę. Przepędza zwierzę i ratuje nieznajomą.

Mana Khemia 2: Fall of Alchemy
Mana Khemia 2: Fall of Alchemy

RPG 1 października 2009

Mana Khemia 2: Fall of Alchemy to druga część gry Mana Khemia: Alchemists of Al-Revis. Akcja ponownie przenosi nas na teren sławnej Akademi alchemicznej, która jednak "upadła" - dosłownie i w przenośni.

Neverland Card Battles
Neverland Card Battles

RPG 28 października 2008

Przedstawiciel gatunku japońskich RPG-ów. Przystępujemy do bitew z udziałem bohaterów oraz potworów. Do pokonywania potworów wykorzystujemy magiczne karty, tworząc z nich jak najsilniejsze talie.

Phantasy Star Portable 2
Phantasy Star Portable 2

RPG 3 grudnia 2009

Phantasy Star Portable 2 to kontynuacja gry akcji z elementami RPG, osadzonej w uniwersum Phantasy Star. Ponownie przystępujemy do walki z czającym się w kosmosie zagrożeniem, tym razem wcielając się w członka organizacji militarnej strzegącej porządku w kolonii Clad 6.