Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

8. jRPG - Gry PlayStation 4

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 8. Gry o tematyce jRPG na platformę Sony PlayStation 4 ułożone według popularności.

Akcji5
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG174 Strategiczne1
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
Megadimension Neptunia VIIR
Megadimension Neptunia VIIR

RPG 8 maja 2018

Megadimension Neptunia VIIR jest stworzoną przez studio Compile Heart ulepszoną wersją humorystycznej gry jRPG Megadimension Neptunia VII. Bohaterkami są personifikacje słynnych japońskich konsol oraz studiów deweloperskich. Nowe wydanie oferuje poprawioną grafikę i tryb VR.

Bug Fables: The Everlasting Sapling
Bug Fables: The Everlasting Sapling

RPG 28 maja 2020

Gra (j)RPG, w której wcielamy się w rolę trzech robaków i zwiedzamy magiczną krainę owadów w poszukiwaniu skarbów i sposobu na nieśmiertelność, zmagając się z zagadkami terenowymi i walcząc z przeciwnikami. Bug Fables stworzyło studio Moonsprout Games.

Chronus Arc
Chronus Arc

RPG 30 października 2018

Dwuwymiarowa gra jRPG inspirowana 16-bitowymi tytułami z konsoli SNES. Gracze przenoszą się do klasycznego uniwersum fantasy i wcielają w młodego, początkującego rycerza o imieniu Loka, wplątującego się w intrygę, której stawką są losy świata.

Atelier Rorona: The Alchemist of Arland DX
Atelier Rorona: The Alchemist of Arland DX

RPG 4 grudnia 2018

Ulepszona i rozszerzona o nowe opcje wersja gry Atelier Rorona: The Alchemist of Arland, która ukazała się na PlayStation 3 w 2010 roku. Tytuł posiada zupełnie nowe scenariusze, system walki i alchemii znany z najnowszych odsłon cyklu, a także poprawioną oprawę graficzną.

Atelier Totori: The Adventurer of Arland DX
Atelier Totori: The Adventurer of Arland DX

RPG 4 grudnia 2018

Ulepszona i rozszerzona o nowe opcje wersja gry Atelier Totori: The Adventurer of Arland , która ukazała się na PlayStation 3 oraz PlayStation Vicie. Tytuł posiada poprawioną oprawę graficzną, wszystkie zestawy DLC oraz opcjonalne grywalne postacie.

Wonder Flick
Wonder Flick

RPG prace wstrzymane

Bajkowy jRPG z akcją osadzoną w świecie fantasy i rozwiązaniami charakterystycznymi dla japońskich gier. Za Wonder Flick odpowiadają twórcy Ni No Kuni: Wrath of the White Witch czy serii Professor Layton.

Liege
Liege

RPG prace wstrzymane

Drużynowa gra fabularna, wzorowana na japońskich produkcjach RPG z elementami klasycznych szachów. Przenosimy się do ogarniętego krwawą wojną domową królestwa Liege. Przemierzając wraz ze swoją drużyną pogrążoną w chaosie krainę, stajemy do szeregu taktycznych potyczek, rozgrywanych w systemie turowym.

Atelier Sophie: The Alchemist of the Mysterious Book
Atelier Sophie: The Alchemist of the Mysterious Book

RPG 19 listopada 2015

Siedemnasta odsłona wykreowanej przez japońskie studio Gust serii Atelier, będącej klasyczną przedstawicielką gatunku jRPG z turowym systemem walki oraz humorystyczną i pełną uroku fabułą. Pod względem fabularnym Atelier Sophie otwiera całkiem nowy rozdział w historii cyklu i nie jest w żaden sposób powiązana z jego poprzednimi odsłonami.

World of Final Fantasy Maxima
World of Final Fantasy Maxima

RPG 6 listopada 2018

Ulepszona wersja spin-offa serii Final Fantasy, wydanego w latach 2016-2017 na PC, PlayStation 4 oraz PlayStation Vita. Produkcja jest klasyczną grą z gatunku jRPG, powracającą do wielu starych pomysłów i rozwiązań. Tytuł został stworzony przez firmę Square-Enix.

Atelier Lydie & Suelle: The Alchemists and the Mysterious Paintings
Atelier Lydie & Suelle: The Alchemists and the Mysterious Paintings

RPG 27 marca 2018

Atelier Lydie & Suelle: The Alchemists and the Mysterious Paintings to opracowana z myślą o PlayStation 4 kolejna odsłona popularnego cyklu jRPG. Gra opowiada o dwóch siostrach prowadzących pracownię alchemiczną. Produkcja kładzie duży nacisk na ten rodzaj sztuk magicznych, oferując rozbudowane mechanizmy tworzenia przedmiotów oraz bogaty wybór składników. Wiele czasu spędzamy także na toczeniu bitew za pomocą turowego systemu walki.

Utawarerumono: Mask of Truth
Utawarerumono: Mask of Truth

RPG 5 września 2017

Hybryda produkcji typu visual novel i taktycznego RPG-a, opracowana przez studio Leaf oraz firmę Aquaplus. Tytuł jest kontynuacją Utawarerumono: Mask of Deception – gracz może więc prześledzić dalsze losy Haku. Jego zadaniem jest przejęcie kontroli nad siłami wojskowymi cesarstwa Yamato i obrona jego terytorium przed sąsiadami.

Revenant Saga
Revenant Saga

RPG 9 maja 2017

Revenant Saga to oldskulowa gra jRPG, łącząca eksplorację dwuwymiarowego świata z przedstawionymi w trójwymiarze starciami w systemie turowym, w których bierze udział drużyna licząca cztery postacie. Akcja została osadzona w świecie dark fantasy i oferuje długi wątek fabularny obracający się wokół motywu zemsty.