Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

6. jRPG - Gry PlayStation 4

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 6. Gry o tematyce jRPG na platformę Sony PlayStation 4 ułożone według popularności.

Akcji5
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG174 Strategiczne1
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
Project Prelude Rune
Project Prelude Rune

RPG prace wstrzymane

Kolejna gra z gatunku RPG od firmy Square Enix. Tym razem za produkcję odpowiada nowa ekipa Studio Istolia. Deweloper dowodzony jest przez zasłużonego producenta Hideo Babę, który odpowiadał wcześniej m.in. za serię Tales of.

Touhou Genso Wanderer Reloaded
Touhou Genso Wanderer Reloaded

RPG 17 lipca 2018

Dwuwymiarowe, japońskie RPG z elementami gatunku roguelike. Gra stanowi poprawioną wersję wydanego w 2016 roku Touhou Genso Wanderer i zawiera zwartość podstawowej gry, wydanych do niej DLC, a także zupełnie nowe postacie i scenariusze.

Tokyo Xanadu eX+
Tokyo Xanadu eX+

RPG 8 grudnia 2017

Japońskie RPG akcji opracowane przez studio Nihon Falcom, znane z takich serii jak Ys czy The Legend of Heroes. Fabuła Tokyo Xanadu osadzona jest w alternatywnej rzeczywistości, na terenie fikcyjnej dzielnicy miasta Tokio. Głównym bohaterem jest licealista imieniem Kou Tokisaka, który zostaje wplątany w walkę ludzkości z istotami przybywającymi ze świata równoległego. Rozgrywka w Tokyo Xanadu toczy się na dwóch płaszczyznach: w świecie rzeczywistym oraz w innym wymiarze.

Unsung Story
Unsung Story

RPG jeszcze nie ogłoszona

Taktyczne japońskie RPG, którego głównym projektantem jest Yasumi Matsuno, twórca takich klasyków jak Final Fantasy Tactics, Final Fantasy XII czy Vagrant Story. Akcja Unsung Story: Tale of the Guardians toczy się w targanym konfliktami świecie fantasy. Kampania opowiada historię trwającej siedemdziesiąt siedem lat wojny, której przebieg był kształtowany przez dokonania zapomnianych z czasem wojowników. To właśnie w nich wciela się gracz.

Destiny Connect: Tick-Tock Travelers
Destiny Connect: Tick-Tock Travelers

RPG 22 października 2019

Destiny Connect: Tick-Tock Travelers to traktująca o podróżach w czasie gra jRPG. Zadaniem gracza jest odkrycie przyczyny zatrzymania się czasu w miasteczku Clocknee. Za produkcję odpowiada studio Nippon Ichi Software.

Nelke & the Legendary Alchemists: Ateliers of the New World
Nelke & the Legendary Alchemists: Ateliers of the New World

RPG 26 marca 2019

Spin-off serii jRPG spod szyldu Atelier, który świętuje jej dwudziestą rocznicę istnienia. Gracze wcielają się w młodą szlachciankę Nelke, której zadaniem jest rozbudowa niewielkiego miasteczka i przyciągnięcie do niego nowych mieszkańców. W zadaniu tym pomogą jej bohaterowie ze wszystkich poprzednich odsłon Atelier.

Labyrinth Life
Labyrinth Life

RPG 1 sierpnia 2019

Kolejna odsłona serii dungeon-crawlerów z elementami roguelike. W Omega Labyrinth Life gracz wciela się w nową uczennicę akademii Belles Fleur, która wraz z przyjaciółkami chce uratować mistyczny kwiatowy ogród szkolny, walcząc z potworami zamieszkującymi magiczny labirynt.

Crystar
Crystar

RPG 27 sierpnia 2019

Crystar to klasyczny przedstawiciel gatunku japońskich action RPG. W czasie przygody gracz wciela się w dziewczynę o imieniu Rei Hatada, która niechcący zabiła swoją siostrę. Aby ją uwolnić, protagonistka przemierza korytarze czyśćca.

Valthirian Arc: Hero School Story
Valthirian Arc: Hero School Story

RPG 2 października 2018

Valthirian Arc: Hero School Story to hybryda gry jRPG i strategii, w której gracz wciela się w dyrektora szkoły kształcącej przyszłych herosów. Do jego zadań należy rozbudowywanie placówki oraz rozwijanie uczniów i kierowanie nimi w trakcie misji.

Alvastia Chronicles
Alvastia Chronicles

RPG 12 lutego 2019

Gra jRPG, w której zajmujemy się przede wszystkim przemierzaniem świata i szukaniem sojuszników w walce z siłami ciemności. Sfera audiowizualna gry Alvastia Chronicles została utrzymana w stylistyce rodem z pierwszych odsłon cyklu Final Fantasy.

Atelier Escha & Logy: Alchemists of the Dusk Sky DX
Atelier Escha & Logy: Alchemists of the Dusk Sky DX

RPG 14 stycznia 2020

Wzbogacona o nową zawartość i udoskonalona wersja piętnastej części serii jRPG-ów pod tytułem Atelier. W Atelier Escha & Logy: Alchemists of the Dusk Sky DX wcielamy się w jednego z dwojga bohaterów i odkrywamy tajemnice fantastycznego świata skazanego na zagładę. Podobnie jak w poprzednich odsłonach cyklu, filarem rozgrywki jest rozbudowany system alchemii.

Disgaea 4 Complete+
Disgaea 4 Complete+

RPG 29 października 2019

Poszerzona i poprawiona wersja gry Disgaea 4, taktycznego jRPG-a, który pierwotnie ukazał się w 2011 roku na konsoli PlayStation 3. Disgaea 4 Complete+ posiada wszystkie dodatki DLC, a także ulepszoną oprawę audiowizualną.

The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel II
The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel II

RPG 4 czerwca 2019

Kontynuacja japońskiej gry RPG o tym samym tytule, a zarazem część większego uniwersum znanego z serii The Legend of Heroes. Od wydarzeń przedstawionych w pierwszej odsłonie cyklu minął miesiąc – wojna domowa w krainie Erebonia rozpętała się na dobre, a zadaniem Reana jest nie tylko odnalezienie pozostałych uczniów Klasy VII, lecz również podjęcie próby zakończenia krwawego konfliktu, jaki rozdarł na pół jego ojczyznę.

The Alliance Alive HD Remastered
The Alliance Alive HD Remastered

RPG 8 października 2019

Odświeżona wersja oldskulowej gry jRPG, wydanej pierwotnie na konsoli Nintendo 3DS. Produkcja została opracowana przez studio Cattle Call, we współpracy ze słynnym deweloperem Yoshitaką Murayamą (twórcą serii Suikoden). Wydawcą jest firma Atlus.

Disgaea 1 Complete
Disgaea 1 Complete

RPG 9 października 2018

Zremasterowana wersja gry jRPG zatytułowanej Disgaea: Hour of Darkness, opracowana przez studio Nippon Ichi Software. W trakcie zabawy wcielamy się w Laharla – syna władcy podziemi, próbującego przejąć schedę po zmarłym ojcu. Na tle oryginału Disgaea 1 Complete wyróżnia się za sprawą poprawionej oprawy graficznej.

Bonds of the Skies
Bonds of the Skies

RPG 5 marca 2019

Klasyczny przedstawiciel gatunku jRPG, w którym gracz trafia do fantastycznego świata, by stawić czoła złowrogiemu demonowi. Heros korzysta z pomocy napotkanych towarzyszy, a także bóstw zwanych Grimoa. Gra została opracowana przez studio Hit-Point (znane z jRPG Chronus Arc).

Atelier Meruru: The Apprentice of Arland DX
Atelier Meruru: The Apprentice of Arland DX

RPG 4 grudnia 2018

Ulepszona i rozszerzona o nowe opcje wersja gry jRPG Atelier Meruru: The Apprentice of Arland, która ukazała się na PlayStation 3 oraz PlayStation Vicie. Tytuł posiada poprawioną oprawę graficzną, wszystkie wydane zestawy DLC oraz opcjonalne grywalne postacie.

Asdivine Hearts 2
Asdivine Hearts 2

RPG 15 stycznia 2019

Asdivine Hearts 2 to kontynuacja wydanej w 2014 r. klasycznej gry jRPG inspirowanej erą 32-bitowych konsol. Kontynuuje ona wątki zapoczątkowane w pierwszej części, jednak jej znajomość nie jest wymagana do rozpoczęcia rozgrywki.

Chocobo's Mystery Dungeon: Every Buddy!
Chocobo's Mystery Dungeon: Every Buddy!

RPG 20 marca 2019

Nietypowa gra jRPG, w której gracz kontroluje dwunożnego ptaka, znanego z serii Final Fantasy – tzw. chocoba. Produkcja stanowi spin-off słynnego cyklu oraz kontynuację wydanego w 2008 roku na Wii Final Fantasy Fables: Chocobo’s Dungeon.

Death end re;Quest
Death end re;Quest

RPG 19 lutego 2019

Klasyczna gra jRPG z walką rozgrywaną w trybie turowym, wzbogacona o elementy typowe dla przygodówek visual novel. Akcja Death end re;Quest osadzona została wewnątrz fikcyjnej gry MMO, bazującej na zaawansowanych algorytmach sztucznej inteligencji. Za produkcję opowiadają studia Compile Heart i Idea Factory.

Mercenaries Wings: The False Phoenix
Mercenaries Wings: The False Phoenix

RPG 10 października 2018

Klasyczna taktyczna gra jRPG, rozgrywająca się w uniwersum Mercenaries Saga, ale nie będąca bezpośrednią kontynuacją poprzednich produkcji. Mercenaries Wings: The False Phoenix jest dziełem studia RideonJapan.

Star Ocean: The Last Hope - 4K & Full HD Remaster
Star Ocean: The Last Hope - 4K & Full HD Remaster

RPG 8 stycznia 2018

Star Ocean: The Last Hope - 4K & Full HD Remaster to odświeżona wersja japońskiego RPG-a z 2009 roku, opracowanego przez studio tri-Ace. Gra obsadza nas w roli kapitana statku kosmicznego zdolnego do dalekich podróży gwiezdnych, który zostaje wysłany z misją znalezienia nowego domu dla cywilizacji ludzkiej. Podczas zabawy eksplorujemy galaktykę i obce planety, prowadzimy rozmowy, rozwijamy bohaterów, realizujemy zadania oraz przede wszystkim walczymy.

Shining Resonance Refrain
Shining Resonance Refrain

RPG 10 lipca 2018

Zremasterowana wersja gry Shining Resonance, która zadebiutowała na konsoli PlayStation 3 w 2014 roku. Produkcja oferuje nowe grywalne postacie, poprawioną grafikę, a ponadto - w odróżnieniu od oryginału - ukazała się również poza Japonią.

Zanki Zero: Last Beginning
Zanki Zero: Last Beginning

RPG 9 kwietnia 2019

Survivalowy jRPG w klimacie postapo. Ostatnimi żyjącymi ludźmi jest ósemka klonów. Każdy z nich umiera ze starości zaledwie po 13 dniach, a potem jest ponownie przywracany do życia. Gracz może pomóc im przetrwać w zniszczonym i niegościnnym świecie, a także odkryć mroczne tajemnice z ich przeszłości.